Nerátky jsou žumpa

prohlásil na zasedání zastupitelstva bývalý místostarosta Miloň Novák.

Člen městského zastupitelstva Miloň Novák na pondělním zasedání 15. října prohlásil, že na ŽUMPĚ NERÁTKY napsala nějaká Linda s vědomím provozovatelky, že hlasoval proti dotaci Farní Charitě, ačkoliv to prý není pravda. Jak je vidět, Miloňovi Novákovi leží webové stránky v žaludku a tak se neštítí sáhnout pro nadávku nejhoršího kalibru.

Na fóru na nerátkách opravdu vyšel příspěvek pod přezdívkou Linda:

“Jsem si jistá, že proti dotaci hlasoval ještě Sloup, Sádovský a Miloň Novák. Hlasování proběhlo tak rychle, že jsem si také nestačila zastupitele zapamatovat. Celá rada určitě hlasovala proti dotaci. Co se tady děje, nemá snad obdoby.“

Bohužel, Miloň Novák má smůlu. Na rozdíl od jiných měst, kde důsledně zapisují jména hlasujících, v Neratovicích nelze zpětně zjistit, jak kdo hlasoval. V případě důležitých rozhodnutí zastupitelstva je to velmi nebezpečná praxe. Často se rozhoduje o milionech a pokud bude někdy podáno trestní oznámení na členy zastupitelstva pro zneužití pravomoci veřejného činitele, těžko se bude někdo hájit, že hlasoval proti.

To pochopil i Miloň Novák. Když se blížilo závěrečné hlasování o záměru výstavby čistírny odpadních vod, navrhl, aby bylo jmenovitě oznámeno, kdo jak hlasoval. Obával se, že kdyby se někdy jednalo o vrácení desítek milionů z dotace, bude dobré vědět adresně, kdo zvedl ruku pro výstavbu.

Jeho kolegové z koalice byli jiného názoru. Vždyť anonymita je naopak pro mnohé prospěšná. A tak pro návrh zvedlo ruku pouze šest lidí, ostatní se zdrželi hlasování nebo byli proti.

Jako obvykle jsou neadresně uvedeny v zápisu pouze počty hlasujících.

Anna Spěváčková