Město škudlí peníze na účtech

V minulém článku jsme se rozhlíželi a zjistili jsme, že město působí zanedbaně a ošuntěle a nic na tom nezmění barevné nátěry budov. Naopak, tím víc vyhlíží jako zmalovaná děvka se ušmudlanou spodničkou a špínou pod nehty.

Město potřebuje opravit a stále průběžně opravovat! Potřebujeme stálou partu řemeslníků, kteří by každodenně kontrolovali a renovovali vše, co je potřeba. Město si představuje svou činnost tak, že jednou za čas vybuduje monstrdílo a pak už se o ně nestará. To je špatně.

Ve městě je spousta rozbitých silnic a chodníků, někde nejsou vůbec. Dětská hřiště jsou zanedbaná,  rampa na náměstí potřebuje rekonstruovat, chybí nové kvalitní lavičky místo starých propadajících se do země (představte si, že na správě majetku nemají ani plán laviček kde jsou umístěny, existuje jen nějaký rukou psaný plánek, který neodpovídá skutečnosti. Nedivte se, když starostka se kamarádí s úředníky a povídá se, že se bojí jim něco nařídit!).

Odpadkové koše chybějí v celém městě, nejsou stojany pro kola, zeleň se kácí, ale nevysazuje, mnoho mladých stromů uhynulo, nové zeleni, pokud přežije, bude trvat třicet let než se rozroste, už dávno mělo mít město nové úsporné osvětlení, chybí přechody a stávající nejsou zvýrazněné,  nejsou stezky pro cyklisty, chodci stále narážejí na bariéry.

Město prý nemá peníze.

Nemá peníze ani na výtah do knihovny ve Společenském domě ani na úřad práce, kam vede dvacet schodů a chodí sem matky s kočárky a s malými dětmi. A to se vůbec nezmiňuji o tolik potřebném domě s pečovatelskou službou s ohledem na stále rostoucí počet starých lidí ve městě.

Ale město peníze má. 45 milionů utratí letos, na příští rok zbude třicet milionů do zásoby.

Na prosincovém zasedání schválili zastupitelé maximálním počtem 11 hlasů předložený návrh a uložili starostce prodloužit, ev. uzavřít smlouvy o zřízení bankovních účtů, na kterých bude ležet 30 milionů, které město letos nevyčerpá.

Nazývají to zhodnocení volných finančních prostředků.

J&T Banka 3,30% p.a. 10 000 000 municipální vklad s úrokovou prémií

Volksbank CZ
 2,10% p.a. 10 000 000 termínovaný vklad 6 měsíců

Wüstenrot
 1,90% p.a.
 5 000 000 revolvingový term.vklad 6 měsíců

WPB Capital,s.d. 2,65% p.a. 5 000 000 termínovaný vklad 6 měsíců

Na copak asi město škudlí peníze? Jakou monstrakci si zase vymyslí naši zástupci, místo aby dali město do pořádku? Postaví pro doktory nové zdravotní středisko nebo něco jiného? Ať to bude cokoli, máme jednu jistotu: nás občany nezapojí do rozhodování o tom, co je pro nás nejdůležitější.

Anna Spěváčková