Názor k článku

Proč starosta nesvolal občany kvůli spalovně?

Odpovědět na

Jméno:Marek Duchoslav
Datum:
Titulek:setkání s občany
Vážená paní Mgr. Spěváčková, pokud dovolíte, rád bych reagoval na Váš příspěvek. Vnímám toto téma jako zásadní pro naše občany stejně jako Vy. Studoval jsem dokument EIA a zároveň jsem využil své kontakty a zdroje, abych se o celkové problematice dozvěděl více. K danému projektu jsem velmi skeptický a své poznatky a obavy jsem sdílel na svém profilu na Facebooku a zároveň na zasedání rady a koalice. Dokument byl připomínkován 7 subjekty. Jedním tím subjektem byl i náš odbor životního prostředí, který měl několik zásadních připomínek. Jejich výčet lze dohledat v odkazu níže : https://portal.cenia.cz/ei asea/detail/EIA_OV1263?lan g=cs Jelikož, jsem po setkání s občany v Libiši, byl v kontaktu s Arnikou ( Ing. N.Jelinek ), i hnutím Duha ( Ing, I.Korpáček ), požádal jsem obě organizace o schůzku. Bohužel, z důvodu jejich kapacit, nejsou schopni se zúčastnit daného setkání dříve jak v květnu. FCC se daných setkání účastnit odmítá. Podle získaných informací, finalizace dokumentu EIA by měla být hotová v následujících týdnech, tak že je pravděpodobné, že v květnu, či v červnu, bude Ministerstvo živ.prostředí organizovat veřejné projednání s občany. Již za přítomnosti zástupců FCC. Co se týká informovanosti směrem k občanům - to by mělo zajistit hlavně FCC, které to bohužel nedělá. Vedení města nemůže zastávat jejich funkci. A to není strkání hlavy do písku a hledání výmluv. Musíme akceptovat fakt, že jsou tací zastupitelé, kteří nejsou proti spalovně, tak jako Vy, či já. Nevšiml jsem si, že by opoziční zastupitelé podnikali nějaké kroky co se týká spalovny. Co se týká legislativy : Město Neratovice nemá zákonnou možnost tuto stavbu ovlivňovat. Bohužel, stavební zákon jasně definuje účastníky územního a stavebního řízení a nepočítá s námi jako s účastníkem daného řízení. Každopádně, i tak mám v úmyslu požádat o přihlášení do územního řízení a uvidíme, zda nám bude vyhověno. Dále, případná petice, či referendum, nemá právní základ a k ničemu nepovede. Tuto sílu má Libiš - vzhledem k tomu, že objekt má stát na jejich katastrálním území. Paní Mgr. Spěváčková, budu rád za Vaše nápady, jaké konkrétní kroky můžou vést k zastavení projektu PECEN. S pozdravem a přáním pěkného dne, Marek Duchoslav, radní.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz