zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:orná půda, zahrádky nebo lesy....
Navrhovala jsem, aby pozemek město koupilo, ponechalo jej jako ornou půdu, která mizí před očima. Orná půda je bohatství státu i obce. Nejsme v potravinách soběstační a zastavit ji je zločin. Dále jsem navrhovala jako další alternativu využití, aby pozemek město pronajalo zahrádkářům z důvodu zvyšujících se cen ovoce a zeleniny, které v budoucnosti budou dál růst. Město by mělo umožnit svým obyvatelům z paneláků, aby si mohlo vypěstovat zdravé produkty a současně se mohli vyžívat s rodinami na zahrádkách, o které je velký zájem (a ještě bude!). Moje návrhy nebyly ze strany koalice a možná i části opozice přijaty s pochopením. Argumentem vedení je, že nejsou parcely na výstavbu rodinných domků. Znamená to, že město podporuje developery typu Jeřela, Peter nebo další, kteří hodlají využít možnost obchodovat s pozemky a domky. Nakonec ODS se netají tím, že podporují tento způsob výstavby. Pan Hrodek ví, o čem hovořím. Když město pozemky pronajme na zahrádky, nebude z nich mít očekávaný zisk potřebný k uskutečnění různých monstrózních plánů jako je přestavění kulturáku, výstavbu parkovacího domu a jiné akce. Na prvním místě jsou v Nera peníze a nic jiného. Proto mám dojem, že ani zalesnění nebude akceptováno s pochopením. Jak lze město přimět k něčemu? Lidé by museli přijít na zasedání a dupat na koalici, aby jim naslouchala. Zkuste to. Bohužel, covid nahrává totálnímu odtržení vedení města od občanů. Je zajímavé, že pan Kupka z ODS, k němuž pan Hrodek vzhlíží jako k svému vzoru, má plán vysázet zelený pás kolem Líbeznic. Naráží zřejmě na soukromé vlastnictví pozemků.....

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz