Tisk článku

Kauza s thujemi

Město, místo aby si vážilo lidí, kteří pomáhají zlepšovat přírodu u svého bydliště, jim hází klacky pod nohy.
Stručně, o co se jedná: Jak mi sdělila jedna obyvatelka domu Školní č. 678, u vchodu podél trávníku si za svoje koupili a vysadili 8 thují chráněných drátěným plůtkem a starali se o ně. Načež správkyně zeleně Jelínková z radnice jim oznámila, že musí thuje odstranit, jinak je FCC pořeže. Odůvodnila to tím, že thuje brání v sekání (blbost!) a ona tam navrhne krásnější výsadbu trvalek a lavičky. Lidé se samozřejmě lekli a paní, která vše organizovala, thuje vyndala. Obyvatelka domu byla zcela rozhořčená a vše mi zavolala.

Došla jsem za místostarostou Židoněm, má v gesci životní prostředí, vše jsem mu pověděla a pak jsem ho požádala, aby můj podnět ZAPROTOKOLOVAL, aby měl doklad a já kopii. ODMÍTL!!!!! Prý to neudělá. Ne a ne. To máme místostarostu, co?

Obrátila jsem se na tajemníka, úředníka, který má zákonnou povinnost zaprotokolovat každý podnět, vylíčila jsem mu vše a on mi nemohl protokol odmítnout.

Ale tím to neskončilo. Obyvatelka domu šla za Židoněm s tím, že mu vše vylíčí. A on prohlásil, že o tom nic NEVÍ!!!!!!! Tak to prosím chodí na radnici. Takže v trávníku jsou díry po thujích a dokonce jeden z obyvatel protějšího domu chce nechat odstranit i starší drobnou hrušeň. že prý v ní hnízdí sršni. (Chtěla bych vidět to mohutné papírové hnízdo!)

Kde jsou ty doby, kdy nám město dalo zeleň podle potřeby a my si ji vysázeli a starali se o ni.

Teď jsem se doslechla, že paní Jelínková mi chce nechat posekat vše, co jsem vysázela před naším domem, aby zde byl stín a chládek. Samozřejmě na radnici jí bránit nebudou, radují se, že i někteří úředníci mi škod
Anna Spěváčková

Názory

18.05. 09:33Michaela
opravdu hnus fialovej
18.05. 16:57Miloš
běžte volit
18.05. 17:24Anna Spěváčková, SPD
doplnění
20.05. 10:36Anna Spěváčková, SPD
doplnění
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz