zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Conám přinese zastropování cen el. a pl.
Solidarita v německém podání. Zajímavé je, že se cena zastropuje kompletně všem. Jak pětičlenné rodině, která se bojí otevírat ledničku, aby ta nemusela příliš často chladit, tak i nabobovi, který si vyhřívá bazén a utáhl by svou spotřebou jeden reaktor Temelínu. Daleko, daleko víc samozřejmě získá nabob se svým bazénem. A já se ptám, a nedá mi to nezeptat se – kdo a kdy bude sakra solidární s námi? Že nám posílají plyn? Kdyby ho posílali o korunu dražší, než za kolik nakoupili, prosím, nějaké výlohy ten transfer má, ale oni nám ho prodávají čtyř a pětinásobně dražší, přičemž jim se tím plyn, jako nám elektřina, mnohonásobně nezdraží. A tomu už se solidarita nedá říkat ani při opravdu těžkém záchvatu inkluze. A tak by mě zajímalo, kdy konečně se ozve protektorátní vláda Petra Fialy v Německu s dotazem, jak je to s tou slibovanou solidaritou. Nebo z kolonie se ptát bojíme? On by se páníček šikanátor zlobil a dělal bububu? Uvědomuje si v té vládě alespoň někdo, že jsme hadr na holi, s kterým si Německo dělá, co ho napadne? A má v té vládě vůbec někdo koule na to říct – no, no, no, tak takhle už ne, milé Německo. My ti ty tvoje zelené šílenosti platit ožebračováním našich lidí prostě nebudeme. Odstupujeme od systému emisních povolenek, házíme vidle do Green Dealu, a když burza v Lipsku, tak chceme solidaritu za solidaritu, tedy levný plyn. Ale asi tam nikdo takový není. Jen samá inkluzivní vychytávka, která poslušně slouží pánečkovi. A tím škodí celé republice. Když solidarita, tak nikoliv na bázi parazita a jeho hostitele. Rovný s rovným. Solidarita za solidaritu. Nejsme kolonie. Neměli bychom být kolonie… jsme kolonie. Fialová.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz