Názor k článku

Na území Spolany se má stavět spalovna odpadů čili Průmyslové energetické centrum Neratovice (PECeN)

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:vysvětlení
Tento článek jsem v tomto rozsahu zaslala do Listů. Byla jsem ale upozorněna, že má větší rozsah než zastupitelům povolených 1 500 znaků včetně mezer, o čemž rozhodla tehdejší rada města dne 2.6.2021 ve Statutu vydávání měsíčníku Listy Města Neratovice. Je zajímavé, že starosta, místostarostové a všichni úředníci mají neomezený počet znaků. Po domluvě s redaktorou paní Kovářovou jsem souhlasila se zkrácením článku, a to od věty "Tisíce tun odpadu...", jinak by článek nevyšel. Nemohla jsem ani dopsat informaci, že většina spaloven posléze NAVÝŠILA svou původně uváděnou kapacitu, ani to, že u naší nemladší a tudíž nejmodernější spalovny v Chotíkově, byly zaznamenány v několikakilometrové vzdálenosti od spalovny zvýšené nálezy dioxinů a mnoha dalších nebezpečných látek ve vejcích, mechu a jehličí. Byla zjištěna přítomnost nebezpečné látky PCB ve vejcích, ačkoliv používání těchto látek je již více než 40 let zakázáno, což znamená, že PCB vzniká při přispalování odpadů. Mnozí z řad odborníků jsou toho názoru, že bude rozšířen železniční uzel Neratovice, aby se mohly časem po železnici dovážet odpady z Německa.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz