zpět na forum

Odpovědět na

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:
Titulek:premiéra distanční schůzky o rozpočtu...
Tak jsme si dnes zkusili distančně vedenou schůzku zastupitelů nad rozpočtem. Opět jako každý rok dostáváme rozpočet prakticky v hotové podobě s minimální možností něco změnit. Zbývá v prosinci jej schválit včetně všech akcí, které pak mohou být realizovány. Před lety dostávalo zastupitelstvo rozpočet na veřejném zasedání už ve druhém nebo třetím čtení, jenže kde ty loňské sněhy jsou. V podstatě se debatovalo o několika akcích - kašna za kinem za 8 (slovy osm) milionů. Nad tím někteří přítomní kroutili hlavami, co to přinese občanům? Návrh zněl, aby byly za část z osmi milionů pořízeny značky pro cyklisty, aby mohli projíždět ve všech jednosměrkách v protisměru (angažovala se paní Vojtová). Navrhovala jsem navýšit finance na novou výsadbu stromů a keřů, pak pan Vondráček (fin. výbor) navrhoval část peněz věnovat na participativní rozpočet a fond zmírnění dopadů covidu 19. Nelíbí se mi, že v rozpočtu jsou akce zakamuflovány do nic neříkajících názvů: např. nová výsadba pod názvem nákup materiálu nebo úprava tůní pod názvem Koncepce proti suchu a pod. Prý to tak musí být. Ale jiná města mají přesné názvy a dokonce ještě mají zpracovaný tzv. odvětvový rozpočet, kde občan vidí, kolik stálo město školství, doprava, sport, kultura nebo životní prostředí. Tady jsou položky roztroušené v různých kapitolách a musíte je pracně hledat. Jsem zvědavá, zda se něco v rozpočtu změní.

Text příspěvku

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text:
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz