Sešli se zde krajinářští architekti i odborníci na zeleň, vodu a technickou infrastrukturu. Sdíleli příklady dobré praxe a hledali odpověď na otázku, jak má vypadat příjemná a živá městská krajina. Chtějí prosazovat udržitelnost, kontakt s přírodou a estetickou kvalitu prostoru kolem nás.
Program prvního dne konference - Strategie. Přivítání účastníků a úvodní slova.
Dopolední blok. 1. Krok za krokem ke klimatické odolnosti - naplňování Strategie adaptace hl. m. Prahy na změnu klimatu. 2. Zelená infrastruktura v každodenní praxi. 3. Město je součástí krajiny, ano, ale co to znamená? 4. Městské standardy modrozelené infrastruktury pro architekty, urbanisty, inženýry i zadavatele. 5. Příjemná města, zdravá, odolná a přírodně rozmanitá - John Boon, Nizozemsko. 6. Diskuse. 7. Individuální oběd.
Odpolední blok I. 1. TSK (Technická správa komunikací) jako podporovatel sdíleného prostoru pro stromy, sítě a vodu. 2. Realizace a údržba ovlivněná novými pražskými standardy. 3. Má Praha na realizaci adaptačních opatření dost času? 4. Táhneme za jeden provaz. P. Formánek - znalec v oborech projektování a stavebnictví 5. Vytváření holistických a udržitelných řešení - Dorte Buchardt a Greta Tiedje - Dánsko. 6. Přestávka na kávu.
Odpolední blok II. 1. Buďme seriozní! Jak mohou města přispět k ochraně klimatu? Lorenz Potocnik - Rakousko. 2. Mám přírodu rád, ale musí být dál ode mne - co (ne) dělat pro biodiverzitu moderních měst - O. Sedláček - ekolog 3. Rohanský ostrov - vítězný návrh mezinárodního soutěžního dialogu - Michal Fišer - Belgie. 4. Vancouver - Rain City a jeho modrozelené systémy. Kateřina Dusová, Kanada. 5. Panelová diskuze. 6. Networking - Společenský večer (nezúčastnila jsem se). |