zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.11. 18:12
Titulek:premiéra distanční schůzky o rozpočtu...odpovědět
Tak jsme si dnes zkusili distančně vedenou schůzku zastupitelů nad rozpočtem. Opět jako každý rok dostáváme rozpočet prakticky v hotové podobě s minimální možností něco změnit. Zbývá v prosinci jej schválit včetně všech akcí, které pak mohou být realizovány. Před lety dostávalo zastupitelstvo rozpočet na veřejném zasedání už ve druhém nebo třetím čtení, jenže kde ty loňské sněhy jsou. V podstatě se debatovalo o několika akcích - kašna za kinem za 8 (slovy osm) milionů. Nad tím někteří přítomní kroutili hlavami, co to přinese občanům? Návrh zněl, aby byly za část z osmi milionů pořízeny značky pro cyklisty, aby mohli projíždět ve všech jednosměrkách v protisměru (angažovala se paní Vojtová). Navrhovala jsem navýšit finance na novou výsadbu stromů a keřů, pak pan Vondráček (fin. výbor) navrhoval část peněz věnovat na participativní rozpočet a fond zmírnění dopadů covidu 19. Nelíbí se mi, že v rozpočtu jsou akce zakamuflovány do nic neříkajících názvů: např. nová výsadba pod názvem nákup materiálu nebo úprava tůní pod názvem Koncepce proti suchu a pod. Prý to tak musí být. Ale jiná města mají přesné názvy a dokonce ještě mají zpracovaný tzv. odvětvový rozpočet, kde občan vidí, kolik stálo město školství, doprava, sport, kultura nebo životní prostředí. Tady jsou položky roztroušené v různých kapitolách a musíte je pracně hledat. Jsem zvědavá, zda se něco v rozpočtu změní.
Jméno:Míša
Datum:12.11. 06:37
Titulek:zmatek,chaos,vlnění,zamlčo vání..odpovědět
Mno jistě,aby se nedohledalo za co a jak byly peníze rozfrcány.Tohle už musí přestat,město vypadá jak ve středověku.A jak je zde zvykem údržba čehokoliv se nevyplatí,nýbrž velké akce,kde je i možnost nějakého toho ..odklonu.Tak to tu chodí.
Jméno:Dr. Novák
Datum:12.11. 12:00
Titulek:8 milionů?odpovědět
Dobrého dne přeji,
ona za kinem bude zpívající fontána jako v Mariánských Lázních?
Kašna v tomto prostoru se mi jeví zbytečná, zrušil bych ji a na jejím místě udělal prostě jen trávník, nebo vysadil květiny, nebo udělal okrasnou skalku s dřevinami. Osm milionů by to rozhodně nestálo.
Dr. Novák
Jméno:
Datum:15.11. 08:50
Titulek:vidím to stejněodpovědět
Asi se někdo chce jen napakovat.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz