Tisk článku

Správkyně zeleně nařídila lidem zničit thuje, které si vysadili

Jednalo se u keře, které si obyvatelé domu Školní 678 koupili a vysadili před domem.
Ano, svévolně provedli výsadbu okrasných rostlin bez předchozího odsouhlasení vlastníka (ve vyhlášce je chyba, mělo by být vlastníkem) pozemku, tedy města, čímž porušili vyhlášku č. 6/2016. Ale: Na druhé straně zhodnotili městský pozemek tím, že si sami, za své peníze, zkrášlili své okolí, protože by marně čekali, až by to město udělalo samo. Do té doby byla jediná zeleň jedna stará proschlá hrušeň, která by potřebovala upravit. Ale to nikdo neudělal.

Když jejich prohřešek zjistila správkyně zeleně úřednice Jelínková, nedávno ještě členka odboru životního prostředí, nyní z neznámých důvodů převedena na správu majetku (město asi usoudilo, že zeleň je majetek a ne životní prostředí, tedy příroda, což by podle chování města k zeleni odpovídalo), nařídila lidem, aby thuje vytrhali a pokud to neudělají, FCC jim keře pořeže.

Samozřejmě se lidé polekali a thuje vyndali, včetně drátěného plůtku, kterým keře oddělili od okolí.

To byl také nápad, vyhrožovat lidem, že jim pracovníci firmy zeleň zničí. Je vidět, jaký má vztah k zeleni úřednice, která má o ní pečovat. Já tvrdím (a riskuji, že mě zase budou tahat po soudech, jako se mi to už jednou stalo, když po mě tajemník požadoval 50 000,. Kč. za údajné poškození dobrého jména, naštěstí soud na Mělníku rozhodl v můj prospěch), že takový člověk, který nemá absolutně vztah k zeleni, nemá co dělat na takovém místě. Ano, znovu opakuji, že lidé porušili vyhlášku města. Neomlouvá je, že vyhlášku zřejmě neznali, je stará skoro dvacet let. Přece by stačilo, kdyby jim úřednice zpětně výsadbu povolila, i když to není ve vyhlášce uvedeno. Ale není zde uvedeno ani to, že svévolně vysazená zeleň se musí zničit.

Jenže to by musela mít ona úřednice vztah k zeleni. Musela by ji mít ráda.

Víte, kolik okrasných rostlin si lidé ve městě bez povolení vysadili, aby se jim lépe a zdravěji žilo?

To je paráda, co se děje na naší radnici...
Anna Spěváčková

Názory

nejsou zde zatím žádné názory
přidejte první!
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz