zpět na forum

Jméno:Romana
Datum:14.10. 09:11
Titulek:zastupitelstvo a covid19odpovědět
Na internetu v kolonce Koronavirus v obcích. Po zadání Neratovice máme k dnešnímu dni již 156 aktivních nakažených Covidem19. Stoupá to rychle. Na stránkách města jsem četla pozvánku na zasedání zastupitelstva. Proč starosta v této době svolává zastupitelstvo? A to tam má přijít i veřejnost?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.10. 12:28
Titulek:covid19 v Neratovicích - vysvětleníodpovědět
Pan Drága z krizového štábu dostává počty nemocných (jsou to zřejmě nakažení), počet uzdravených a celkový počet evidovaných v Neratovicích a obcích patřících k pověřené obci Neratovice. Tedy Neratovice a okolí.

K 12.10.2020 je v samotné obci Neratovice nemocných 95.(Tato čísla pravidelně zveřejňuji na nerátkách.)

V kolonce Koronavirus v obcích je informace o počtu nakažených Covidem 19 v Neratovicích a OKOLÍ, což je 13.10.2020 150 nakažených (z toho 10 65+ a 3 75+) a 3 hospitalizovaní.

Přidružené obce by měly dostávat z Neratovic zprávu o počtu nakažených. Ano, je to poněkud komplikované a pro mnohé nepochopitelné, ale tak to hygiena provozuje. Buďme rádi, že dostáváme tyto informace. Nevím, jestli by je Neratovice zveřejňovaly, přimlouvala jsem se u starosty (předsedy krizového štábu), aby údaje o nakažených ve městě zveřejňovali. Tvrdí, že by je zveřejňovali i bez mé intervence, ale já tomu nevěřím, víte, jak se radnice cuká zveřejňovat cokoli, co není přímo uvedeno v zákoně, přesto, že samospráva může činit vše, co není zakázané. Vojtěch zakázal (jakým právem?) zveřejňovat údaje z hygieny, ale pan Prymula rozhodl, že se bude vše zveřejňovat, díky bohu za něj. Divím se lidem, co na něj házejí špínu; jenže to je tradiční projev lidí závistivých, omezených a neschopných, kteří se nemohou smířit s tím, že existují lidé vzdělaní a moudří, kterým nesahají ani po kotníky. Se stejnou nenávistí a záští se musel potýkat geniální chemik (ano, byl chemik, ne lékař ani mikrobiolog) Ludvík Pasteur, málem ho uštvali k smrti. Vzpomeňme si na Karla Čapka, co s ním prováděli jeho nepřátelé.

Údaje o počtu nemocných ve městě jsou zveřejňovány pouze na facebooku a webu města. Upozorňovala jsme pana starostu, že jedna skupina obyvatel mnohdy nemá počítač, neumí s ním a někdy na něj nevidí, a proto je vlastně vyloučena z přístupu k informacím, a tudíž by pomohlo zřídit speciální informační desku na místě, kde chodí hodně starších lidí, třeba na náměstí, s důležitými dobře čitelnými informacemi, jako je krizová linka a pod. Bylo mi řečeno, že nikdo za ním nechodí s nějakými stížnostmi. Jenže on si neuvědomuje, že tady lidé rezignovali a hlavně, nechtějí obtěžovat vrchnost. Vždy, když máme slabé starosty, je nějaký průšvih. Za Moravy 2020 přišly povodně, za Kroužeckého koronavirus a možná i ty povodně budou. ještě k tomu zastupitelstvu. Napsala jsem všem zastupitelům, že považuji přítomnost tolika lidí /21 zastupitelů + 20 úředníků a možná i nějací občané přijdou
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.10. 12:29
Titulek:covid19 v Neratovicích - vysvětleníodpovědět
za velmi rizikovou, ano, je to legální, ale podle programu, opravdu je to nezbytné?Odpověděla mi pouze paní Brodilová, souhlasí se mnou, jinak nikdo neodpověděl. Takže uvidíme, jak se rozhodnou na radnici.
Jméno:Jana
Datum:14.10. 15:44
Titulek:covid 19 - v Neratovicíchodpovědět
Oprava v článku ...... Morava 2002 povodně
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.10. 18:44
Titulek:žádná oprava...odpovědět
Za starosty Františka Moravy povodně v roce 2002.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.10. 13:47
Titulek:e-mail zastupitelůmodpovědět
Výzva ministra zdravotnictví a zasedání zastupitelstva

Vážení kolegové,

za těchto epidemiologických okolností je svolání zasedání zastupitelstva od starosty města nezodpovědnost a lehkomyslnost. Dnešní počet nakažených 9 544 je snad dostatečně vypovídající. Zítřejší čísla budou ještě vyšší. Možná si myslíte, že Covid 19 je lehká chřipečka, jak se nám snaží někdo namluvit, ale snad vás přesvědčí výstavby nouzové nemocnice v Letňanech s 500 lůžky. Dnes jsem se obrátila na paní Feistovou, sekretářkou starosty, zda by mi někdo nemohl dát do schránky materiály pro zasedání. "Vždyť jste byla u nás v pondělí". Ano, byla, ale to byla jiná situace. To je opravdu příkladná ochota. Mimochodem, nechtějte vědět, co se dělo na mnou vyžádané schůzce se starostou.
Dnes ministr Prymula adresoval občanům jednu větu: " Prosím vás všechny, zůstaňte doma.".
Ale my zastupitelé, úředníci a možná i pár občanů budeme riskovat zdraví kvůli zasedání, které lze odložit. 25. března se zasedání odkládalo, i když bylo mnohem méně nakažených a nedovedli jsme si představit, co nás v říjnu čeká. Takže až se nakazíme, kdo za to bude odpovědný?

Hodně zdraví a moudrosti vám přeje Anna Spěváčková.

Jméno:Michaela
Datum:16.10. 13:26
Titulek:schůzka u starostyodpovědět
Napište nám prosím paní Spěváčková vaše postřehy ze schůzky, kterou jste měla se starostou. Docela by mě to zajímalo a určitě ne jen mě. Děkuji
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.10. 12:54
Titulek:nové téma bylo odstraněnoodpovědět
Pavle K.: Je mi líto, ale o "významných" činech mladých a nadějných členů ODS na svých stránkách nemohu informovat. Navíc na diskuzním fóru zabírají místo důležitějším zprávám. Jistě to pochopíte a nebudete kvůli tomu roztrpčená.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.10. 20:25
Titulek:podklady pro zastupitelstvoodpovědět
Jak si jistě pamatujete, dva měsíce jsem žádala o podklady v papírové podobě, protože můj zrak stářím slábne a zírat několik hodin do monitoru nebo tabletu bez odpočinku očí nelze. Nakonec mi zastupitelstvo schválilo výjimku z jednacího řádu zastupitelstva, v němž je direktivně stanoveno (bez předchozího jednání se zastupiteli), že zastupitelé dostávají podklady v elektronické podobě, i kdyby byli slepí. Jiná varianta v jednacím řádu není uvedena.

Bez ohledu na vážnou epidemiologickou situaci svolal starosta Kroužecký zasedání zastupitelstva na 21.10.2020 a jako v minulých měsících jsem dostala od sekretářky starosty informaci, že mám své papírové podklady na úřadě a mám si je vyzvednout. Požádala jsme ji o LASKAVOST, zda by mi mohly být hozeny do schránky, abych se nemusela pohybovat po úřadu (kdysi rozvážela papírové podklady městská policie a paní z podatelny bydlí kousek ode mne. Při jarním nouzovém stavu jsme byla velmi razantně upozorněna paní Lencovou, vedoucí kanceláře tajemníka úřadu, že nemám na úřadě co dělat když je nouzový stav a mám sedět doma.) Na to jsem dostala odpověď od tajemníka městského úřadu Petra Svobody, mého bývalého žáka. Je natolik absurdní, že ji stojí za to zveřejnit:

Od: Svoboda Petr <Petr.Svoboda@neratovice.c z>
Komu: 'spevackova@seznam.cz' <spevackova@seznam.cz>
Datum: 16. 10. 2020 9:52:00
Předmět: RE: Tištěné podklady ZM 21. 10. 2020

Paní Spěváčková.

Kolegyně, paní Feistová, mi přeposlala Váš poslední mail a tak odpovídám. A celou situaci shrnu:

1. Materiály jste mohla mít (a stále ještě máte) dostupné z pohodlí svého domova – elektronicky (jako všichni ostatní zastupitelé), včetně zapůjčení HW od města, na který Vám mohou být (jsou) ukládány.

2. Vyvzdorovala jste si jejich předávání v listinné podobě, ačkoli to zatěžuje úřad i životní prostředí, které tak vášnivě hájíte.

3. K úřadu a jeho pracovníkům se v drtivé většině případů chováte nepřátelsky a zle.

4. Práci úřadu v mnoha případech a zcela zbytečně komplikujete v již tak komplikované době – jsem schopen kdykoli dokladovat.

5. Nevím, v čem je Vaše zdraví důležitější, než zdraví kohokoli z úřadu, kdo ponese materiály k Vám a bude riskovat nákazu např. u Vaší poštovní schránky, naprosto stejným způsobem, kterým budete riskovat Vy, když si dojdete na úřad a obálku s materiály si během 30 vteřin vyzvednete v podatelně 3 metry od vchodu do budovy. Nebo snad jsou si někteří lidé stále rovnější ?????.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.10. 20:26
Titulek:podklady pro zastupitelstvoodpovědět
Ze všech výše uvedených důvodů Vám v listinné podobě doručovat podklady pro jednání ZM úřad do Vaší poštovní schránky doručovat nebude. Dostanu-li to příkazem od svých nadřízených, zajisté jej splním. Nebude to však laskavost, ale splnění zadaného úkolu. Vaše apely na laskavost a vstřícnost specificky vůči Vám a u vědomí Vaší „činnosti“ ve vztahu k úřadu a městu, považuji za nehoráznost (a to nechci být příliš expresivní).Svoboda
Jméno:Jan
Datum:17.10. 10:46
Titulek:hezkéodpovědět
Krásně a pravdivě napsáno.
Jméno:Jiří N.
Datum:17.10. 11:34
Titulek:opravdu?odpovědět
To nemyslíte vážně. Paní Spěváčková je jediná, kdo dlouhá léta brání v Neratovicích přírodu, dvacet let píše na nerátky, kde můžete diskutovat, vede mnoho let ekologický spolek, od sedmdesátých let učila v Neratovicích, i pana Svobodu, který si nyní o ní otírá ústa. Měl by se stydět. Co on udělal pro Neratovice? Spolčil se s Mrzílkovou a hájí úředníky, kteří by možná jinde neobstáli. Je na ně zlá? Není to obráceně? Byl jsem svědkem když na ni útočila ta blondýna co odešla z životního odboru. Mrzílková na ni řvala jako pominutá, protože si dovolila říct pravdu o jejím působení. To co se tady děje nemá obdoby. Už by se s tím mělo něco dělat.
Jméno:Josef
Datum:17.10. 18:18
Titulek:dodatekodpovědět
Ještě mi prosím dovolte dodat, že když nějak pochybně půjčují HW (jestli je to pravda), tak tento HW musel někdo vyrobit, tudíž touto výrobou a přepravou musel ZATÍŽIT životní prostředí mnohonásobně více, než zatíží těch pár papírů na zastupitelstvo, ale tohle zjevně pan tajemník nechápe.
Jméno:Josef
Datum:17.10. 18:12
Titulek:RE: podklady pro zastupitelstvoodpovědět
Dobrý večer,
od tohoto pána mě jeho odpověď vůbec nepřekvapila, avšak jednotlivé body vidím odlišně:

1) Někdo může mít problém se zrakem a materiály v elektronické podobě mu nemusí vyhovovat (nemusí je dostatečně rozeznat). Zapůjčení HW? Jak jako? Jen tak? Co když to nějaký nezodpovědný zastupitel rozbije? Tak se to bude platit z veřejných peněz? Anebo obráceně, co když na tom bude vada a úřad po zastupiteli bude chtít neoprávněně náhradu? To je nějaké divné, aby úřad vykonával půjčovnu.

2) Kolikrát jsem si všiml, jak lidé z úřadu vyhazovali ohromné množství papírů do kontejnerů, to úřad zatěžuje a svými "projekty" likviduje životní prostředí. Ochranu životního prostředí tento tajemník nemůže pochopit, je to nad jeho schopnosti, nemá cenu se k tomu vyjadřovat.

3) Pan tajemník tímto emailem právě sám dokázal, jak se k paní zastupitelce chová nepřátelsky a to je prosím nejvyšší představitel úřadu, který vlastně dává vzor všem svým podřízeným.

4) Nechápu, jak může POUZE JEDNA občanka a zastupitelka komplikovat práci úřadu? Jakože po úřadu něco chce? Uvedený bod zavání neschopností organizace...

5) Vždyť paní magistra přece netvrdila, že její zdraví je důležitější než někoho jiného, tak kde to proboha vyhrabal? Jistěže u poštovní schránky v domě je riziko nižší, protože je to méně exponované místo než radnice, radnici určitě navštíví více lidí, než místo u schránek bytového domu, jinak řečeno: šance, že u schránek v domě někoho potkáte je menší, než že někoho potkáte ve vestibulu úřadu. Rovnost? A co ty jeho kamarádšofty s Mrzílkovou, Hrodkem a teď Kroužeckým? To je síla.
Jméno:XYZ
Datum:17.10. 21:50
Titulek:Hmodpovědět
Pokud jste viděl, že úředníci někde pokoutně vyhazují dokumenty, nahlašujte to na ministerstvo vnitra. Mohou dostat flastr až 200 000,-
Jméno:Martin
Datum:19.10. 07:27
Titulek:to snad ne...odpovědět
To pan tajemník opravdu přehnal! Jen v Neratovicích mu takové chování může projít. Měl by se Vám paní Spěváčková veřejně omluvit.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.10. 14:15
Titulek:pro podklady do podatelny....odpovědět
Milý pane Svobodo,

šla jsem si dnes do podatelny pro podklady a bohužel, nebyla jsem vyřízená během 30 vteřin, jak jste sliboval, ale čekala jsem skoro půl hodiny spolu s dalším třemi lidmi, až se vyřídí mladíci u přepážky. To jste se hluboce zmýlil. I váš odhad vzdálenosti od přepážky je značně podhodnocený. Změřila jsem si tři metry od vchodu a stála jsem za druhými dveřmi na začátku haly, deset metrů od podatelny. Měl byste si znovu přeměřit vzdálenosti na úřadě. Co se týká nákazy u poštovní schránky, tak to jste mě opravdu rozesmál. Asi nevíte, že vir se na vzduchu po půl hodině inaktivuje, tedy pokud víte, co to je. Inu, asi jste nedával pozor ve škole, když jsem vás učila biologii.

Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města.
Jméno:Andy
Datum:17.10. 05:40
Titulek:TAK TO odpovědět
Je síla.Co k tomu dodat.Asi nic,ale už by to chtělo začít konat.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.10. 12:05
Titulek:Oznámení o neúčasti na zastupitelstvuodpovědět
Dnes na neratovinách bylo zveřejněno oznámení zastupitelů Budoucnost pro Neratovice o neúčasti zastupitelů na zasedání zastupitelstva města dne 21.10.2020. Požádala jsem o zveřejnění oznámení na nerátkách.

Budoucnost pro Neratovice: Nebudeme zvyšovat riziko nákazy účastí na zasedání zastupitelstva
Na středu 21. října bylo i přes závažnou epidemiologickou situaci svoláno zasedání zastupitelstva města Neratovice. Zastupitelský klub Budoucnost pro Neratovice se rozhodl zasedání nezúčastnit a vydal toto prohlášení:

„Vzhledem k epidemiologické situaci v České republice klub zastupitelů Budoucnost pro Neratovice nepovažuje za moudré rozhodnutí na středu 21. října svolat zasedání zastupitelstva města Neratovice, ačkoliv jej umožňuje výjimka z vládních opatření. Také vzhledem k tomu, že program zasedání je velmi krátký a neobsahuje žádné zásadně sporné body, se Klub zastupitelů Budoucnost pro Neratovice rozhodl zasedání nezúčastnit a snížením počtu osob přítomných na zastupitelstvu snížit riziko přenosu nákazy novým typem koronaviru. V březnu tohoto roku bylo zasedání zastupitelstva kvůli pandemii zrušeno, nyní je ale situace ještě podstatně horší než v březnu. Rozhodnutí svolat zasedání zastupitelstva učinil starosta města Roman Kroužecký, jehož koalice má 11 zastupitelů, což je dostatečný počet na to, aby svolané zasedání proběhlo. Jsme přesvědčeni, že veřejnost naše rozhodnutí pochopí.“

Zastupitelka Ivana Kelinová k tomu dodává:

„Jakožto lékařka pokládám za důležité minimalizovat riziko nákazy. Onemocnění novým koronavirem nemusí být provázené výraznými příznaky. Nejvíc nakažlivý je člověk na konci inkubační doby, kdy často ani netuší, že je nakažený. Infekce pro něj samotného nemusí být nebezpečná, ale pro jiného, na kterého ji může (i přes dodržování hygienických opatření) přenést, může být i smrtelná.

Na jednání zastupitelstva města jsou pohromadě zastupitelé, úředníci města i občané, jsou spolu v kontaktu po významnou dobu. Pro některé z nás by byla nemoc zvláště ohrožující, ale každý z nás by se měl snažit v současné epidemiologické situaci riziko nákazy nezvyšovat.“
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.10. 13:12
Titulek:Oznámení o neúčasti na zastupitelstvuodpovědět
Dnes jsme odevzdala do podatelny Městského úřadu Oznámení o mé neúčasti na zasedání zastupitelstva dne 21.10.2020:

Ing. Roman Kroužecký, starosta města
Městský úřad
Kojetická 1028
Neratovice V V Neratovicích dne 19. 10.2020

Vážený pane starosto,

omluvte, prosím, mou nepřítomnost na veřejném zasedání zastupitelstva města Neratovice dne 21.10.2020. Je mi to velmi líto, ale vzhledem k velmi závažné epidemiologické situaci a také vzhledem ke špatné zkušenosti ze zasedání dne 24. června, kdy většina zúčastněných nedodržela podmínky 2m odstupu a zakrytí nosu a úst, se nemohu zasedání zúčastnit.

Měla jsem za to, že zvítězí moudrost a toto zasedání bude organizováno jako distanční, aby se předešlo velmi pravděpodobnému riziku nákazy Covidem19, bohužel, nestalo se.

Děkuji. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovice.Jméno:Jan
Datum:19.10. 13:46
Titulek:to čumímodpovědět
To ste tomu dali zase korunu. Čili v překladu to znamená, vše co jsme nestihli odsouhlasit tak odsouhlasime ve stredu za přispění chybějící opozice.
Bravo super a tleskám vám.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.10. 14:03
Titulek:jste nespravedlivýodpovědět
Milý Jene,
uvědomte si, prosím, že koalice má svých jistých 11 hlasů a může tedy schválit vše, co si přeje. Pokud bude přítomno všech 11 členů koalice, je zastupitelstvo usnášení schopné. Rozumíte tomu? To znamená, že může zastupitelstvo zasedat. I když by byla celá opozice přítomná, nic NEMŮŽE změnit na hlasování. Nemůže zvrátit hlasování koalice. Je nás jen 10 (3 Šandův spolek, 5 Proškovci, 1 KSČM a 1 SPD - já)- čili menšina. A to ještě není jisté, že se část opozice nepřidá ke koalici. Už se to jednou stalo při hlasování o rozpočtu. Tehdy se přidali Sloup a Prošková ke koalici. Čili opozice k ničemu nepřispěje, i kdyby tam byla, jako by tam nebyla.

Ovšem s tím rozdílem, že po řadě hodin strávených společně s dalšími lidmi je velmi pravděpodobná nákaza covidem. Za současné velmi vážné epidemiologické situace se odvážíte vyčítat lidem, že se nechtějí nechat nakazit a ev. umřít? To by byla hodně zbytečná smrt. Jen kvůli tomu, aby nás nepoplivali rozhořčení občané. Ano, zastupitelstvo mohlo být řízeno distančně, ale zvítězila bezohlednost a lhostejnost, nebo možná jen nevědomost. Těžko říct co. Já bych to nazvala tupost. Asi jako včera na Staromáku ty tisíce lidí namačkaných na sebe a dokonce s dětmi. Takže milý zlatý, tak to je. I když jste možná mladý, nemusí se vám nákaza vyhnout. A smrt na covid19 není lehká.
Jméno:jan
Datum:19.10. 17:26
Titulek:nechápuodpovědět
Milá Anno, a vy si zase uvědomte, ze pokud tam budete, budete jim oponovat, zdrzovat, ptat se atd. Tim ze tam nebudete tak to maji mnohem jednodussi a za par minut.
Vaši voliči Vas prece nevolili kvuli tomu aby jste byla doma a pak si stěžovala že oni oni neco jednoduchým hlasovanim schválili.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.10. 20:25
Titulek:no vidíte...odpovědět
Člověče, vy jste mi otevřel oči! Netušila jsem, že nás občané volili proto, abychom neoponovali a neptali se, jen disciplinovaně, rychle, rychle všechno schválili podle přání paní Mrzílkové a spol. - a honem domů.

K naší neúčasti - zatím vím o paní Brodilové, paní DOKTORCE Kelinové a panu Šandovi, že se také omluvili ze zasedání. Jestli také Proškovci či paní Vojtová dají přednost zabránit nákaze, nevím. Koalice asi půjde jednotně a nikdo se neopováží vzbouřit se.

Je zajímavé, že bylo zrušeno zasedání zastupitelstva 25. března, kdy bylo celkem 2 710 nakažených a 320 zemřelo, zatímco nyní jsou počty nakažených násobné, a přesto zasedání má proběhnout.

Nyní je celkem 100 000 nakažených a zemřelo cca
1 465 lidí. Přesto starosta svolává zasedání s vysokým rizikem nákazy Covidem19. Je to nezodpovědné nejen vůči přítomným na zasedání, ale i i kvůli našim zdravotníkům a nemocnicím, kdy hrozí jejich kolaps.
Jméno:JIRBA
Datum:19.10. 16:35
Titulek:podrazáciodpovědět
A já se jen bavím..co také jiného občanovi zbývá. Úřad má moc,proběhly svobodné volby, k ovládání města se dostali podrazáci, kteří nerespektovali jasný výsledek voleb.
Prostě : když jsou koryta, svině už se najdou !
Jméno:Jana
Datum:19.10. 21:52
Titulek:zasedání by mělo být zrušenoodpovědět
Za dnešek zatím zemřelo 79 lidí.
Jméno:Maruška
Datum:20.10. 08:30
Titulek:radostodpovědět
Na úřadu a v koalici panuje určitě veselí a veliká radost, že se vy a ani Šandovci zasedání nezúčastní. Uvidíte, jak zastupitelstvo bude mít spád a rychle bude odhlasováno. Koalice se na nic ptát nebude, vše už určitě ví z jejich schůzek, jak vždy píšete paní Spěváčková. Trochu můžou pozlobit ještě Proškovci, hlavně pan Vebr, ten taky rád a dlouze diskutuje ke všemu. Tak hurá na zastupitelstvo a ať je brzy konec.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 12:43
Titulek:nezodpovědnost vedení městaodpovědět
Jenže pořád budu pakovat, že svolat desítky lidí dohromady, je nezodpovědnost. Epidemiologická situace se den ode dne zhoršuje, nikdo neví, zda mezi přítomnými je infikovaný bez příznaků. Už v červnu jsme si udělali zkoušku na jednání v rouškách. Byla to totální prohra. Podívejte se na video z 24.června 2020. Nevěřím, že tentokrát to bude lepší. Buď jsou lidé ve vedení města tak naivní nebo nevědomí, ví bůh. Ono je to vidět na dostupnost informací ze strany města. Facebook a web. Toť vše. Jiná města používají informační desky, letáčky a hlavně rozhlas. Tady je systém VIX/VOX nebo jak se to jmenuje určen jen pro mimořádné události. Copak není epidemie smrtelné nemoci mimořádná událost?
Jméno:Petr
Datum:21.10. 18:22
Titulek:zastupitelstvoodpovědět
Tak to byla rychlost to dnešní zastupitelstvo. V 18 hod konec. A to pan zastupitel Vebr hodně zdržoval svými moudry. Tak co tomu říkáte paní Spěváčková? Když jste tam vy, tak jsou diskuze o ničem pořád dokola. Vezměte si z nich příklad.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 23:19
Titulek:Napsal Miroslav Krejčí odpovědět
ÚVAHA: Lidé, nebojte se

Strach a panika jsou ze své podstaty iracionální a problémy neřeší. Covid zvládneme, ale jen tehdy, vezmeme-li rozum do hrsti a budeme-li respektovat biologickou realitu. Minulý týden zveřejněná čísla parametrů epidemie nabírají grády a potvrzují tak varování odborníků. A to ještě není konec.

Ač jsem lékař, ani mně se jim nechtělo uvěřit, ale před realitou nelze zavírat oči. Je přirozené, že si člověk nechce připouštět zlé věci. Mé lékařské vzdělání, racionalita a křesťanské hodnoty, k nimž jsem byl vychován, to vše mi říká, že je to cesta do pekel. Měli bychom si uvědomit, že samotná biologická realita svědčí o tom, že jsme ve válce. Zdá se, že tentokrát udeřila sama příroda, kterou tak pyšně, systematicky a vytrvale ničíme. Jako by bránila všechny své ostatní děti před druhem Homo sapiens. Udivující je taktika přírody při užití tohoto viru SARS-CoV-2. Divide et impera, rozděl a panuj. Tuhle válku jsme vyvolali my, nikoli příroda.

Ale uvědomme si, že nejsme jen ve válce s virem. V každé válce jsou nejen hrdinové a lidé, kteří bojují za jiné a obětují se, ale jsou tu vždy hazardéři, keťasové a zrádci. Vliv se v takových situacích snaží pod seriózním vzhledem získat lidé charakterově podlí, kteří chorobně touží po moci. Jsme ve válce také se všemi hlupáky, kteří popírají biologickou realitu současné pandemie a vymýšlejí tu větší, tu menší zhovadilosti. Jsme ve válce s deprivanty, kteří odmítají nosit roušky a respektovat standardní protiepidemická opatření odpovídající závažnosti situace. Jsme ve válce se všemi těmi, kdo jsou lhostejní k utrpení jiných a chtějí „svobodně“ nalévat chlast, jezdit lyžovat do Itálie a přivážet zhoubný patogen. Jsme ve válce s těmi, kteří dnes chtějí „svobodně“ zpívat i tančit na hrobech jiných. Prý dnes ze všeho nejvíc potřebujeme zpěv. Jenže čas zpěvu teprve přijde. Dnes jsme ve válce s hlupáky, kteří prohlašují, že covid je nástrojem temných sil a celosvětového spiknutí ke zničení demokracie.

Uvědomme si vážnost situace: jsme ve válce s patrně nekonečným potenciálem lidské hlouposti a bezohlednosti a je to vpravdě strašný nepřítel. Mnohem horší než samotný SARS-CoV-2. Je to ten nejhorší možný nepřítel a boj proti němu vyžaduje naše plné nasazení. Příroda nezná soucit ani etiku. Je k nám dobrá a laskavá nebo tvrdá a nekompromisní podle toho, jak se k ní chováme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 23:20
Titulek:Napsal Miroslav Krejčí - dokončeníodpovědět
Ale lidé odmítající respektovat tragickou míru dnešní nouze, v níž jsme se všichni ocitli, a kteří popírají biologickou realitu, jsou ti, kteří sice o existenci etiky i soucitu vědí, ale dobrovolně a vědomě se jich zříkají. Jsme ve válce se slabochy, kteří na naše lidství rezignovali.

Pro takové jednání není omluva. Dnes se s nimi nemůžeme zdržovat, a tak je prostě neposlouchejme. Respektujme protiepidemická nařízení. Až po epidemii se s nimi vypořádáme tím, že jim vždy a všude budeme dávat najevo naše opovržení. Nic jiného si nezaslouží.

Miroslav Krejčí

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz