Názor k článku

Blíží se schválení městského rozpočtu na rok 2023

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:info pro fanatiky
Vážená, musím vás upozornit, že pokud jsou manželé dva zdraví důchodci, pak nemají (zatím) problém. Ale jakmile jeden z nich ovdoví (hlavně ženy) situace se prudce změní. Pokazí se pračka, lednička, a to se po letech stane, nastane problém. Je krutá inflace a valorizace je směšná. Že ji nikdo ze zaměstnanců nemá? Ano, to máte pravdu. Ale staří lidé nemají vždy sílu jít někam pracovat, mě je 78 a nemohla bych jít pracovat, navíc do školství, nikam, už bych na to nastačila. Já bych ty nevychované spratky splácala. Mám s nimi velice nepříjemné zkušenosti. Stačí mi s nimi jet autobusem. Tnmě také něco stojí. Navíc hlídám vnoučata jako mnoho babiček a dědečků, aby mladí mohli jít pracovat či stačit na něco jiného. Jsou také zaměstnání, odkud lidé odcházejí do důchodu krutě sedření a nemocní. Těžce pracující...Co se nemocí týká, a těch mají staří lidé víc než dost, víte vy, kolik člověk vydává za léky? Asi ne. Že to není v zahraničí? Třeba v Německu, kde mají 3x vyšší důchody, mohou je mít, když my Německo financujeme. Kam se asi odlévají dividendy z německých firem? Proč mají němci 3x větší platy? Naše mladá generace nebude mít na důchody starým? Proč se brání mateřství, poletují ze zaměstnání do zaměstnání, jen aby se nenadřeli, musí všechno hned mít....tady vystudují za naše peníze a pak odejdou do ciziny, kde na jejich studia nedali ani halíř ....Hypotéky se důchodců netýkají, no jistě, protože za komunistů jsme dostali byty, zaplať pánbůh za ně, dovede si někdo představit, jak by z důchodu spláceli hypotéku??? Rodiny s dětmi v noci hrůzou nespí, jak ji budou splácet...To je ten zlatý kapitalizmus, který jsme si přáli a netušili jsme, co nás čeká. Prý za to může Putin. Nejprve Babiš a pak Putin. K smíchu.Pokud se týká vyššího věku, už to neplatí. Věk dožití klesá. Jíme sračky místo kvalitních potravin, upadá lékařská péče, nejsou léky a nejsou na ně peníze...Tak co na to, paní? Mimochodem, strkáme od začátku války peníze Ukrajincům a to jim ještě nestačí, stát si půjčil 10 miliard na Ukrajinu, na humanitární, stabilizační, rekonstrukční a hospodářskou pomoc Ukrajině by mělo Česko mezi lety 2023 až 2025 každý rok dát půl miliardy korun. Peníze jsou, že, ale ne pro naše lidi. A ty zvýšené platy těm nahoře a zisky bank a energetických firem...Škoda mluvit.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz