Tisk článku

Za Výsluním podél pole bylo před lety vysazeno 44 habrů - vysokokmenů. 34 je více méně proschlých, 2 stromy zcela uschly.

Vzhledem k tomu, že už při výsadbě mě zarazila minimální velikost balů, ve kterých jsou uloženy kořeny stromu (je v něm substrát, pletivo a nakonec juta), žádala jsme tehdejší úředníci z odboru životního prostředí, aby baly otevřeli a zkontrolovali obsah, hlavně kořeny. Byla jsem přesvědčena, že kořeny jsou zcela zkráceny a stromy budou mít problém při své velikosti vůbec růst. Jenže moje žádost byla zamítnuta, bylo mi řečeno, že zárukou kvality je přece známá zahradnická firma. A stromy opravdu po čase začaly prosychat a schnout. Jenže na radnici se úřednice měnily jako ponožky, a stromy už nikoho nezajímaly. Současný stav jsem už popsala v nadpise.

Vzhledem k tomu, že se stále vzdělávám ohledně zeleně, zajímalo mě, jak vypadá kořenový systém uhynulých stromů. Požádala jsem proto správkyni zeleně, zda by bylo možné vyzdvihnout ty dva uschlé habry a podrobit kontrole kořeny stromů a okolní prostory.

Paní Jelínková mi odpověděla, že tyto dva stromy už byly asi před týdnem firmou FCC vyzvednuty a zničeny. Tak a bylo vyřízeno. Jenže já jsem velmi houževnatá. Nevěřím zprávám z radnice, už několikrát jsem se přesvědčila, že mi lhali. A tak jsem šla zkontrolovat místa, kde stromy měly chybět. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že suché stromy jsou na svém místě. Paní Jelínková mi tedy LHALA. Odešla jsem proto k tajemníkovi Svobodovi a nechala si zaprotokolovat celou příhodu, tj. lež paní Jelínkové o odstranění habrů firmou FCC. Volala jsem panu Vejvodovi z FCC, který má na starosti zeleň, ale ten mi ani po několikáté neodpovídá.

Na zasedání zastupitelstva vše budu prezentovat, aby se zastupitelé dozvěděli, jaké jsou poměry na Městském úřadě.
Anna Spěváčková

Názory

26.06. 11:55Anna Spěváčková, SPD
suché habry....?
28.06. 07:13Alena
škoda, že nevládne ANO
28.06. 06:43Anna Spěváčková, SPD
tři stromy už byly pokáceny
28.06. 07:12komunista
bylo líp a zase bude
28.06. 08:02neratovanda
špína a neuklízení..
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz