Tisk článku

Tak si představte,

že vedení města prý nečte opoziční web nerátky.cz.
Možná si říkáte, no a co, jsou tam přece samé bláboly, píše to nějaká ženská, co by to četli. Jenže: pokud chce vedení města spravovat obec tak, aby opravdu fungovala, aby občané byli spokojeni a chtěli zde žít, mělo by si zjišťovat všemi možnými způsoby jejich názory a postoje. V městském periodiku Listech města Neratovice většina článků sepsaných vedením města obsahuje jen slova chvály, i když hodně občanů ví, že ve skutečnosti je vše jinak.

Mnoho akcí se nepovedlo, leccos skřípe, město se zadlužuje, na radnici je to já na bráchu, brácha na mě, ale o tom se jenom tajně šeptá za zády. Za těchto okolností je otevřená kritika nutná, dokonce povinná.

Kdyby v čele města stáli lidé moudří, zřídili by na webu města občanské fórum, kam by mohli lidé psát své dotazy a stížnosti a příslušní činitelé by jim na ně pravdivě a bezprostředně odpovídali. Jsou obce, kde to funguje a vedení města se lidí nebojí.

Jenže to si nechce naše vedení města včetně úředníků a dalších instancí připustit a tak raději dělá mrtvého brouka. Tvrdí, že nerátky nečte a nezajímají je.

A to je o to horší, protože se kritiky bojí a mají proč.

P.S.: Možná by vás zajímalo, jakou odměnu dostávají naši "vrcholní" politici za tu "vynikající práci:

Uvolněný starosta Kroužecký: 93 413. - měsíčně (pro všechny uvádíme bez dalších odměn, ty neznáme) - uvolněný znamená, že je to jeho zaměstnání

Uvolněný místostarosta Židoň: 82 217,- měsíčně

Neuvolněná místostrostka Hanslíková: 50 446,- měsíčně - neuvolněný znamená , že může mít své zaměstnání.

Neuvolnění členové rady: 11 196,- měsíčně (rada zasedá průměrně 2x za měsíc, ale má rozsáhlé pravomoci, větší než zastupitelstvo, které je údajně nejvyšší orgán ve městě).
Anna Spěváčková

Názory

31.05. 19:13Anna Spěváčková, SPD
vysvětlení
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz