zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:pro mladší ročníky:
Pan Čermák, vlastně soudruh Vladimír Čermák, byl předseda národního výboru, čili něco jako dnešní starosta na městském úřadě. Vyznačoval se vstřícností k obyvatelům a snahou okamžitě řešit vzniklé problémy. Např.: Technické služby (TS) ořezaly keře do krychlí. Přišla jsem za s. předsedou a vysvětlila mu, co je špatné na této úpravě. Okamžitě zvedl telefon (tenkrát se čísla vytáčela a hovořilo se do sluchátek) a požádal vedoucího TS s. Říhu, aby přišel k němu do kanceláře. Když se dostavil, požádal ho, aby si nechal vysvětlit, jak se správně postupuje při údržbě keřů, neboť soudružka (já) tomu rozumí a bylo to. S. Čermák se zasloužil o rozvoj Neratovic, za něj se rozjela výstavba bytů a občanské vybavenosti, byly tady jesle, školky, školy, pohotovosti, sportovní zařízení, postavilo se koupaliště a bazén, vše v majetku města. Po převratu se vše zprivatizovalo a podle toho to teď vypadá. Kdysi jsem navrhovala, aby na radnici byla pamětní deska, že zde žil a pracoval předseda zkráceně NV VČ. Nebylo schváleno. Myslím, že vedení města po převratu skrytě závidělo jeho popularitu. Tenkrát se muselo stavět. Ale dnes už jsme jinde, mělo by se udržovat a zvelebovat. Pokud stavět, tak dům s pečovatelskou službou, městské bytovky, chránit a rozšiřovat zeleň a zadržovat dešťovou vodu. Ne ničit lesíky a ornou půdu.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz