Názor k článku

3 323 seniorů

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Je covid chřipečka?
Mrtví na covid, co vím, v Nera a Libiši: dva muži, staršího věku prodělali covid, zdánlivě bez příznaků, oba nalezeni doma ráno mrtvi. Zřejmě krevní sraženina v cévách čili mozková mrtvice. Další šedesátník na Mělníku po smrti, zdravotníci se vyjádřili, že covid mu "sežral" plíce. Covid totiž není chřipečka, jak se domnívá naše mládež, ale způsobuje nadměrnou srážlivost krve, v plicích znemožňuje dýchání. Dnes v autobuse na Mělník nejde klimatizace (asi tam není), řidič se půl hodiny baví mobilem se stejně cizokrajnou dámou, tož mu to jdu "vysvětlit", řve na mě jako tur, část lidí má nosy z roušky ven, taková rouška je na nic, Jednomu mladíkovi se to snažím objasnit, kouká do prázdna a snaží se mě ignorovat, ale nos má stále venku. Dáma o kus dál nechává malé dítě stát na sedadle, když se jí snažím ozřejmit, že v případě nehody se dítě zabije, už jednou jsem zažila havárii autobusu, když jsme s 369 skončili v příkopu, a ten zážitek nikomu nepřeji, i když se nikomu nic nestalo. Dáma osloví dítě:"Chceš hačat?" Ježíš, to je výchova. Pak se nedivím, že máme široké spektrum mládeže i starších, kteří mají svá lidská práva a nenechají si je vzít a odmítají dodržovat jakákoliv pravidla, dělají jen to, co chtějí. Bez ohledu na druhé. Asi si řeknete, že mám držet ústa a naplést se do ničeho, jenže my, bývalí učitelé jsme blázni, celý život jsme museli být ve střehu, aby se nikomu nic nestalo (to bylo někdy spíš oběma nohama v kriminále) a tak to děláme i nyní, v důchodu. Ale myslím, že Ministr zdravotnictví by měl šířit osvětu v TV i rozhlase, pořád dokola vysvětlovat, k čemu je rouška, jak se šíří koronavir, jaké jsou následky onemocnění... a obce by to měly dělat také. Ne jen sedět na ....a brát peníze.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz