Názor k článku

Proč město uzavřelo všechna dětská hřiště

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Téma z diskuze
Jméno: Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz> Datum: 26.03. 09:35 Titulek: Starosta Kroužecký se ptal zastupitelů, kdo je... Starosta Kroužecký se ptal zastupitelů na zasedání zastupitelstva dne 24. března, kdo je PRO otevření dětských hřišť!!! Byla to jen malá chvilka, kdy VELKÁ část zastupitelů zvedla ruku, nešlo to spočítat. Proboha, doufám, že starosta neprosadí na krizovém štábu otevření dětských hřišť s tím, že zastupitelé jsou pro. Bohužel, neměla jsem už možnost promluvit, ale hodně hlasitě, bez mikrofonu, jsem se ozvala, že děti jsou často infikované, ale bezpříznakové a pak dotáhnou nákazu do rodin! Neuspěla jsem. Nebyl zájem. Před zasedáním jsme navrhla bod programu: Epidemie covidu-19 a informovanost obyvatel. Můj navržený bod se na programu neobjevil. Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější. Kam se hrabou komunisti. Ještě k těm hřištím: i když jsou hřiště zavřená a zapáskovaná, na některých jsou pásky pravidelně strhávané. To hřiště s lanovkou Na Výsluní je neštěstí, je to výsledek práce na městském úřadě paní Hrodkové, ano, čtete dobře, Hrodkové. To bylo v době, kdy pan Hrodek, absolvent soukromé hotelové školy skončil s ředitelováním v LachNeru, chemické továrně. Za úřednicí paní Hrodkovou údajně přišel nějaký lobista z příslušné firmy a nabídl jí tohle hřiště. Tak se odstěhovaly oblíbené staré prolézačky a začalo peklo, které trvá dodnes. Tam je jediná cesta: odstěhovat lanovku někam mimo obydlené části města. Já nevím, který inteligent navrhuje hřiště přímo pod okny paneláků. Jo, každý je zvědavý na křik dětí a výrostků. Dřív byly u domů jen pískoviště a prolézačky pro malé děti s maminkami. Teď se tam slézají hordy prepubertálních a pubertálních jedinců bez dozoru. A běda jim něco říci, napomenout je, ani náhodou. Ničí, co se dá. U Penny jsem načapala jedno cikáně, jak klackem vylamuje desku z lavičky, tož jsem mu něco řekla, a to byste slyšeli, co všechno jsem. Ono jich tam bylo víc. Pouze jsme nezaslechla slovo diškriminácija. Ta starší generace byla asi přece jen vzdělanější.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz