zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Jak budou upraveny slevy pro seniory a studenty?
Abych se něco o nich dozvěděla, obrátila jsem se místo na kovaříčka rovnou na kováře - ministra dopravy pana Kupku, bývalého starostu sousedních Líbeznic. From: Anna Spevackova <spevackova@seznam.cz> Sent: Friday, January 7, 2022 5:03 PM To: Martin Kupka <martin.kupka@ods.cz> Subject: slevy pro studenty a seniory Vážený pane ministře, před lety jsem Vám navrhovala, aby byly protihlukové stěny podél komunikace před Líbeznicemi obrostlé popínavkami. A ejhle, už to funguje. Tenkrát jste mě překvapil tím, že jste mi odpověděl. Doufám, že se tak stane i nyní. V současné době jsem už nějaký rok v řadách seniorů a dost nemile mě překvapila Vaše zpráva, že je nutné "upravit" seniorské slevy v dopravě. Samozřejmě, že by se jednalo o snížení nebo dokonce zrušení. Mám dojem, že padla i jakási zmínka o studentech. Měla bych návrh: sleva pro studenty by platila pouze na cestě ze školy do místě bydliště a zpět. Kdysi to tak fungovalo. Stačila kartička s razítkem školy a potvrzením o místě bydliště. Tím velmi ušetříte a nijak studenty nepoškodíte. Senioři jsou ale na tom jinak. Z odlehlých vesnic i roztahaných měst musí cestovat k lékaři, na rehabilitaci či za nákupem z míst, kde obchody nejsou. Hodně jich cestuje kvůli hlídání vnoučat. Mají problémy s chůzí a to, co mladí mohou jít pěšky, oni nezvládají. Mladí se suverénně pohybují na kolech či koloběžkách, ale staří lidé špatně vidí a mají mizernou koordinaci. Pokud jim bude sleva sebrána nebo silně redukována, velmi tím utrpí. Myslím, že senioři se podíleli na prosperitě naší země a zaslouží si určité úlevy, zvlášť v době rostoucí nekontrolovatelné inflace. Prosím, neberte jim slevy, které jim umožňují být mobilní. Ukažte mládeži, že si mají starých lidí vážit pro jejich zkušenosti a vzdělanost. Děkuji za odpověď. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovic, roč. 1944. Martin Kupka kupka@libeznice.cz Komu: spevackova@seznam.cz RE: slevy pro studenty a seniory Vážená paní Spěváčková, děkuji za Váš mail. Věřte mi, že pečlivě zvažujeme i sociální aspekt nezbytného zásahu do slev na jízdné. Nemůžu Vám ještě teď sdělit, jaké bude finální rozhodnutí vlády. Velmi pravděpodobně se ale bude jednat jak u seniorů, tak u studentů o snížení na úroveň 25% až 50%. Už když vláda ANO slevy zavedla, bylo jasné, že je bude těžké měnit.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz