zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:proč nejsou sestry a co dělat
Nemáme sestry, tak vyhodíme postele. Výborně, toť cesta. Jenže proč nemáme sestry? Podle mě, (skoro) všichni mladí chtějí sedět u počítače a nechtějí se namáhat. Zmizelo sociální cítění. Každý myslí jen na sebe. Společnost se atomizovala na jednotlivce. Pomoc druhým je otrava. Tento stav nastolil kapitalizmus. V něm vítězí peníze. Jak by měl tedy stát a obce postupovat? Především nabízet výhody. Ano,jsou to jistě vyšší platy. Ale není to všechno. Dnes už by to byly spíš státní a obecní byty. Na hypotéku nelze prakticky dosáhnout, sestra už vůbec ne. Proto by měl stát a obec nabídnout chybějícím profesím BYTY. Jenže stát ani obce nestaví. Vláda na to kašle, obec byty privatizuje a peníze vydává za nepotřebné investice a lékaře se sestrami spíš vyhání. Nemocnice jsou často soukromé a v zahraničních rukách, peníze jdou majitelům a pak jdou do ciziny. Neratovice jsou toho zářným příkladem. No tak se sníží nabídka a lidé chcípněte. Nedovedu si představit, že by mě 78 babku, vyhnali po zákroku domů. Nedávno jsem na jednom byla, tak si to dovedu představit. Byla jsem jak chcíplá myš a ještě nesmím nic zvedat. Kilo, dvě. A co doma? Kdo mi nakoupí, uklidí, postará se o vše??? Že si to lidi zaplatí? Cha, cha, cha. Osamocený důchodce? Ani náhodou. Jo, že má děti nebo vnoučata. A co když nemá nebo ty nemohou? Nebo jsou někde daleko? Peníze by byly, kdybychom tady nepodporovali všechny možné uprchlíky, neposílali zbraně na prodloužení války, nepodporovali různé profláklé neziskovky, zrušili všelijaké podivné obory na vysokých školách a inkluzi, na tu bych zapomněla. K čemu soukromé školy? Asi mě zavřou za mé kacířské názory, ale SPD to hlásá také. Tak hezký víkend.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz