zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:Vedro a seká se....
Je pátek 13. 8. 2021, kolem půl druhé odpoledne, teplota ve stínu už dosahuje třicítku (zpevněné plochy města jsou rozpálené), ale FCC stále pilně seká. Na Výsluní vrčí strunovky a do toho smradlavé a prášící fukary, pod Miluji jsou v akci velké výkonné sekačky. Půlka sídliště je už posekaná bez ohledu na stav porostů s kvetoucími jeteli, mrkvousy, vojtěškou a jinými bylinami, poskytujícími potravu nejen včelám, ale i jiným opylovačům. Do nekonečna opakuji, že se musí zachovat část porostů pro vývoj hmyzu a jako potrava opylovačů. Ale ne kilometr od sebe, ale na každé ploše. Jenže to by se prý takto nedalo sekat, řekl mi pan Vejvoda z FCC. Jistě, oni musí sekat i v jiných obcích, kde je kontrolují a nic jim neodpustí, ne jako tady, kde jim správce zeleně jde na ruku. Ubývá hmyz a s ním i ptáci hmyzožravci. V přírodě je vše na sebe navázané. Na to nestačí studovat jen arboristiku (bylo mi vyčteno paní Jelínkovou, správkyní zeleně, že ji nemám vystudovanou /arboristika je obor zabývající se péčí o dřeviny/ jakoby moje studium ekologie a desítky odborných seminářů byly na nic). Zajímavé je, že úředník J. Mach z odboru životního prostředí také nemá arboristiku vystudovanou a přesto hodnotí dřeviny. Už by město mělo udělat pá,pá firmě FCC a správkyni veřejné zeleně. Jak může dovolit, aby se ve městě děla taková zvěrstva jako je sekání ve vysokých teplotách nebo po celonočním dešti, vysekání travin a bylin bez ohledu na druhy rostlin, zakládání záhonů s trvalkami, které nikdo nepleje, likvidace živých keřů atd.,atd. Ne, vedení města by mělo zmizet v propadlišti dějin...S nimi to prostě nejde...

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz