Tisk článku

Starosta si jde s teplickým developerem Třešňákem na ruku!

Zdá se, že ano. Alespoň podle studie výstavby za ulicí Na Výsluní, se kterou se mohli zastupitelé seznámit na prezentaci dne 31.5.2023 v zasedačce na městském úřadě.

To nebylo pro občany, jen pro zastupitele a možná i nějakého úředníka. Z prezentace se nedělal ŽÁDNÝ zápis ani jiný výstup (video, audio…), takže není možné zpětně zjistit, co se tam řešilo, kdo měl nějaké výhrady či námitky. Navrhovala jsem starostovi, aby byl pořízen zápis, uštěpačně mi odsekl, že si ho klidně mohu udělat sama.

Kdo byl přítomen: zastupitelé Poříz, Matějka, Šanda, Brodilová, Štěrba, místostarosta Židoň, Priatka, Mrzílková, Hergesell, Spěváčková. Starosta Kroužecký. Možná i místostarostka Hanslíková. Úřednice Čákorová, neurvalý architekt Hrubý  (inu, nomen omen)– autor územní studie výstavby za ulicí Na Výsluní, investor je JTH Holding, což je de facto Jaroslav Třešňák z Teplic, který na svých pozemcích hodlal vybudovat nejprve Tesco, pak Kaufland s parkovištěm.

Celkem 14 let bojovali obyvatelé domů Na Výsluní proti stavbě hypermarketu, až je nyní podrazil vlastní starosta města Kroužecký.

Dohodl se s J. Třešňákem na výstavbě v celém prostoru od ulice Kojetická až po zahrádky Na Výsluní a to na jeho pozemcích a na pozemcích města (možná i na dalších soukromých pozemcích směrem ke Kojeticům).

Na celé ploše se vyskytuje orná půda 1. bonity, to je ta nejkvalitnější půda jaká existuje. Ta bude výstavbou zničena, ačkoliv město by ji mělo chránit. Bude zničena u část zahrádek, přes které má vést komunikace z Kojetické ke komunikaci Na Výsluní.

Budou zde postaveny patrové domy s údajně malometrážními byty, parkovací dům, školka a směrem k domu 1308 – 1314 má být komerční zóna s cukrárnami, restauracemi a pod. jak uvedl ing. Hrubý. Já tvrdím, že je to pomsta obyvatelům domů za odboj proti hypermarketu. Ten výše uvedený dům nebude mít žádný odpočinkový vnitroblok. Z jedné strany má rozsáhlé parkoviště, z druhé bude mít domy, cyklostezku a komerční zónu. To bude paráda. Nejlepší bude byty co nejdříve prodat, dokud neklesají v ceně.

Starosta města už delší dobu jednal s Třešňákem, aniž nám o obsahu schůzek něco konkretního prozradil.

Sezval nás v okamžiku, když byly hotové studie. Podle studie se má stavět i na pozemcích města!!!!! Kdo mu k tomu dál pravomoc? To je takový přešlap, že by měl okamžitě odejít!

Ta výstavby je tak děsivá, že bychom se měli bránit. Petice je na nic. Od minulého zastupitelstva leží v podkladech petice Byškovických, kterou se zastupitelstvo vůbec nezabývalo.

Je nutný osobní tlak! Na vedení města, na koalici, která drží v jednom šiku.

V domě č. 1308, 10, 11, 12, 13, 14 visí na nástěnkách vizualizace výstavby. V našem domě ji nějaký tupec strhl. Vyžádala jsem si jednu studii u starosty, víc jich nemám. Pokud chvi něco nakopírovat na radnici, musím o to škemrat. Tak to u nás chodí.

Zasedání zastupitelstva se koná 14.6.2023 v 16.00 hod. Přijďte!

Anna Spěváčková

Názory

13.06. 15:13Anna Spěváčková
Výstavba Na výsluní
13.06. 15:15Anna Spěváčková
dokončení
04.07. 19:50JM
Vizualizace
04.07. 20:10Anna Spěváčková
jde, ale těžko...
zobrazit všechny názory přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz