Tisk článku

Články, které nebyly v Listech zveřejněny

Měsíc utekl jako voda a zase je o čem psát.        
Odesláno  redakci 7.5. 2023
Zastávky jsou pořád špinavé, pomalované a zastřešení rozbitá. Vyšlapaná cesta přes trávník u ZUŠky byla konečně zrytá. Sláva. Jen zábradlí chybí, ale to je přece socialistický přežitek. Beze změny zůstává vyšlapaná cesta u přístavby dvojky školy. Masakr zeleně dál pokračuje. Za modrozeleným domem na Kojetické byly všechny tři budleje, lidé je nazývají motýlí keře, protože jejich květy přitahují velké množství motýlů, ořezány na deseticentimetrové špalíčky. Totéž provedla FCC na pokyn správce zeleně s dalšími třemi keři na Kojetické. Pokračuje sekání zelených ploch do mrtě. Většině lidí to nevadí, nevědí, že samička motýla musí naklást vajíčka na určitou rostlinu, vylíhlá housenka se pak živí listím této rostliny, pak se zakuklí a z kukly vyletí motýl. Teprve motýl vyhledává květy a nektarem a pylem. Pokud je vše posečeno a nic se nenechá růst a kvést, jako nyní, pak nemůžeme očekávat, že motýli a hmyz vůbec nebudou houfně ubývat. Jenže FCC a správce zeleně se řídí harmonogramem seče, což znamená, že "reprezentační" plochy se sečou za rok 8x, sídliště 6x do roka. Přiletěli rorýsi a odkvetly sakury, jejichž krásné květy jsou bez pylu a nektaru. Kvete řepka, současné odrůdy mají také minimum pylu a nektaru a jsou plné chemie. Většina okrasných květin v předzahrádkách paneláků je pro včely a další opylovače bezvýznamná. Ale lidem se líbí. V popelnicích se stále hromadí odpad všeho druhu, lidi jsou snad slepí a hloupí. O spalovně se nemluví, radnice dělá mrtvého brouka. 
Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města.

Jak je to s městskou zelení, výstavba Na Výsluní     
Odesláno redakci:  5.6.2023
Správkyně zeleně by měla zvážit, co píše do Listů. Ve městě ubývají keře a stromy: Kojetická - min. náhrada, v ul. Hrubínova firma keře posekala, některé byly zničeny při výstavbě a teprve nyní byla část nahrazena. U Alberta uschly 2 velké břízy - bez náhrady; byla odstraněna spousta živých plotů - pár keřů je nenahradí. Na vyšlapanou cestu u přístavby 2školy jsem upozorňovala už před 2 lety - nic se nedělo. Až teď se bude vyšlapaná cesta rušit, ale pokud tam budou vysazeny keře a trvalky, lidé ji vyšlapou znovu. Chce to zábradlí. Konečně si někdo všiml, že lavičky jsou usazeny v trávníku? To je tedy novinka! U polikliniky byly na podzim vytvořeny zpevněné plochy a lavičky stále chybí. Panuje tady švajneraj, jak by řekla moje vídeňská maminka. Radnice plná úředníků a firma za desítky milionů. Přesto město chátrá. Ještě seč. Žádné kvetoucí plochy nebyly ponechány. Copak tu ještě něco kvete? U 3školy byla posekána plocha s vojtěškou, mohla vykvést. Byl posekán celý lesík u úřadu, přitom arch. Jebavý udává, že: Lesík Kojetická (pravidelně obsekávat pouze cesty, odpadkové koše, herní prvky, okolí suchého trvalkového záhonu). Nemám prostor, abych mohla vše vypsat. Ještě bych vás chtěla upozornit, že je vypracovaná studie na výstavbu v ulici Na Výsluní. Multimilionář Třešňák se dohodl se starostou na výstavbě patrových domů včetně dalšího parkovacího domu!!! Dům č. 1308-14 na to doplatí. To je pomsta za odpor proti Kauflandu. Bude zničená úrodná půda, ale komu na ní záleží. Čtěte neratky.cz. 
Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD

Cenzura v Listech (LMN) zapracovala.         Odesláno  redakci   6.8.2023
Přátelé, jistě jste si všimli, že v minulém vydání nevyšel žádný můj příspěvek. Nebylo to proto, že bych žádný nenapsala, ale proto, že byl tzv. vyřazen z vydání. Jak mi napsal předseda redakční rady LMN O. Hergesell, šéfredaktor týdeníku Euro: "Rád bych vás informoval, že váš příspěvek do červencových Listů města Neratovice byla vyřazen z vydání, protože obsahoval spoustu polopravd, lží a útoků na jiné osoby." Na můj dotaz, které části příspěvku byly polopravdy, lži či útoky na jiné a to které osoby, jsem už odpověď nedostala. Jak je to možné? Ráda bych viděla zápis ze zasedání redakční rady, ale to mi asi nebude dopřáno. Je zajímavé, že ve Statutu pro vydávání LMN jsou stanoveny podmínky pro příspěvky občanů, ale pro zastupitele ne. Záleží tedy jen na blahovůli členů redakční rady, zda příspěvek zveřejní nebo ne. Chtěla jsme napsat své postřehy k novým stavbám, ale 1500 znaků je hodně málo. Tak krátce: na skateboardovém hřiště by měl být správce, otázka: kde se bude vykonávat potřeba? Kolem přístavby DKE je nedostačující množství zeleně, chybí keře. Starosta by měl sezvat obyvatele Výsluní a prodebatovat s nimi otázku nové výstavby, otázka: proč může Třešňák stavět na městských pozemcích? Je obrovská škoda orné půdy, budeme ji potřebovat, totéž se týká Trativodů. Zeleň: ubývá před očima. Stačí se podívat na množství pokácených stromů u Labe na místě cyklostezky. Ve městě schnou stromy a keře. Náhrada za ně je minimální. Čtěte neratky.cz.
Mgr. Anna Spěváčková

 

 

Anna Spěváčková

Názory

29.09. 07:15Lida
Cenzura
29.09. 07:30Anna Spěváčková, SPD
kroutím hlavou....
29.09. 08:41Eva
je to tak
01.10. 18:24Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
co má splňovat městské periodikum
02.10. 14:56Dr. Novák
zřejmě jsou věci, o kterých se nemluví
02.10. 17:21Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
nemluví se o více věcech....
03.10. 06:25P
Máte podezření?
03.10. 07:52P.
mlčte
02.10. 17:28jj,
mno zvedá
03.10. 13:18Alena
Však
03.10. 14:28Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
otázka
04.10. 07:54Petr
dotaz
04.10. 18:38Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
odpověď
04.10. 13:57Dr. Novák
nedejte se!
05.10. 13:28Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
co přichází na nerátky:
05.10. 13:53Petr
vy máte
05.10. 14:07Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Vše je jinak....obráceně...
05.10. 17:17 Jan
zvláštní
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz