Názor k článku

Dlažba v Lobkovicích

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:kdo má na svědomí žulové kostky
Článek na straně 26 a 27 ve Speciálu 2 jsem četla, ale netušila jsem, jaká hrůza se v Lobkovicích chystá. Projížděla jsem na kole Lobkovicemi v době, kdy byla komunikace uzavřená a nebylo vidět, co se tam děje a jaký bude výsledek. Celá plocha byla rozoraná a teprve před pár týdny se dílo objevilo v celé kráse. Při jízdě na kole jsem o to víc vychutnala hrbolatost žulové dlažby. Vytvoření další zpevněné plochy v době, kdy se má voda co nejvíce zasakovat nebo zadržovat, je nezodpovědný čin. Kdo má na svědomí to, co se nedá nazvat jinak než zvěrstvo? Podle článku je to "zásluha" města, ale i památkářů. Město (čti Mrzílková) požadovalo pískovcovou dlažbu, kterou památkáři zavrhli jako nevhodnou a místo ní navrhli žulové kostky, které jak je vidět, také za moc nestojí. Je to tím, že nikdo neráčí zapojit do debaty místní obyvatele, kteří zde žijí. Mrzílková ani památkáři zde chodit nebudou. O lavičkách jsem se také už zmínila a nyní jsem zahájila pátrání po informaci o výrobci a ceně oněch výtvorů podle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz