Tisk článku

Na radnici vlaje ukrajinská vlajka – Ukrajinci a naši bezdomovci...

Už pár hodin po vpádu Ruska na Ukrajinu hodlal starosta Kroužecký vyvěsit ukrajinskou vlajku. Jenže ouha, žádnou prý nesehnal. A tak, jak si vrabci cvrlikali na drátech, mu ji spíchla jakási dobrá víla.

Je-li to pravda nebo lež, ví bůh. A tak od této chvíle visí na stožáru současně s českou vlajkou u radnice vlajka ukrajinská. Je nutné se zmínit, že starosta tuto vlajku vyvěsil také bez souhlasu

nejvyššího orgánu města, zastupitelstva.

Údajně prý, také bez souhlasu, nechal zrekonstruovat za 600 tisíc barák s holobyty určený pro neplatiče a podobné případy. Do zrekonstruované budovy a ještě do další vedlejší byli nastěhováni Ukrajinci, převážně ženy s dětmi. Ochotné ženy mě provedli svým obydlím a musím konstatovat, že tam mají vše potřebné. Sprchy, WC, něco jako místnost pro praní apod., kuchyni s lednicí a mrazničkou, dvouvařiče, skříňky s kuchyňskými potřebami, ani já nemám tak vybavenou kuchyň. A pak následovaly místnosti na bydlení.

Jenže hned vedle, oddělenou zdí, vyčlenilo město místnost pro bezdomovce. Odhaduji místnost tak na 5x4 m, dvě lůžka, slamníky, umyvadlo se studenou vodou, WC toi-toika venku. To bylo na jaře v březnu, kdy venkovní teplota byla docela slušně pod nulou. Neexistovala žádná možnost se vykoupat či vyprat si špinavý oděv. Ráno v devět byli bezdomovci vykvartýrovaní městskou policií ven a mohli se vrátit až v šest večer. Mezi tím měli k dispozici lavičky či jiná podobná útulná zařízení ve městě.

Podle sdělení na středečním zasedání zastupitelstva na můj dotaz starosta odpověděl, že ve skutečnosti není nutné se zabývat bezdomovci. Nejsou, někdo umřel a už si ani nevzpomínám na podrobnosti.  Prostě není to potřeba.

O co mi vlastně šlo: je ostuda města, když o cizí státní příslušníky je lépe postaráno, než o naše lidi,  kteří kdysi, na rozdíl od Ukrajinců,  budovali náš stát a zasloužili by si alespoň trochu potřebné péče. Osprchovat se, vyprat a usušit oděv,  jít na WC aniž jim venku přimrzne zadek na prkýnko. A moci být pří nízkých teplotách ve vyhřáté místnosti.

Je to velká a nesplnitelná žádost? Co vy na to?

Anna Spěváčková

Názory

22.10. 18:17Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
hrubka
23.10. 03:32Jan
tento typ
26.10. 16:47Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Slovensko zastavilo dodávky zbraní na UK
26.10. 17:17Jan
na toto
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz