Podél pole za Výsluním bylo před lety vysazeno 44 habrů vysokokmenů, z toho 34 je různě proschlých a 2 zcela uschly.

Tak vypadá výsadba stromů v Neratovicích. Je pravda, že za to odpovídal jiný správce či správkyně zeleně než ta nynější (oni se zde střídají jako ponožky), ale většina z nich, tak jako ta současná, neměla žádný vztah k přírodě, chybí a chyběla jim pokora a úcta k živým organizmům.
Nevědí a nevěděli, jak se změnil způsob péče o zeleň.

Kromě toho stromy pocházely z ARBO EKA, které produkuje stromy různých kvalit a zrovna tito jedinci patřili k těm nevhodným. A podle toho to dopadlo. Velké stromy s malými baly, ve kterých jsou evidentně uřezané minimální kořeny. Když byly stromy vysazovány, radila jsem, aby byly sundány jutové a drátěné baly, aby bylo možné zkontrolovat stav kořenů. NE!!!! Nešlo. Do vykopaných jam měla být nalita voda, aby zasazené stromy měly dost vláhy. NE!!! Takže takhle to dopadlo.

Budu požadovat, aby byly ty dva suché stromy vyňaty a zkontrolován stav balů s kořeny, aby se předešlo podobným případům. Chci vidět, jak mi (NE)vyhoví. Jako ve všem.
Anna Spěváčková
Jméno:Karel Svoboda
Datum:26.05. 10:09
Titulek:Jak je možné,
že se nové stromy, které potřebují po vysazení kontrolovat, jak se ujaly, a zalévat, jen tak vysadí a dál už se o ně nikdo nezajímá a nestará?? Co je tohle za péči o veřejnou zeleň???
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:26.05. 10:31
Titulek:je možné, že.....
Jak je možné, že se vysazují stromy, jejichž životnost je problematická? Proč se vysazují stromy tam, kde je minimální prokořenitelný prostor? Proč nikdo nekontroluje vnitřek balů? Proč místo pravidelného zalévání se ke kmeni přiloží vak, ze kterého kape voda ke kořenům u kmene a jen v těchto místech strom udržuje kořenový systém, zbytek odumírá, je narušená stabilita a vitalita. Většina nově vysazených stromů zakrní nebo uhyne...Proč je správce zeleně osoba, která nemá vztah k přírodě a je schopná lidem nakázat zlikvidovat jimi zasazenou zeleň, to je skandální!!! I na ulici Petra Bezruče byly při rekonstrukci zničeny keře i mladé stromy a nikdo to neřešil. Jak je možné, že stavební firmy automaticky neprovádějí ochranu stromů při stavební činnosti? A je zde řada dalších otázek....