zpět na forum

Jméno:Alena
Datum:21.05. 10:39
Titulek:schůzkaodpovědět
Prý jste měli včera schůzku zastupitelů a řešili tam polikliniku a hazard? Jak to dopadlo s poliklinikou? Už se konečně začne? Můžete k tomu něco napsat paní Spěváčková?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.05. 14:44
Titulek:pracovní schůzkaodpovědět
Byla včera, začala v 16.00 hod. a hovořilo se tam hlavně o přístavišti. Na těch schůzkách se nikdy nic nevyřeší. Ze strany odpůrců padají argumenty proti, přívrženci (koalice) projekt hájí. Nedojde k žádné shodě, přestože strana odpůrců přístaviště na louce v Lobkovicích vrší fakta, které přívrženci odpálkují jako bezvýznamné nebo dokonce POPULISTICKÉ opovrženíhodné názory. Správný politik přece jde proti lidem. Takže nelze očekávat, že by přístaviště bylo přesunuto pod jez k Žebrákovi, kde by mu to slušelo nejvíc. Když už. Pokud se týká územního plánu, hovořili kritici hlavně o tom, že námitky nebyly řádně vypořádány, což je v rozporu se stavebním zákonem. Z postojů koalice a příslušných úředníků vyznívá, že město chce za každou cenu prosadit nový územní plán, čímž by byly zničeny obrovské plochy orné půdy a zlikvidována městská zeleň. Developeři si už brousí zoubky. Opět jsme se nedozvěděli nic nového, vypadá to, že nové veřejné projednání bude zcela jistě o prázdninách, kdy bude město bez lidí. To se dalo čekat.Pracovní schůzky jsou zbytečně ztracený čas. My se tam přijdeme vypovídat, co nám leží na srdci, členové koalice na nás piští, co blázníme, když to tak krásně naplánovali a nic se nevyřeší. Je to žvanírna a šaškárna, jen aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Slouží jen jako zástěrka, kdyby zase někdo vykřikoval, že nemá dostatek informací. Abych nezapomněla, ještě byl na programu hazard. Opět k ničemu. Nejsou prý důkazy, že by hazard měl negativní vliv na společnost. Tak to je vtip. Tady jsou všichni zaháčkovaní na velkém byznysu.
P. Šanda něco na téma pracovní schůzky napsal na neratovinách článek. Tak se na to klidně mrkněte. Ještě existují cesty jiné, razantnější, uvidíme.

Jo, poliklinika, málem bych na ni zapomněla. Příští středu bude tzv. mimořádné zasedání zastupitelstva v 16.00 v sále SD. Požádalo o ně 8 zastupitelů a starosta je povinen je svolat. Paní Vojtová, a já taky, žádala, aby byl na něm přítomen arch. Rujbr a byla k dispozici projektová dokumentace v elektronické podobě, aby mohla být promítnuta a vysvětlena veřejnosti a zastupitelům. Jinak nemá cenu o ní debatovat. Už se konečně začne? Ne a doufám, že k tomu hned tak nedojde, protože poliklinika je ŠPATNĚ. Vnitřní uspořádání, zbytečné átrium, okolí budovy, kde se má pokácet cca 70 velkých zdravých stromů, tzv. sadové úpravy...špatně, špatně, špatně. Včetně ceny, která stoupla z 66 milionů na 137 milionů a je možné, že ještě stoupne. Vždy se najdou vícepráce..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.05. 14:45
Titulek:pracovní schůzkaodpovědět
V navržené podobě nevznikne kvalitní zdravotnické zařízení obklopené dostatečnou ochrannou a klimatickou zelení.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz