Názor k článku

Krizový štáb klame občany

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:nesprávné informace na webu města
Napsala jsem krizovému štábu podnět ohledně dětských hřišť a srozumitelnému informování všech skupin obyvatel města. Cituji: Anna Spevackova Komu: Roman.Krouzecky@neratovice .cz, Marek.Lenc@neratovice.cz, me.oo.neratovice@pcr.cz, jan.hadrbolec@sck.izscr.cz , petr.svoboda@neratovice.cz , mestska.policie@neratovice .cz, ladislav.draga@neratovice. cz podnět zastupitelky Vážení členové krizového štábu, na webu města byla bez podpisu a bez data zveřejněna tato zpráva: Zpřístupnění dětských hřišť Od úterý 22. 12. 2020 budou v době od 10:00 do 15:30 hod. zpřístupněna dětská hřiště. Žádáme všechny uživatele, aby dodržovali platná hygienická nařízení, zvláště pak pravidlo 3R. Provoz dětských hřišť je v tomto režimu předpokládán do 3. 1. 2021. O dalším postupu bude rozhodnuto podle aktuální epidemické situace. Zřejmě se stále neuvědomujete, že veškeré informace, které zveřejňujete pouze na webu města, t.j. v elektronické podobě, jsou nepřístupné všem, kdo nemají počítač, tablet nebo tzv. chytrý telefon, neumějí s ním pracovat nebo mají nějaký zrakový handicap. Jsou vyloučeni z přístupu k důležitým informacím. Předpokládala bych, že budete hledat způsob, jak je informovat jiným způsobem. Rozhlasem (VISO/VOX) pravidelnými relacemi nebo dobře čitelnými a srozumitelnými plakáty na prázdných výlepových plochách či ve skříňkách určených pro SD, nyní nefunkčních. To za prvé. Za druhé. Ve městě jsou dětská hřiště, která jsou přístupná trvale. Nejsou oplocena nebo jen symbolicky. Hřiště s lanovkou Na Výsluní, hřiště Pastelka za Kojetickou a vedlejší hřiště, za Kojetickou ulicí za věžáky, u Labe u tzv. neratovické "riviéry", v Lobkovicích hřiště vybudované Lidlem a možná i další. Na nich se hromadí děti i mládež bez omezení. Venku se mají pohybovat max. dva lidé. Vůbec se to nedodržuje. Roušky má nasazeno minimum lidí, v obchodech nikdo nepoužívá dezinfekci. Epidemiologická situace je už tak dost špatná a lidé nechápou, že jim nezbývá nic jiného než dodržovat nařízení vlády. Pokud jim někdo nebude stále dokola jednoduše a srozumitelně vysvětlovat, co je nutné dodržovat a proč, bude se situace zhoršovat. Zaráží mě, proč nezasedá krizový štáb a proč jsou na úřední desce staré a už málem historické informace Krajské hygienické stanice. Doufám, že můj podnět bude přijat s pochopením a budete mě informovat o nápravných krocích. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města. Následovně jsem obdržela tento email:

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz