zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Miloš
Datum:
Titulek:M. Ševčík zmizel z televize. Co řekl?
Kdyby se přeci jenom hledali skuteční viníci Předseda vlády musí v situaci, jaká nastala, kousnout do kyselého jablka a musí říct: „Ano, v létě jsme udělali chybu, hlavně já jsem udělal chybu. Neměli jsme poslouchat fňukavé báby a děti, takzvaně se dusící v roušce. Neměli jsme poslechnout volání po svobodě jednotlivce, které doteď paralyzuje policisty a městské strážníky při vynucování protiepidemických opatření. Neměli jsme vyjednávat s Chorvatskem o masové přepravě na dovolenou. Neměli jsme uvolňovat správná protiepidemická opatření a hygiena měla tvrdě postihovat ta místa, odkud se vir znovu šířil. Ano, byli jsme měkcí a těm, kteří nepřežili, se omlouváme. Už měkcí nebudeme. Odteď do poklesu reprodukčního čísla na 0,8 budete sedět doma. Žádný kulturní akce, žádný maratónský běhy, žádný chlastačky. Zakazuje se prodej alkoholu a piva po 20.00, včetně pump a večerek. Zakazuje se konzumace alkoholu na všech veřejnosti přístupných místech, mimo nápoje k jídlu i ve všech restauracích. Zakazuje se veškeré sportování a shromažďování více než 2 osob mimo rodin. Zakazuje se turistika a cestování do vzdálenosti větší než 1 km od místa bydliště.“ Víte, mně připadne naprosto nelogické, že sice restaurace zavřou, ale pumpy a vietnamské večerky mají odbyt alkoholu o to větší. Kartony piva, lahve vína, lahve vodky. Plná náruč alkoholu, smích. Roušku na půl žerdi pod nosem. Má možnost se prodavačka pumpařka bránit? Nemá. Víte, mně připadne naprosto absurdní, že během víkendu proběhly v Poděbradech, lázeňském městě, kde se léčí pacienti po infarktech a dalších srdečních chorobách, mezinárodní chodecké závody Poděbrady Walking 2020. Pořadatelem byl Český atletický svaz, město Poděbrady a Středočeský kraj. Do restaurací lázeňských domů přijeli nezvaní hosté, sportovci, novináři. Usadili se tam, jako kdyby jim to město patřilo. Samozřejmě většina bez roušek. My nemusíme, my jsme přece sportovci… Drzost na přes držku. Tam, kde se léčí těžce nemocní, pro které covid je poukázkou na rakev, přijely se souhlasem vedení lázní a města stovky cizinců a tisíce diváků z celé republiky. To je přece naprostý hazard se zdravím. Přemýšleli předseda organizačního výboru František Fojt a ředitel závodu ředitel David Bor z atletického svazu hlavou? Na co myslel při povolování akce nástupce Jarmily Rážové, zástupce ředitele Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Tomáš Vodný?

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz