Tisk článku

Lípa u výjezdu z mostu do Mlékojed byla pokácena

Každý rok obšťastňovala kolemjdoucí a jedoucí vůní svých květu a bzukotem včel a najednou není. Pokácela ji FCC dne 19. 6. 2024.
Proč? Prý byla suchá, napadena houbou klanolístkou. Klanolístka je houba, která napadá stromy, přednostně javory. Chtěla jsem vidět na vlastní oči nejen tu suchou lípu, ale i plodnice klanolístky na stromě. Protože úřednice Pomajzlová byla nepřítomná, požádala jsem úřednici Jelínkovou, správce zeleně, o nahlédnutí do podkladů. Prý je nemá. Našla na počítači snímek lípy, naklonila jsem se k monitoru a vtom na mě houkla, že se nesmím přibližovat do jejího rajónu, neboť tam má své materiály, které nesmím shlédnout. Ale, ale, to jsou mi věci. Copak to asi jsou za tajnosti?

Paní úřednice nezná Zákon o obcích, č. 128/2000 Sb., ve kterém je v paragrafu 82 jasně a srozumitelně uvedeno, že zastupitel má právo: c) požadovat od zaměstnanců obce zařazených do obecního úřadu, jakož i od zaměstnanců právnických osob, které obec založila nebo zřídila, informace ve věcech, které souvisejí s výkonem jejich funkce; informace musí být poskytnuta nejpozději do 30 dnů.

Neexistuje tedy nic, co bych nesměla shlédnout. Nakonec mi nakopírovala pouze fotografii tzv. uschlého stromu (prý nemá jiné materiály), jenže jak mi někdo vysvětlí, proč byly i keře u rodinných domků, vykukujících za lípou, také bez listí? Znamená to, že fotografie byla pořízena mimo vegetační dobu a lípa v době fotografování vůbec nebyla suchá, ale jen neměla listí? To jsou tady záhady. Doufejme, že jim přijdeme na kloub.
Anna Spěváčková

Názory

26.06. 19:07Martin
staré dobré časy
26.06. 19:08Jarka
já se tehdy měla skvěle
26.06. 19:08Bob
já vzpomínám na tohle
26.06. 19:09Alana
tehdy bylo líp
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz