zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:on-line přenos
Zřejmě se vloudila nějaká chybička, polovinu úvodních fanfár karlštejnských pozounérů jsem měla bez zvuku. Vy také? Možná to bylo vichřicí, která neomaleně nadouvala hráčům středověké pláště. Pak už naštěstí vše probíhalo bez závad. Akt rozsvícení uvedl ředitel kulturáku Petr Svoboda, po něm nastoupil Mirek Král, prý je jeden z autorů betlému, i s nimi vichřice pořádně cloumala. A už tu byli tři králové - jako první promluvila stručně místostarostka Mrzílková, po ní starosta Kroužecký a poslední černý vzadu - místostarosta Lenc. Hovořil krátce, aby prý zkrátil očekávaní rozsvícení a seznámení se s novou figurkou v našem betlémě. Řečník z něj nebude. Škoda, že tentokrát nehovořil o úspěších města, nezbývá nám tedy než si vše přečíst v Listech. Na rozdíl od nás, obyčejných zastupitelů, tam má neomezený prostor pro chválu. No a na závěr vystoupil neratovický farář Peter Kováč. Pojal své vystoupení z hlediska křesťanské tradice, citoval evangelium podle Lukáše a na závěr požehnal Betlém i pozounéry a starostu s místostarostou, tj. pokropil je svěcenou vodou. Škoda, že tam nebyla Mrzílková, třeba by se polepšila. Slavnost zakončil opět Petr Svoboda, který neopomněl pozvat všechny na údajně oblíbené Šťastné a veselé swingové vánoce se spoustou hostí (přijde opět i Topolánek?) a talířem cukroví, vše za 290 korun. P.S.: Neporozuměla jsem informaci v pozvánce, že celý betlém získá i nový kabát, který ještě zvýší jeho rustikální krásu. Jaký kabát a jakou rustikální krásu? Mohl byste mi to někdo vysvětlit?

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz