zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.05. 22:53
Titulek:POZOR! Musíte i nadále nosit roušky!odpovědět
O půlnoci skončí nouzový stav, některá bezpečnostní opatření platí dál. Místo krizového zákona však budou platit podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Lidé dál budou muset nosit mimo domov roušky.

Přesto hlasatelé v televizi žvanili, že od zítřka se venku nosit roušky nemusí! Není to pravda.

Do 25. května také zůstává omezen provoz vnitřních prostor restaurací či zoologických zahrad, zavřena budou ubytovací zařízení či sauny. Ministerstvo zdravotnictví může nadále regulovat provoz škol a omezovat provoz hromadných akcí, restaurací či ubytovacích služeb.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.05. 10:21
Titulek:Počet aktuálně nemocných narůstá!odpovědět
Covid-19 se šíří v ubytovnách cizinců na Mělnicku a v Praze
Jedním z ohnisek šíření koronaviru jsou ubytovny, ve kterých přebývají stavební dělníci ...V Kostelci nad Labem, máme jej za rohem, 17 případů Další taková ubytovna, kde se nemoc šíří, je na Praze 8. ...

Počet aktuálně nemocných narůstá. Za neděli přibylo dvacet případů

DNES 06:56 AKTUALIZOVÁNO DNES 09:19
Počet případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem v Česku v neděli stoupl o 20, je to nejnižší denní nárůst za více než týden. Čtvrtý den ale opět roste množství aktuálně nemocných lidí, tedy počet případů covidu-19 po odečtení vyléčených a zemřelých. Celkem již v Česku onemocnělo 8480 osob. Počet vyléčených stoupl na 5468, naopak 298 pacientů zemřelo.
Jméno:Svatava
Datum:18.05. 12:11
Titulek:Noví nakaženíodpovědět
Hygienici nařídili plošné testování v Dolu Darkov. Nakaženo je 21 zaměstnanců
DNES 09:25 AKTUALIZOVÁNO DNES 10:58
Hygienici v pondělí ráno zahájili plošné testování mezi zaměstnanci Dolu Darkov, který patří OKD. Mezi pracovníky dolu bylo k dnešnímu dopoledni 21 nakažených a 61 lidí v karanténě. Jeden nemocný se už vyléčil. Potvrdila to mluvčí těžební společnosti Naďa Chattová.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.05. 12:36
Titulek:Další dítě..a to se nesmí utajovat?odpovědět
V pražské školce je další nakažené dítě. Uzavřou se všechny třídy

Sotva se brány mateřské školy na pražském Suchdole otevřely, už je zase zavřená! Do třídy Medvědů totiž přišlo dítě nakažené covid-19. Do izolace nejprve musela jen jedna třída a její učitelé, ředitel však v pondělí informoval o pozitivním testu u druhého žáčka. Školku tak uzavřeli celou až do 29. května.První nakažený žáček docházel do třídy Medvědů Mateřské školy Gagarinova na pražském Suchdole od pondělí do středy, podle ředitele Stanislava Zeleného tehdy neměl žádné příznaky. V pátek ho rodiče dítěte informovali o tom, že jejich ratolest měla pozitivní test na covid-19, v sobotu to ředitel konzultoval s hygienickou stanicí.

„Dostal jsem instrukce, abych mailem informoval pouze rodiče dětí ze třídy Medvědů, že budou kontaktovány v případě potvrzené nákazy hygienickou stanicí. Dále jsme konzultovali, s kým ono dítě mohlo vejít do kontaktu. Jednalo se o dlouhodobější kontakt v řádu desítek minut až hodin, kterému byly vystaveny ostatní děti ve třídě a pedagogové ve třídě,“ uvedl ředitel na webu školky.


Jméno:Míša
Datum:19.05. 11:05
Titulek:53 nakažených na dole Darkov odpovědět
Testování odhalilo v Dole Darkov 53 nakažených. Nařízena jsou mimořádná opatření
DNES 08:16 AKTUALIZOVÁNO DNES 09:25
Plošné testy v Dole Darkov, se kterými včera začali hygienici na Karvinsku, odhalily 53 nakažených zaměstnanců. Pokračovat budou i dnes. V pondělí bylo otestováno 860 pracovníků z celkového počtu zhruba 1800 zaměstnanců, uvedl Radiožurnál. Hygienici prozatím nařídili mimořádná opatření, mimo jiné dezinfikaci ubytoven a speciálních autobusů. Odpoledne budou jednat s vedením OKD o dalších krocích.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.05. 21:43
Titulek:Start hospod ukázal rizika rozvolnění. odpovědět
Aktualne: Je to ode zdi ke zdi, varuje epidemiolog
S další vlnou uvolnění koronavirových opatření přišlo v pondělí i otevření oblíbených zahrádek. Podle epidemiologa IKEMu Smejkala zůstává v tuto chvíli rizikové shlukování většího množství lidí ve stísněném prostoru. I to se při znovuotevření venkovního prostoru restaurace stalo. "Nejde vzít jen jedno opatření, v tomto případě roušku, a na ostatní nebrat zřetel. Nejdůležitější jsou právě alespoň metr a půl dlouhé rozestupy. Lidé by je měli dodržovat zvlášť na těchto místech," upozorňuje lékař.

Ani samotné nošení roušek přitom zdaleka nebylo ukázkové. Návštěvníci je měli často sundané a navlhnuté, po pití piva si je neměnili, ale rovnou je nasazovali zpět.

"Ukazuje se, že když lidi měli nařízeno dodržovat pravidla, tak se vyděsili a byli opatrní. Ale teď se všichni utrhnou z řetězu," obává se Smejkal. "Nelze si v tuto chvíli vzít jen jedno opatření. Nelze zapomenout na mytí rukou a na udržování rozestupů," tvrdí Smejkal. Podle něj je potřeba ještě minimálně několik týdnů vydržet a dodržovat přísná hygienická pravidla. Minimálně do doby, než se potvrdí, že je epidemie skutečně na ústupu.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz