zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 09:52
Titulek:Nouzový stav od 5.10.2020, počet inf. v ČR a Neraodpovědět
Na dva týdny se uzavřou střední školy v rizikových okresech, praktická výuka se bude moci konat. Hudební výchova bez zpěvu.Omezení účastníků vnitřních i venkovních akcí. Divadlo ano, ale bez zpívání. Sport bez diváků. V hospodě nanejvýš šest lidí u stolu.V kostele s rozestupy a bez zpěvu.

Včera v pondělí 5.10.2020 v ČR - 3 119 infikovaných.

K 5.10.2020 dle zprávy KHS Stř. kraje - počet nemocných v Neratovicích - 69 osob, celkový počet evidovaných 158.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 14:26
Titulek:Otevřený dopis zdravotníků z 1. linieodpovědět
Otevřený dopis lékařů a sester z první linie

My, lékaři a zdravotní sestry z covidových oddělení a jednotek intenzivní péče, jsme až doposud byli příliš zaměstnáni péčí o pacienty a organizací péče v našich nemocnicích a nebylo nás příliš slyšet. Máme však silný pocit, že nazrál čas, abychom jasně a nahlas promluvili.

Od jarních měsíců bojujeme o zdraví a životy lidí, kteří se nakazili onemocněním COVID-19. Pečovali jsme souhrnem o stovky pacientů s těžkým průběhem. Je to práce namáhavá psychicky i fyzicky. Když se pak unavení dostaneme domů a sledujeme mediální výstupy mnohých odborníků, nevěříme vlastním očím.

Debaty, zda se umírá „na COVID nebo s COVIDem“, jestli je virus prostředkem vlády k omezování osobní svobody, zda je opravdu nutné si ve vnitřních prostorách nasadit roušky…

Sledujeme, že nálada v týlu je diametrálně odlišná od situace na frontě. To se od jara hodně změnilo. A přitom nepřítel se po jarním taktickém ústupu, ke kterému ho donutil razantní přístup vlády a odpovědné chování většiny společnosti, vrátil s větší silou než předtím.

Nechceme vyvolávat paniku a zděšení, ale asi to musíte slyšet. Na našich odděleních bojujeme o životy lidí, kteří by, nebýt koronavirové infekce, měli před sebou dalších 10-20 let kvalitního života. Jsou to padesátníci, šedesátníci, aktivní sedmdesátnici, kteří mají pouze nadváhu, nebo vysoký tlak či lehkou cukrovku. Snažíme se všemi prostředky zabránit tomu, aby skončili na ventilátoru, protože pokud se na něj dostanou, přežije jich sotva polovina.

Ano, mladí a zdraví překonají COVID většinou bez potíží. Avšak lidí, u nichž může skončit fatálně, je v naší populaci opravdu hodně, včetně mnohých z vás a vašich blízkých. Na jaře jsme od vás poslouchali potlesk a dostávali do nemocnic občerstvení. Děkujeme za to, cítili jsme vaši podporu v zádech. Teď od vás ale očekáváme a žádáme o hodně víc. Pokud chceme tuhle válku vyhrát, potřebujeme pomoc každého z vás.

Proto žádáme:

Odborníky z různých oblastí medicíny, kteří se rádi vyjadřují v médiích, ale v oblasti infekčních nemocí jsou pouze poučenými laiky s vyhraněným názorem: Prosíme, raději MLČTE! Pokud mlčet nedokážete, přijďte před svým mediálním výstupem na jednu pracovní směnu na covidovou jednotku, uvítáme vaši pomoc.

Vládu a státní orgány ČR: Spolupracujte s nejlepšími českými epidemiology a ekonomy, ne s marketingovými poradci.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 14:27
Titulek:dokončeníodpovědět
Vysvětlujte veřejnosti konsistentním a srozumitelným způsobem, proč a která opatření zavádíte a neměňte je obden. Konejte a mluvte tak, aby vám veřejnost mohla důvěřovat. Zajistěte dovoz dostatečného množství remdesiviru, abychom jej mohli podat všem pacientům, kteří z jeho podání budou mít prospěch.

Všechny občany:
Nebojte se! Respektujte ale, že COVID-19 je zákeřný protivník. Projevujte úctu k životu a zdraví lidí kolem sebe. Časté mytí rukou, roušky a rozestupy jsou minimum, co můžete bez větších obětí udělat pro sebe i druhé.

Dodržujte vládní nařízení a doporučení odborníků. Nesnažte se vymýšlet, co se dá obejít. Přemýšlejte nad svým konáním, jak minimalizovat riziko přenosu nákazy do rizikové populace – může se to týkat i vás a vašich blízkých.

Nadále budeme bojovat o zdraví i životy každého z vás. Bez vaší pomoci to ale nedokážeme.

Vaši zdravotníci z první linie

Za autory výzvy:
MUDr. Hynek Bartoš, vedoucí lékař JIP, Infekční oddělení, Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
MUDr. Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP, Infekční klinika, Fakultní nemocnice Ostrava
MUDr. Aleš Chrdle, primář infekčního oddělení, Nemocnice České Budějovice, a.s.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.10. 08:22
Titulek:REKORD!! Počet nově infikovaných v ČR odpovědět
Včera dne 6.10.2020 bylo nově infikovaných 4 437 osob!!!!!!

Když profesor Flégr toto číslo uvedl jako předpověď na říjen, byl popotahován a špiněn nedovzdělanci na facebooku.
Jméno:Petr
Datum:07.10. 11:32
Titulek:4437? tak to je v pohoděodpovědět
doomsayer Flégr dával rozhovory kde komu a jeho odhady byly 1000 až 8000 (google "Flegr rozhovor"), tudíž je jasné, že se trefit musel.
Jméno:Reprák
Datum:07.10. 12:26
Titulek:Ty nejsi Čech?odpovědět
Nevím co je ten dumsajer, ale určitě je to něco urážlivého. Ty panu Flégrovi nesaháš ani po kotníky, frajere.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.10. 09:13
Titulek:Další rekord:počet nově infikovaných ČR odpovědět
Za včerejší den 7.10.2020 přibylo nově infikovaných 5 335 osob. Vůbec největší počet během epidemie.
Co na to říkají odpůrci roušek a popírači epidemie? Co na to kapacity jako je kardiolog (srdce) Pirk nebo dokonce zubař Šmucler? Budou ještě lidé znevažovat onemocnění covidem, že je to lehká chřipečka či rýmička? Ani mladé lidi nevynechává.
Vedení města se věnuje hlavně novým stavbám za stovky milionů, z toho něco plyne, ale chránit lidi je nezajímá. Lidi, noste roušky, dodržujte rozestupy, užívejte desinfekci a VĚTREJTE!!! Včera jsem šla kolem školy a většina oken zavřená, asi aby děti neofoukl čerstvý vzduch.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.10. 21:48
Titulek:co bude zítra?odpovědět
V Česku za čtvrtek 8.10.2020 přibylo zatím 3139 potvrzených případů covidu-19.

Velmi výstižný příspěvek z diskuze:
Zlobim se na vladu za to, jak ve vecech okolo covid-19 rozhoduje chaoticky, populisticky dle nalady ve spolecnosti a neni schopna jednotliva opatreni a jejich vyznam lidem vysvetlit.

Jeste vice se zlobim na opozici, ktera si na covid-19 honi politicke body - viz jaro/leto: "Zruste opatreni a nechte lidi zit". Srpen: "Neopovazujte se zavadet rousky". Po zavedeni rousek: "Jakto ze jste rousky nezavedli uz davno? Epidemii vubec nezvladate..." Zlobim se na opozici za to, ze neni schopna spojit pri reseni covid-19 narod a vyzvat sve volice, aby maximalne dodrzovali veskera opatreni a chovali se zodpovedne.

A uplne nejvic se zlobim na lidi, kteri nejsou schopni dodrzovat i ta naprosto mirna opatreni a chovat se zodpovedne. Rousky nosi pod nosem a kdyz je nikdo nevidi, tak vubec, v praci po domluve s kolegy rousky nenosi atd. Lidi, k tomu, abyste se prestali schazet v barech, hospodach ci neporadali party doma a omezili sireni nakazy tim, ze dva tydny pujdete do prace, cestou z prace si nakoupite a pak budete doma, opravdu nepotrebujete, aby vam to nekdo nakazal!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.10. 08:08
Titulek:počet nově infikovaných dne 8.10.2020odpovědět
Včera dne 8.10.2020 bylo nově infikovaných 5 394.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.10. 09:12
Titulek:Krizová informační linkaodpovědět
Informační krizová linka - 702 200 247

Od 6. 10. 2020 bude pro občany města zřízena „Informační krizová linka – 702 200 247“ s následující provozní dobou:

PO - ČT: 8:00 – 14:00 hod.,
PA: 8:00 – 13:00 hod.

INFORMACE Č. 37 – JEDNÁNÍ KRIZOVÉHO ŠTÁBU MĚSTA (8. 10. 2020)
- na Krizový štáb Stč. kraje byl předán podnět: nutnost řešit s organizátorem dopravy v Stč. kraji – ROPID (nebo s jednotlivými dopravci) způsob používání klimatizace (ventilace) především v autobusových linkách v okolí Prahy (Stč. kraji)

- od 6. 10. 2020 je pro občany zřízena „Informační krizová linka – 702 200 247“, zatím s minimálním využitím

- na webových stránkách je od 7. 10. 2020 uvedena informace pro občany – možnost získání textilní roušky s náhradními vložkami pro obyvatele města (k dnešnímu dni bylo čerpání následující: Kojetická ul. – 9 ks, nám. Republiky – 6 ks)

- je zajištěno doplňování dezinfekce do rozprašovačů v objektech MěÚ a na poliklinice (kontrola se bude provádět vždy ve středu ráno)

- je zajišťována distribuce ochranných prostředků pro školská zařízení ORP Neratovice (zřizovaná krajem, obcemi a soukromá) v počtu 7 810 ks respirátorů

Bohužel, důležité zprávy jsou opět jen na webu města a facebooku. Navrhovala jsem starostovi zřídit informační desky u supermarketů, jako obvykle se mu to nezdálo. Ale to je ve všem.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.10. 10:48
Titulek:Opatření vlády, na nějž se zapomněloodpovědět
Vládní kabinet ve svém čtvrtečním usnesení omezil „svobodu pohybu a pobytu tak, že lze vstupovat do nákupních center, do prodejen a provozoven služeb, s výjimkou provozoven stravovacích služeb, a pobývat v nich nejvýše ve skupinách po 2 osobách a tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 2 metry; toto omezení se nevztahuje na osoby mladší 15 let doprovázející zletilou osobu ze společné domácnosti“.

Výjimku z nového nařízení tak mají rodiče s dětmi. „Je to kvůli rodičům samoživitelům. Takže pokud jde jeden dospělý, může mít s sebou několik dětí do 15 let. Tam se samozřejmě nepočítá ten počet dvou osob,“ upřesnil mluvčí ministerstva Jan Brodský. Nařízení platí již od pátku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/roman-prymula-min istr-zdravotnictvi-opatren i-narizeni-vlady-obchodni- domy-jen-ve-dvou.A201009_0 83305_domaci_lre
Jméno:Ivča
Datum:09.10. 14:10
Titulek:co bude zítraodpovědět
NECHÁPU, ŽE DO OBCHODU MOHOU DVĚ OSOBY A PODÍVEJTE SE, KOLIK DRBEN STOJÍ U NOVINOVÉHO STÁNKU, NĚKDY I DVĚ HODINY, LIDÉ SI NEMOHOU KOUPIT CO POTŘEBUJÍ, PROTOŽE DOTYČNÁ OSOBA DOSLOVA LEŽÍ NA PULTĚ STÁNKU A PŘEKÁŽÍ TAM - ŽE BY TRAFIKOVÝ MASKOT
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.10. 16:07
Titulek:zasáhněte....odpovědět
Ivčo,jistě máte pusu a dovedete si zjednat nápravu. Kromě toho, je nouzový stav a městská policie by měla kontrolovat dodržování pravidel. MěPO mobil: 315650350. Jistě se stanete špatnou, ale to už tak v životě chodí.
Jméno:Jitka
Datum:09.10. 17:22
Titulek: někteří senioři se shlukujíodpovědět
V obchodech,potřebují si sdělit důležité informace s vrstevníky,to je taky někdy peklo.Jdou pro půlku chleba a minerálku a jsou tam 2 hodiny.Na druhou stranu se zas nedivím,tady není pro tuto věkovou skupinu pamatováno s vyžitím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.10. 09:59
Titulek:počet infikovaných v Nera a v ČRodpovědět
údaje KHS k 9. 10. 2020 Neratovice

počet nemocných 70

počet
uzdravených 110

celkový počet evidovaných 180

Bohužel, chybí počet hospitalizovaných a v těžkém stavu (pozn. A.S.)

Počet infikovaných v ČR je katastrofální: 8 618
Jméno:Rostík
Datum:10.10. 10:18
Titulek:bude se zavírat, roste to všudeodpovědět
Jo, budeme zavírat.
Čím dřív, tím líp:

Za poslední den ve Francii přibylo více než 20 000 případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie

Počet nově odhalených případů koronaviru za jeden den v Evropě poprvé překročil hranici 100 000.

Velká Británie v uplynulém dni zaznamenala 13 864 nových případů nákazy koronavirem . Je patrný stoupající trend nakažených.

V Německu za poslední den přibylo 4 516 nově nakažených. Německá kancléřka Angela Merkelová varovala, že pokud se nárůst nově infikovaných nezpomalí, čekají obyvatele nové restrikce.

Doposud nejvyšší zaznamenanou bilanci ohlásilo i Slovensko, Polsko či Rusko. V Německu evidují nejvyšší přírůstek nakažených od dubna a Rakousko již počtvrté za říjen potvrdilo infekci u více než tisíce lidí.

Ve Švýcarsku hlásí rekordních 1487 případů....
Jméno:Jirka
Datum:10.10. 11:35
Titulek: imunolog Hořejší:odpovědět
"Přísná opatření měla přijít dříve,hrozí italský scénář".Njn,když ryba smrdí od hlavy a někteří s námi kmitají jak s loutkami.Kdo,jistě víme všichni a proč.I tento svět řídí ilumináti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.10. 09:42
Titulek:opozice tlačila na vládu,ta se podvolilaodpovědět
Jenže lidé tlačili na uvolnění, chtěli cestovat do ciziny a k moří. Podporovala je opozice- ODS, STAN, Piráti, Šmucler, Pirk a jiní "odborníci", ti všichni řvali, že se likvidují lidská práva a svoboda kvůli banální infekci, nadávali vládě a hlavně Babišovi, až ten tlak nevydržel. Podlehl a co dělá teď opozice? Křičí, že vláda selhala, zklamala, měla postupovat razantně...Kde je teď pan Pirk a Šmucler? Zalezli do díry, místo aby se lidem omluvili. Věřím, že opozice si vydupala mírnější pravidla, aby mohly proběhnout volby a mohli převálcovat ANO.
Jméno:Jana
Datum:12.10. 18:35
Titulek:opozice tlačila na vládu,ta se podvolilaodpovědět
Děkuji paní Spěváčková, že jste to tak napsala. Přesně tak to vidím a vnímám od léta i já.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.10. 09:45
Titulek:Počet nově infikovaných dne 10.10.2020odpovědět
V sobotu přibylo v České republice 4 635 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to sice o skoro čtyři tisíce nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se méně testuje, a celkově pátý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/koronavirus-covid -19-bilance-za-sobotu-vike nd-pocet-nakazenych.A20101 1_065312_domaci_knn
Jméno:Občan
Datum:12.10. 18:58
Titulek:pandemieodpovědět
Milí spoluobčané, je třeba si uvědomit, že všemožná opatření vlády spolu s odborníky jsou velmi důležitá. Jsou vodítkem pro naše chování. Dnes nemá význam napadat ani vládu, ani opozici za jejich kroky.To nám už nepomůže, nyní musíme bojovat především sami.

Ani sebelepší opatření nemohou být účinná, pokud je nebudeme dodržovat my všichni !!! To je ta nejlepší ochrana našich životů a zdraví nás všech.
Chovejme se ZODPOVĚDNĚ ! Jedině tak se můžeme této pandemie zbavit a porazit ji. Naše životy jsou výhradně v našich rukou, na to mysleme a podle toho se chovejme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.10. 09:56
Titulek:počet nově infikovaných v ČR a Neraodpovědět
ČR:
11.10.2020: 3 104 osob
12.10.2020: 4 310 osob

Neratovice: počet infikovaných k 12.10.2020: 93 osob (v pondělí jsou nižší počty, jak asi vypadají počty ve čtvrtek?)

Zdánlivě lepší výsledek, ale nejvyšší hodnoty jsou ve čtvrtek a v pátek, proto je předčasné jásat. Kdo nyní tvrdí, že je možné rozvolňovat, je provokatér a škůdce. A je jich hodně. Domnívám se, že je to pátá kolona placená ze zahraničí připravená položit vládu, aby mohla nastoupit místo ní (nedej bože!) a rozložit stát. My staří a nemocní máme být obětovaní.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.10. 21:05
Titulek:doplnění: počet mrtvých za pondělíodpovědět
Nová čísla: V pondělí v ČR zemřelo rekordní množství lidí s koronavirem (pozn. A.S.: logicky by mělo být - na koronavir)

Dnes 13.10.2020, 20:20
V České republice zemřelo podle revidovaných údajů ministerstva zdravotnictví během pondělí rekordních 54 lidí nakažených koronavirem. Je to o jednoho více než 9. října. Obětí je už celkem 1097, během úterý zemřelo dalších 19 lidí a nákaza se potvrdila u dalších 3906 osob. Za pondělí bylo celkem 4310 nově nakažených. Reprodukční číslo je 1,5, uvedl Roman Prymula.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.10. 14:31
Titulek:Pan profesor Prymula dnes večer promluvíodpovědět
Dnes večer promluví pan profesor Prymula místo včerejšího odloženého projevu, kdy stále ještě jednala vláda. Diskuze na iDnes pod oznámením o projevu je tak hnusná, že to nemá obdoby. Nedá se číst, tedy pokud vám zrovna není zle od žaludku a nejste schopní se sami vyzvracet. Proboha, kam jsme to došli, když lidé jsou schopni vzdělanému člověku tykat, neomaleně nadávat a urážet ho? Jsou to placení provokatéři, jak se občas dočteme, kteří jsou placeni za to, že vkládají příspěvky na objednání, aby ovlivnili veřejné mínění? Nebo to opravdu myslí vážně? Mě stačila dnešní neodkladná návštěva pošty: nulové rozestupy u mačkacího strojku, běžně rouška pod nosem...Nevěřím, že zítřek něco změní...Mládež se houfuje v Teple u náměstí, gangy kluků řádí na sídlišti a dělají bordel...

Mnozí popírají, že opozice v létě tlačila na vládu, aby masivně rozvolnila opatření, tu je důkaz:
Petr Fiala 21. 8.: Opatření jsou nesmyslná a zbytečná. Není žádný důvod pro to, aby se plošně zaváděly roušky. Toto říká řada odborníků. Čísla jsou pozitivní. Nejde o počty nakažených, ale o počet lidí, u nichž má onemocnění vážný průběh, jde o smrtnost. Všechna tato čísla jsou lepší a lepší! A vláda přichází s plošným opatřením, které všechny otravuje. Takže se ptám: Proč? Komu to slouží? A čeho tím vláda chce dosáhnout? Ochrany zdraví určitě ne.

Celý rozhovor na: https://www.forum24.cz/pet r-fiala-to-co-predvadi-vla da-je-mateni-lidi-opatreni -jsou-nesmyslna-a-zbytecna /
Jméno:Dr. Novák
Datum:13.10. 15:47
Titulek:kdy vyhrajem válku?odpovědět
Dobrý den paní magistro,
přemýšlím o té nemilé situaci, která svírá naši zem. Než hledat viníky, snažím se hledat východiska. Titulky denního tisku hlásí ,,Jsme ve válce."
Jenže války, jak známo, se nekonají pro blaho lidu. Konají se pro zisk a mají oběti.
A já se ptám. dá se tato válka vůbec vyhrát? A jak, když vakcína je v nedohlednu? Jaký máte názor, prosím?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.10. 20:38
Titulek:názor?odpovědět
Nejsem odborník, pouze sleduji dostupná data. Je jasné, že když lidé nebudou ukáznění a nebudou schválně dodržovat pravidla, budeme v neskutečném průšvihu. Věřím, že pan Prymula je muž na svém místě a ví, co je nutné udělat.
Jméno:Dr. Novák
Datum:14.10. 11:42
Titulek:děkujiodpovědět
Děkuji za názor, paní magistro. Mějte hezký klidný den v neklidné době.
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.10. 12:53
Titulek:počet infikovaných 13.10.2020- 8 325odpovědět
V Česku přibylo v úterý 8325 pozitivních testů na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2. Je to druhý nejvyšší denní nárůst po pátečním rekordu, který byl ještě o 292 případů vyšší.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.10. 18:49
Titulek:bude rekord...odpovědět
V České republice přibylo během středy do 18. hodiny 5679 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je zatím nejvyšší průběžné číslo. Počet případů tak zřejmě bude rekordní. Za úterý bylo 8325 pozitivních testů na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2, což byl po pátku druhý nejvyšší denní nárůst. V úterý byl také proveden rekordní počet testů, 30 894. Pozitivních vzorků bylo více než 25 procent.
Jméno:Mirek Č.
Datum:14.10. 22:32
Titulek:stojí za to čístodpovědět
https://www.osel.cz/11383- chripeckari-dosahli-sveho- cesko-se-nekontrolovane-pr omoruje.html
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.10. 14:10
Titulek:z diskuze novinky.czodpovědět
Nádherné a velmi přesné shrnutí. Kdo může za dnešní stav? Na prvním místě velice hloupá česká společnost, a na místě druhém, o nic víc hloupý Babiš. Před volbama si nechtěl rozeštvat voliče tak Vojtěcha neposlechl, ten přitom už ve velkém předstihu viděl že se řítíme do katastrofy. Bohužel sociální sítě daly hlupákům moc šířit svoje výplody chorých mozků, a tím naší společnost ještě více ochromili.
-------------------------- ------------------
Ještě jste zapomněl na roli opozice která podporovala a podporuje kverulanty.Zářný příklad je přemoudřelý Fiala, který v půli srpna vyjadřoval podiv nad tím, že Vojtěch chce zavést znovu povinnost nosit roušky, když k tomu není důvod.Dnes trpí totální amnézií a na svoje tehdejší žvásty si nepamatuje.
Tehdy Babiš udělal chybu že bral ohledy na nespokojence a na opozici.Měl klidně Fialu poslat do p...... s tím že odpovědnost má vláda a ne nějaký prolhaný politolog.
Jméno: ještě
Datum:16.10. 18:41
Titulek: lepšíodpovědět
Jsou proslovy a výzvy všech možných šašků,komediantů a dalších veleosob,většinou těch co přehazovali kabát dle režimu.Viz dnes Super.Daná hvězda s ukradenými obrazy ať radši hází holubům a neleze zas vrchnosti do (_I_).
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.10. 13:59
Titulek:11 105 Počet infikovaných 16.10.2020.. odpovědět
6.10.2020 - 11 105!!!!!!!Počty nakažených rostou tak, jak to předpověděl urážený a špiněný vědec prof. Flégr. Bohužel, stále potkávám chřipečkáře a popírače covidu19. Neštěstí jsou jednorázové roušky. Vytaženy z kapsy, nasazeny s nosem venku, pak opět složeny a vloženy do kapsy. A pořád dokola. Pak se nedivme, že se infekce tak šíří. Mladí se shlukují, známí se naklánějí k sobě, kdyby jeden z nich odstoupil, mohl by si ten druhý myslet, že se ho štítí. Dokud byly pouze ručně šité roušky, večer se vypraly, přes noc uschly a ráno přežehlili a zase nasadili. Teď se točí jedna rouška dokola. A město? Místo aby ROZHLASEM nebo autem s tlampačem informovali staré občany, kteří nemají počítač ani internet nebo facebook, a současně zřídili informační desky po městě, dělá město mrtvého brouka. Už jsme to starostovi říkala na jaře a to byla brnkačka, teď jde o život a nic. Nejde.
Jméno:Ondra
Datum:17.10. 18:44
Titulek:Tak se na ně musíodpovědět
Na Slovensku rozháněla demonstraci proti koronavirovým opatřením vodní děla
17. října 2020 18:30
Slovenští fotbalový fanoušci v sobotu protestovali před úřadem vlády v Bratislavě proti koronavirovým opatřením zavedených v zemi. Kromě toho požadují i odstoupení premiéra Igora Matoviče. Před budovou se sešlo několik stovek protestujících, kteří skandují vulgární hesla a házejí dýmovnice. Proti demonstrantům policie použila slzný plyn i vodní dělo.Shromážděný dav skandoval urážlivá hesla a za bránu úřadu házel světlice. Podle serveru demonstranti útočili na policii, házeli po nich lahve i kameny. Proti agresivním protestantům nakonec použila policie i vodní děla.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/zahranicni/demonstrace-f otbalovi-fanousci-slovensk o-bratislava-urad-vlady-po licie-vodni-delo-slzny-ply n.A201017_172645_zahranicn i_kane
Jméno:chodec po nera
Datum:18.10. 00:42
Titulek:Něco podobnéhoodpovědět
se chystá i v Praze. Mám strach, aby neměli připraveného nějakého Šmída
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.10. 19:02
Titulek:počet infikovaných v Neratovicích roste!odpovědět
Informace KHS Středočeského kraje v oblasti COVID-19
údaje KHS k 16. 10. 2020 Město Neratovice

počet
nemocných 109

počet
uzdravených 112

celkový počet
evidovaných 221







Jméno:Lucie
Datum:18.10. 08:09
Titulek:dnešníodpovědět
mapa /18.10./ ukazuje Neratovice
nakažených k 17.10. -- 85 osob
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.10. 09:20
Titulek:máte pravdu, ale....odpovědět
Ale údaje z KHS, které město zveřejňuje, jsou jiné. Ví bůh, proč tomu tak je. V každém případě skutečný počet infikovaných je mnohem větší. Vím o případu nakažených návštěvou příbuzných, kteří neměli příznaky. Ne každý se dá testovat, ne každý má příznaky, což ovšem neznamená, že za týden nebude na přístrojích v nemocnici. Ta nemoc je hodně zákeřná.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.10. 09:08
Titulek:počet infikovaných v ČRodpovědět
Včera 17.10.2020 bylo v ČR nově 8 713 infikovaných. Je to doposud nejvyšší víkendový stav.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 13:37
Titulek:počet infikovaných v Neratovicích roste!odpovědět
V Neratovicích je počet infikovaných k 19.10.2020
128. Dodržujte veškeré hygienické zásady, rozestupy, roušky ve vnitřních prostorách i venku!, minimum kontaktů. Jak řekl kdosi: Seďte na zadku doma.

Jenže musím pro léky do lékárny.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 13:54
Titulek:Doporučení ze 7. srpna 2020odpovědět
Pamatujete na DOPORUČENÍ pana Drágy na facebooku? Osvěžím vám paměť:

Město Neratovice - oficiální profil
7. srpna ·
OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO OBYVATELE NERATOVIC V SOUVISLOSTI S AKTUÁLNÍ SITUACÍ V ČR V OBLASTI COVID-19 (Doporučení bylo vydáno na základě závěrů z mimořádné porady krizového řízení Středočeského kraje konané dne 4.8.2020.)

- zajistit si z vlastních prostředků ochranné pomůcky dle vlastního uvážení (roušky, respirátory FFP2 nebo vyšší třídy ochrany, ochranu očí, příp. ochranné oblečení (plášť, overal) s dlouhým rukávem a rukavice) v potřebném počtu na cca 1 - 2 měsíce (platí i pro městem zřízené organizace)

- zajistit si vlastní dezinfekční prostředky (na ruce a na povrchy)

- zajistit si nezbytné zásoby trvanlivých potravin a vody na cca 14 dní

- město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii: senioři 70+ (cca 2 500 osob) + další rizikové skupiny (například onkologičtí pacienti, pacienti po transplantaci orgánů nebo kostní dřeně, případně lidé s těžkou obezitou a další), u kterých se dá čekat těžký průběh nemoci

Doplnění - Současná epidemiologická situace nejen v Neratovicích je stále relativně příznivá, jak je obyvatelstvo informováno ze sdělovacích prostředků. Zveřejněné obecné doporučení je skutečně "Doporučení", jak by se obyvatelé, ale i organizace měli připravovat na možnou změnu této situace.

Zodpovídá: Ing. Ladislav Drága

Všichni jsme brblali, co se Drága zbláznil. Ale měl pravdu a moc se mu za to omlouvám. Škoda jen, že nám neprozradil, co přesně se dozvěděl na krajském krizovém štábu. Zřejmě už tehdy se očekávalo budoucí velké zhoršení epidemiologické situace, ale buď to bylo tajné, nebo se informace ze zvyku zatajily. Možná nám to časem prozradí.
Jméno:Josef
Datum:20.10. 15:50
Titulek:Změna názoru...odpovědět
Dobré odpoledne, ano, pamatuji si velmi dobře a svůj názor, že se jedná "o chytré" rady jsem nezměnil, pan úředník tehdy přistupoval k občanům jako k nesvéprávným hlupákům, kteří nedokážou zhodnotit situaci a popř. rozhodnout, co si v této těžké době mají za SVÉ peníze zakoupit. Jsem překvapen Vaším obratem k doporučení tohoto úředníka, měl jsem Vás za konzistentní osobnost, z tohoto obratu dovozuji, že se do budoucna klidně může stát, že změníte svůj postoj k názorům i ostatních představitelů radnice, takže Vaše aktuální vyjádření ke sdělení úředníků již nelze považovat za konzistentní a nelze je brát příliš vážně. Nicméně stále Vás uznávám za ohromnou odbornici na životní prostředí a zeleň a jsem vděčný, co jste za mnoho let pro město udělala.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.10. 20:41
Titulek:to snad neodpovědět
Máte pravdu, úředník rozdává "chytré" rady a přistupuje k občanům jako k nesvéprávným hlupákům.Mám s tím osobní zkušenosti. Ale: ta doporučení nevymyslel žádný úředník, na to by se nezmohl, ale údajně Krajský krizový štáb. Úředník je prý pouze zveřejnil na facebooku. Mě zaráží, že už v srpnu se uvažovalo o katastrofálním průběhu druhé vlny a stále se nedělala žádná opatření. Pokud se týká sdělení úředníků, nemějte obavy, vím, co si mám o nich myslet. Nečekejte žádné změny mého postoje.
Jméno:Josef
Datum:20.10. 21:44
Titulek:RE: to snad neodpovědět
Aha, tak to jsem zřejmě pana Ing. Drágu přecenil, také mne mohlo napadnout, že to možná jen překopíroval bez své invence dále. Ostatně část, že město v případě nouze zajistí pomoc v oblasti ochranných pomůcek především pro nejohroženější kategorii shledávám konstruktivní a pozitivní, ale rady typu "kupte si za SVÉ to a to..." jsou opravdu tak akorát k naštvání. Velmi Vám děkuji za objasnění a hlavně se prosím paní magistro opatrujte! Rozumný volič Vám nemůže mít rozhodně za zlé, že se následujícího jednání zastupitelstva nezúčastníte, je to naprosto logické, pokud to po Vás někdo požaduje, je bezohledný. Bezohledná je také koalice v čele s pseudostarostou, že shromáždění svolává.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.10. 22:18
Titulek:úvaha před půlnocíodpovědět
Tady se člověk naučí být podezíravý, čím to je? Když přijedu k nám na Moravu, ani mě nenapadne někoho podezírat ze lži a klamu (ale jsou tam také lháři, ne že by nebyli). Ale tady je lež na denním pořádku. Buď to tady lidé pijí s vodou nebo dýchají se vzduchem. Mohl by to být následek vdechování sirouhlíku, dokud jela střiž, a par rtuti ze Spolany, které ohrožují centrální nervovou soustavu? Ví bůh. Abych nezapomněla. Ochranné pomůcky z města. Byla jsem si vyzvednout obálku s šitou textilní rouškou a dvěma tkaničkami a několika čtverci netkané textilie. Ne nano. Měla bych pochválit dobrou vůli, někdo ji dobrovolně ušil, ale rouška je opravdu z kategorie těch nejprimitivnějších z dob, kdy jsme nevěděli, jak by měla vypadat, aby byla funkční.
A děkuji za pochopení mé neúčasti. Paní Prošková nabízela proškolení v dovednosti distančního jednání, ale nikdo z vedení neprojevil zájem. Hovořila jsem s několika spolužáky a známými, kteří jsou v zastupitelstvech nebo komisích či výborech většinou moravských měst; zastupitelstva nezasedají nebo jednají distančně, divili se, co tady "blbnEm". Prý jestli chceme něco chytit. Také se opatrujte! Dobrou noc všem čtenářům.
Jméno:Josef
Datum:20.10. 22:39
Titulek:RE: úvaha před půlnocíodpovědět
Ještě poslední postřeh, který mne napadl. Kdyby Ing. Drága u svého příspěvku uvedl zdroj (citaci), pak by paradigma situace bylo naprosto odlišné (doufám, že jsem citaci nepřehlédl). Na radnici v Nera jsou mistři v mlžení (a lhaní), ale primární příčinu jejich jednání nedokáži stanovit (domnívám se, že prospěchářství a udržení si pozice). Přední Svobodný inženýr chemie a ředitel úřadu zároveň, by měl výpary Spolany a sloučeniny ve vodě držet zkrátka - bohužel paradox se zde uplatní a není tomu tak. Domnívám se, že je to prostě smůla na lidi, smůla na složení vedení města v kombinaci s celkovým nezájmem rezidentů Neratovic. Ohledně Moravy: je to široký pojem, také jsou někde problémy, ale rozhodně jsou tam místa, kde jsou v mnohém dále a pokročilejší než u nás v Neratovicích. Dobrou noc a děkuji.
Jméno:Honza
Datum:10.11. 08:59
Titulek:nemocnice Mělníkodpovědět
Dle serveru i60.cz zakoupila pro dlouhodobě hospitalizované pacienty Smartphony.Aby se necítili tolik osamělí mohou videohovorem se svými blízkými komunikovat.Dobrý nápad.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz