zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Conám přinese zastropování cen el. a pl.
Jak jsem se prochechtal tiskovkou české vlády. Komentář Štěpána Chába Na snímku dva nebezpeční ničitelé životní úrovně v Česku – předseda vlády Petr Fiala a předsedkyně Sněmovny Markéta Adamová Pekarová Tak vláda Petra Fialy se konečně rozhoupala a všimla si, že máme problém a že je třeba ho vyřešit. Přikročila k zastropování ceny plynu a elektřiny pro domácnosti a živnosti. Plyn se nám ustálí na ceně 3 koruny za kilowatthodinu, elektřina pak na 6 korunách za kilowatthodinu. A já si vzal k prochechtávání kalkulačku a začal do ní vyťukávat čísla. Ne jen tak nazdařbůh. Já do ní ta čísla dával se svým přebujelým smyslem pro dramatično. A došel k překvapujícím cifrám. Zase se pomohlo i nepomohlo. Slováci jsou na tom totiž o poznání hůř. Jejich vláda se usnesla a dohodla s největšími akcionáři své energetiky, že i na Slovensku se bude stropovat. Dohodli se na tom už v únoru (stejně, jako Francie, také před půl rokem). A dohodli se na ceně 61,21 eura za megawatthodinu. Naše vláda, aby nás zmátla, rozumně a v naději, že inkluze už zlikvidovala veškeré matematické schopnosti obyvatel, zvolila koruny a místo megawatthodiny nám to přednesla v kilowatthodinách. To je převodů jednotek, nad kterým zapláče nejeden inkluzivista. Nebudeme to umět spočítat? Ale já se nebál. Vynásobil jsem si 61,21 krát 25 a došel k ceně 1530 korun za megawatthodinu. Tolik budou Slováci platit do roku 2024, protože na takové sumě ji slovenská vláda společně s akcionáři zastropovala. Chudáci Slováci. My budeme platit jen 6 korun. Chudáci Slováci. Jenže pozor, abychom nezapomněli ještě násobit. Protože jedna kilowatthodina se do jedné megawatthodiny vejde, doufám, že mě má učitelka na inkluzi pochválí, přesně tisíckrát. Z čehož plyne, že za jednu megawatthodinu my si zaplatíme 6000 korun. Chudáci Slováci, že jo. A jak si Slováci zastropovali tak výhodnou cenu? No božínku, protože problém začali řešit v únoru, nikoliv jako ti naši inkluzivisti Fialovy vlády v září, kdy už se všechno hroutí. A tak jsme z té vládní pomoci zase vyšli jako zmoklá slepice. Dovolím si upozornit, že před druhou polovinou roku 2021, tedy před začátkem energetické krize, na jejímž prvním vrcholu se poklonkovala Bohemia Energy, jsme platili konstantně kolem 1200 korun za megawatthodinu. Zdražování elektřiny bylo v předchozích letech velmi, velmi pozvolné. V krizových letech 2008-2009 jsme s hrůzou sledovali, že cena za elektřinu vyšplhala na závratných výšin téměř 2000 korun.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz