zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Zákulisí ekoterorizmu
Nikdy jsem netušila, že se ekologie zvrhne v ekoterorizmus, který bude využívat globální oteplení ve svůj finanční prospěch. A to jsem se snažila tento nový problém přesvědčivě vysvětlovat studentům na SSŠVT, ale tenkrát nikdo nepředvídal, kam se to zvrhne. Je nutné si uvědomit, kdo má prospěch z rozpoutané ekohysterie? Jsou to samozřejmě příjemci dotací a jejich lobbisté, kam se přesměrovávají stamiliardy eur a dolarů, aby zajistily „světlou zelenou budoucnost“. A samozřejmě nezřízený blahobyt pro zelené oligarchy. Každý se ve spojení s občasnými zdroji energie může i v ČR přesvědčit, že v závorce za nimi jsou vždy masivní dotace, tedy daně vlastně odebrané z kapes všech, i pohříchu těch chudších spoluobčanů. Západní země včetně Česka se mění na společnosti se stále větší mírou přerozdělování, kdy jedině napojení na dotační tituly státu či Evropské unie lze zajistit ekonomický úspěch dané firmy a projektu. Samozřejmě tato již drogová závislost na dotacích zcela znetvořuje hodnotový svět práce a tvorby všech statků ve prospěch těch, kdo mají napojení na správné a vhodně „motivované“ úředníky státu. Latentně se tak k radosti autoritářských režimů rozpadá svět demokracie a svobodného trhu.(část příspěvku jsem z lenosti převzala z Neviditelného psa.lidovky.cz). Možná, že se ptáte, co tedy máme dělat, abychom nějak zmírnili následky globálního oteplení? Podle mého názoru nám pomůže jedině zabránit dalšímu přelidnění v rozvojových oblastech a adaptovat se na probíhající změny. Ale na to jsou moudřejší lidé.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz