zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.07. 20:47
Titulek:Noste roušky, vyzývá Hamáček...odpovědět
Nečekejte, až vám ministerstvo něco nařídí, apeluje Hamáček na dobrovolné nošení roušek
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) apeloval na lidi, aby bez ohledu na nařízení ministerstva zdravotnictví dobrovolně nosili ve vnitřních prostorách a v hromadné dopravě roušky. Podle něj je to účinné opatření proti šíření koronaviru. Vývoj epidemie v posledních dnech označil za alarmující. Zároveň uvedl, že vláda nechce opakovat jarní vypnutí ekonomiky.„Já bych chtěl požádat občany, aby nečekali na to, až jim ministerstvo něco nařídí, ale aby v případě, že se pohybují v uzavřených prostorech, v městské hromadné dopravě, v budovách, aby používali roušky,“ řekl Hamáček. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce v pátek rozhodnout, zda od pondělí nařídí nová plošná opatření proti šíření koronaviru.

Podle Hamáčka se už jednou používání roušek osvědčilo. „Je to to nejjednodušší, co můžeme udělat, a je to cesta, jak zabránit škodám, které tu byly na jaře,“ řekl. Lidé podle něj nemusí čekat na nařízení vlády a mohou se sami přičinit o to, aby omezili riziko dalšího šíření epidemie.

„Čísla nakažených s nemocí covid, která přicházejí v dnešních dnech, jsou alarmující. Ukazuje se, že situace se pozvolna zhoršuje,“ uvedl Hamáček. Situaci podle něj ale lze zvládat standardními prostředky, které jsou v kompetenci ministerstva zdravotnictví.Zdůraznil, že vláda nechce opakovat plošná opatření z jara, kdy v reakci na epidemii do velké míry zastavila ekonomický život v zemi. „"Máme zkušenost z jarních měsíců, víme, jaké obrovské náklady stálo Českou republiku plošné vypínání ekonomiky. Nikdo z nás nechce, aby se to opakovalo. Je potřeba nastavit opatření tak, aby byla cílená, aby byla účinná, abychom nebyli nuceni opakovat tu jarní zkušenost,“ řekl.

Ve středu přibylo v Česku 247 prokázaných případů nemoci covid-19. To je o 36 více než v úterý a zároveň nejvíc od konce června. Od začátku epidemie se novým koronavirem v Česku nakazilo 14 570 lidí, z nichž se více než tři pětiny uzdravily. V souvislosti s koronavirem zemřelo 364 lidí. Aktuálně nemocných tak je 5062, což je nejvíc od začátku epidemie.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.07. 20:59
Titulek:Dva nakažení v Neratovicíchodpovědět
Převzato z Neratovin.

Podle informací, které se podařilo získat Neratovinám, ale nebyly dosud potvrzeny Krajskou hygienickou stanicí, jsou v Neratovicích dva případy lidí nakažených koronavirem. Jde o mladého muže z Lobkovic a mladou ženu z ulice Na Výsluní.

Nákaza se u mladého muže zjistila o víkendu po té, co měl ve čtvrtek oslavu narozenin s přáteli v domě mimo Neratovice a druhý den doma a v Beach Parku Mlékojedy. Všichni, kdo s ním přišli do styku, jsou nyní v karanténě, ale první testy na koronavirus byly u všech negativní.

Druhá nakažená má mezi účastníky oslavy hodně přátel, ale na oslavě nebyla a ani nepřišla do styku s nakaženým oslavencem. V tuto chvíli nám není známo, kde či od koho se koronavirem nakazili.

Ačkoliv se jedná o neověřenou zprávu, určitě se vyplatí, aby si lidé v Neratovicích dávali větší pozor a dbali zvýšené hygieny a ochrany před možnou nákazou koronavirem.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.07. 21:14
Titulek:Reportáž TV Prima z obce Klyodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?feature=youtu.be&v=_Ye CPvPq0jM&app=desktop
Jméno:xy
Datum:25.07. 18:11
Titulek:to je ovšem sílaodpovědět
když si přečtete stránky obce Kly, tak je tam žádost starosty o vyjádření mělnické hygieny, kde se vyjadřuje úřednice OHS, že v "době kontroly" nebylo nikde vyvěšeno prádlo na sušení, že přestěhovaní nakažení si jen na dvoře hledali signál pro volání na UK! A "vyjádření" zodpovědného pracovníka ZD Dřísy stojí také za to - nemá čas, přece je nepošle na ulici! A proč je nepošle rovnou do jejich domoviny? To raději zvolí stěhování z obce do obce? A za jakého režimu? Zřejmě na korbě traktoru! Děkujeme!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.07. 13:16
Titulek:rouška mi trhá ouška ale není jinéřešeníodpovědět
Včera 24. 7. 2020 bylo 281 nakažených. Vláda by měla nařídit povinné nošení roušek v uzavřených prostorách včetně veřejné dopravy. Zakázat hromadné akce. NIKDY nemělo být povoleno sundat roušky v uzavřených prostorách včetně veřejné dopravy.

Tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe!!!!

Už jsme na tom nejhůře ze všech okolních států. To je to podvolovaní se pořadatelům různých akcí a a cestovkám. Samý kšeft je v tom. Zdraví obyvatel by mělo být na 1. místě!!!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.07. 14:41
Titulek:počet nakažených rosteodpovědět
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku po víkendovém zpomalení v pondělí 27. 7. 2020 opět zrychlil. Přibylo jich 195 na celkových 15 516 potvrzených případů od začátku epidemie v republice. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V pondělí se také zvýšil počet zemřelých lidí s covidem-19 o jednoho na 373. Nadále přibývá aktuálně nemocných, tedy počet případů nákazy po odečtení vyléčených a zemřelých. Je jich 3828, což je nejvíce od 20. dubna.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.07. 17:45
Titulek:V Neratovicích je 8 osob pozitivníchodpovědět
Anna Spevackova
Komu:
Dana.Salamunova@khsstc.cz
RE: prosba
Děkuji za odpověď. Žádám tedy ještě jednou o informaci podle zákona č. 106/1999 Sb. ,kolik je ve městě Neratovicích infikovaných COVIDEM- 19 ke dni 25. 7. 2020 a to jakého jsou pohlaví a v jaké věkové kategorii. Předpokládám, že můj e-mail obsahuje všechny příslušné náležitosti. Pokud ne, prosím o jejich vyjmenování.

Děkuji. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, narozena 17. 2. 1944 v Olomouci, bydlištěm Na Výsluní 1309, 277 11 Neratovice, zastupitelka města Neratovice.

Dana Šalamunová Dana.Salamunova@khsstc.cz
Komu: spevackova@seznam.cz
RE: prosba

Vážená paní zastupitelko,

ke dni 25.07.2020 evidujeme ve městě Neratovice celkem 8 osob pozitivních na COVID 19, tedy aktuálně nemocných. Níže v tabulce rozděleno dle věku a pohlaví.

Věková skupina:
ženy muži
0-14
0 0

15-24
3 4

25-34
0 0

35-44
0 0

45-54
0 0

55-64
0 1

65-74
0 0

75-84
0 0

+85
0 0

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.07. 08:59
Titulek:Počet infikovaných dne 28. 7. 2020odpovědět
Včera dne 28. 7. 2020 bylo 275 !!!!!! nakažených. Měly by být povinné roušky ve veřejné dopravě a uzavřených veřejných prostorách!!!!
Jméno:Jana
Datum:30.07. 00:15
Titulek:Nakaženíodpovědět
A počkejte,až nám za 14dní zpětně sdělí,s kolika nakaženými sdílíme veřejné prostory nyní!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.07. 09:04
Titulek:počet nakažených rosteodpovědět
Ve středu 29. 7. 2020 v Česku přibylo 278 nových potvrzených případů koronaviru !!!! Jednalo se opět o druhý nejvyšší denní nárůst od června. Jsem zvědavá, kdy stát nařídí celostátně povinné nošení roušek ve veřejné dopravě a v uzavřených veřejných místnostech. Zvítězila ekonomika a pochybné právo na svobodu!!! Ráda bych věděla, kolik je nakažených ve Klech (resp. v Tuhani.) Ticho po pěšině!!!! Všude se o tomto ohnisku mlčí.
Jméno:Míla
Datum:30.07. 23:14
Titulek:Ticho po pěšiněodpovědět
A co nakažení sportovci v Neratovicích?Při preventivní prohlídce,tj.bez příznaků,byl trenér příměstského fotbalového kempu pozitivně testován-info ze 17.7.Těžko to byl do dnešního dne jen jediný případ mezi sportovci.Město mlčí.
Jméno:jirba
Datum:30.07. 21:59
Titulek:rouodpovědět
Nošení roušky není nutno nařizovat. Jen tu roušku, která chrání mne, sehnat !!
Jméno:Jarka
Datum:31.07. 13:15
Titulek:Chci chránit i sebe!odpovědět
Pravda pravdoucí.Dnes jsem jela busem 348,drtivá většina cestujících bez roušek.A že tam chrchlali!Popravdě nevím,proč jsem ji měla já...
Jméno:JIRBA
Datum:31.07. 18:27
Titulek:S ROUŠKOUodpovědět
Jarunko, nestyďte se. Kdykoliv dříve, když si někdo silně kašlající do prázdna přisedl, ihned jsem měnil místo. Bezohlednost čecháčků nezná mezí. K tomu ta ukrajinská spodina, ale ti aspoň dělají na Váš důchod..Po letošních událostech budu mít roušku po ruce VŽDY
Jméno:JIRBA
Datum:31.07. 18:32
Titulek:desinfekceodpovědět
Starosta, na popud mého mailu, dokonce nechal zprovoznit desinfekční baňku na MÚ na náměstí. Minimálně 14 dnů byla na úřadě s vyšší byrokratickou působností totálně nefunkční. Padesát úředníků drželo hubu..Ano, Neratovice jsou příšerná díra
Jméno:Alena
Datum:31.07. 20:05
Titulek:Techno v Mlékojedechodpovědět
od odpoledne to pěkně duní. Dnes prý můžou do 22 hod a zítra mají až do 02! To se máme na co těšit, jen aby nám sem tato skupina nezatáhla strašáka covida 19! To by asi zafungovala "Chytrá karanténa" aby ty "účastníky akce" vyhledala, když už na to máme speciální tým, vedený specialistou...Dobrou noc a sladké sny!
Jméno:Petr
Datum:01.08. 05:51
Titulek:jasněodpovědět
Peníze nesmrdí,to tu zaznamenáváme stále.Naši moudří přišli na to,že jednou za čas to může přinést své ovoce.To samé jako každoroční randál(zábava se tomu říkat nedá,hudba už vůbec ne) v blízkých Kojeticích.Kdo má trochu Filipa a inteligence by se tomu mohl podívat na zoubek.Existuje spousta způsobů.A parametrů,kterých tyto akce musí spňovat.Ani nechci vědět jakou "kvalitu" tam má dnes rybaření,popř.koupání v pískovně.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz