zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:
Titulek:je to problém.....
Ještě k té kontrole: Měla by začít už při výběru sazenic stromů. Ve městě by měly být vysazovány stromy všech tvarů. Vícekmenné, polokmeny a další. Všimněte si, že se vysazuji pouze alejové stromy s vysoko nasazenou korunou. Ty se hodí podél silnic, cest, do úzkých ulic a pod. Mám dojem, že správce zeleně to dělá po domluvě s FCC, aby se jim usnadnilo sekání. Další problém je v tom, zda nedostáváme nějaké zlevněné sazenice, které jsou neprodejné. Alespoň to tvrdí bývalí zaměstnanci Arboeka. Pak je tu problém balu, ve kterém jsou kořeny. Ty jsou tvořeny jutou a pletivem. Baly jsou hodně malé, aby se nemusely kopat velké jámy. Kořeny v balech jsou velmi zkrácené, strom bez dostatečně velkého kořenového systému zakrní nebo uhyne. Pracovníci by měli bal sundat a přesvědčit se o stavu kořenů. Pak by měli prolít jámu vodou do takto zavodněné jámy strom bez balu zasadit. Prostokořenný. Jenže to je moc práce a námaha. Jenže pak to dopadne jako třeba s habry podél pole za Výsluním. Obrovské stromy s malými baly, chtěla jsem, aby baly sundali a kořeny zkontrolovali, NE!!! Stromy mají suché větve, některé uschly úplně. Všude se vysazují trvalky, jsou drahé a musí se zbavit plevele. Jenže se to nedělá. Druhy s vyšlechtěnými květy nemají hmyzu co nabídnout. A znovu: chybí plán výsadeb. Je tady ještě jedna hrozba a to je pasportizace zeleně, čili seznam a hodnocení stromů ve městě. Ke kácení jsou navržené stromy, které jsou v pořádku a rostou. Jenže nikde není napsáno, že je nepokácí, když jsou v seznamu navržené ke kácení. Dřevo se nyní vysoko cení. Ve městě je pouze jedna osoba jako správce zeleně. Navrhovala jsme zřízení výboru pro životní prostředí nebo spíš přírodu, aby zde byl orgán, který bude mít větší možnost kontrolovat vše kolem zeleně, bylo zamítnuto. Někdy mám dojem, že je to tady všechno ruka ruku myje. Já na bráchu, brácha na mě, na prvním místě developeři, projektanti, stavební firma a různí výrobci všeho možného a pod. Životní prostředí má v gesci místostarosta, ten nemá žádné přírodovědné vzdělání, vystudoval bohosloveckou fakultu, místostarostka je politoložka a kdysi psávala do novin.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz