zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:odběrové místo na náměstí u kašny
Dnes jsem byla oslovena obyvateli náměstí, kterým vadí, že u kašny na náměstí má být odběrové místo (testování) určené pro pěší. Jak víte, nejbližší odběrové místo je v Libiši, dosti daleko od zastávky autobusu a je údajně určené na odběr z auta, ačkoliv prý testují (nebo testovali) i pěší. Lidem (žije zde spousta starších osob) bydlícím na náměstí slouží parková plocha náměstí k oddychu, hlavně se zde venčí psi. Na zadní straně domů bylo zřízeno parkoviště, takže zelená plocha je jedno z mála míst, kde si mohou posedět, zvláště nyní v době uzavření (původní význam je: uzamčení vězňů v celách jako dočasné bezpečnostní opatření :-)). Volala jsem panu starostovi, sdělil mi, že volba odběrného místa je již zřejmě definitivní. Namítala jsem, že se nikdy nezajímají, co plánovanému záměru říkají místní, zda nemají námitky. Nikdy to radnice neudělá a pak se nedivme, že jsou rozhodnutí, která jsou, mírně řečeno, špatná. Viz nepovedená revitalizace Kostomlatského sadů nebo zničení přírodního lesíku Mládežnická. Pan starosta ale nebyl ochoten fakta o těchto záměrech přijmout, tvrdil, že je to jen můj NÁZOR, oponoval, že projekt dělali odborníci, kteří tomu rozumějí. Myslel tím ing. Ivana Marka, lesního inženýra. Jenže náš lesík není žádná lesní plantáž určená k výrobě dřeva, ale je to (vlastně byl) les přirozeně se vyvíjející a nerušeně rostoucí bez zásahů člověka. Byl to lesík chránící město před nepříznivými vlivy. Už není. Oponovala jsem, že za peníze udělají tzv. "odborníci" vše, co si město přeje. Což je fakt. Ale s panem starostou je to těžké, je přesvědčen o tom, že vše dělají dobře. Ale zpátky k odběrovému místu. Mohlo by být zřízeno u kina, kde je volný prostor; vestibul kina by mohl sloužit jako zázemí pro pracovníky odběrového místa. Nevím, co udělají obyvatelé náměstí a jak na to bude reagovat radnice. Moc nevěřím tomu, že se něco změní.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz