Město chce postupně prodávat pozemky u átriových domů jejich majitelům

Můžeme v nejbližší době očekávat, že město rozprodá, co se dá. Nasekalo přece díky lačnosti po dotacích 40 milionů dluhů a ty se nějak splatit musí.

Už začalo rozprodávat městský majetek. Prodalo pole u Netřeby, domy ve starých Neratovicích. Na zasedání schválilo zastupitelstvo práci na změně územního plánu na pozemky u atriových domů, měly by zde být povoleny jen zahrady bez možnosti výstavby a plánuje je postupně odprodat majitelům domů.

Jen tak na okraj: obyvatelé tak nějak samozřejmě, bez smlouvy, obhospodařovali pozemky u domů, městu za ně neplatili ani korunu nájmu. Co na to odbor správy majetku? Co na to město? Nic.

Jedná se celkem o 24 154 m2. Pokud prodají metr čtvereční za 500,- , naleje se okamžitě do městské pokladny 12 milionů.

Město bude mít radost, majitelé budou mít radost, že si konečně pokácí všechny stromy, nebudou se muset někoho doprošovat o likvidaci a budou mít konečně dřevo na topení. Že lokalita ztratí svůj půvab a zdravé prostředí, kterým se může chlubit díky krásné zeleni? Prosím vás, vy máte nápady. Na soukromém pozemku si přece každý může dělat co chce, ne?

Které pozemky hodlá město prodat? Všechny. Tedy pokud si je všichni koupí.
Pozemek 609/2, 
609/3,4,5,
614/3,4,5,6,7,8
a části 614/1 vše v.k.ú. Neratovice

Výhodnější by bylo je řádně pronajmout, město by si pak mohlo pohlídat kácení kvalitní zeleně, která činí z této lokality jednu z nejkrásnějších ve městě. Zeleň je součástí plic města, které jsou důležitou složkou životního prostředí nás všech, nejen soukromníků.

Anna Spěváčková