Tisk článku

Už třikrát mi šéfredaktor Hergesell zcenzuroval článek do Listů

Nevyšly mi články v červnu, červenci+srpnu (dvojčíslo) a září (byly zveřejněny pouze povinné doplňující informace podle tiskového zákona.) Prý v nich byly polopravdy, lži a útoky na jinou osobu.

Žádala jsme ho, aby mi konkretně uvedl, v čem spočívaly polopravdy a lži a na jakou osobu a jak jsem útočila. Dále jsem požadovala zápis z redakční rady a jak kdo hlasoval.

Neodpověděl mi.

Je zřejmé, že kdo podrobí kritice činnost vedení města nebo úředníků, je dezinformátor a jeho články budou bez milosti zcenzurovány

Jsem ne z vlastní vůle opoziční  zastupitelka a mou povinnosti je kontrolovat a podrobovat kritice politická rozhodnutí koalice a na ni napojených osob.

 V demokracii by to mělo platit. Jestliže to neplatí nyní, je to tvrdá totalita.

Ještě bych upozornila na to, že podle šéfredaktora byl článek zcenzurován i proto, že údajně obsahoval reklamu. Tím mínil výzvu čtenářům, aby četli neratky.cz. Inu proto, že do článku v rozsahu 1 500 znaku nenacpu prakticky nic a nemám možnost občanům věci vysvětlit.

A na závěr: Město si vydalo Statut pro vydávání Listů. Je zajímavé, že v něm nejsou pravidla pro otištění příspěvků zastupitelů, Teoreticky by tedy mohl psát bez jakéhokoliv omezení a i s reklamou třeba na své číslo bot.

Všimněte si: Pro zastupitele nejsou stanovena žádná pravidla, ty si podle situace vymýšlí pan šéfredaktor (kdo ví s kým) a vy můžete jenom zírat, když vám článek nezveřejní. Je pošlapáno právu na svobodu slova!

Anna Spěváčková

Názory

29.09. 09:39Petr
Odpověď jste dostala
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz