Kauza s thujemi

Město, místo aby si vážilo lidí, kteří pomáhají zlepšovat přírodu u svého bydliště, jim hází klacky pod nohy.
Stručně, o co se jedná: Jak mi sdělila jedna obyvatelka domu Školní č. 678, u vchodu podél trávníku si za svoje koupili a vysadili 8 thují chráněných drátěným plůtkem a starali se o ně. Načež správkyně zeleně Jelínková z radnice jim oznámila, že musí thuje odstranit, jinak je FCC pořeže. Odůvodnila to tím, že thuje brání v sekání (blbost!) a ona tam navrhne krásnější výsadbu trvalek a lavičky. Lidé se samozřejmě lekli a paní, která vše organizovala, thuje vyndala. Obyvatelka domu byla zcela rozhořčená a vše mi zavolala.

Došla jsem za místostarostou Židoněm, má v gesci životní prostředí, vše jsem mu pověděla a pak jsem ho požádala, aby můj podnět ZAPROTOKOLOVAL, aby měl doklad a já kopii. ODMÍTL!!!!! Prý to neudělá. Ne a ne. To máme místostarostu, co?

Obrátila jsem se na tajemníka, úředníka, který má zákonnou povinnost zaprotokolovat každý podnět, vylíčila jsem mu vše a on mi nemohl protokol odmítnout.

Ale tím to neskončilo. Obyvatelka domu šla za Židoněm s tím, že mu vše vylíčí. A on prohlásil, že o tom nic NEVÍ!!!!!!! Tak to prosím chodí na radnici. Takže v trávníku jsou díry po thujích a dokonce jeden z obyvatel protějšího domu chce nechat odstranit i starší drobnou hrušeň. že prý v ní hnízdí sršni. (Chtěla bych vidět to mohutné papírové hnízdo!)

Kde jsou ty doby, kdy nám město dalo zeleň podle potřeby a my si ji vysázeli a starali se o ni.

Teď jsem se doslechla, že paní Jelínková mi chce nechat posekat vše, co jsem vysázela před naším domem, aby zde byl stín a chládek. Samozřejmě na radnici jí bránit nebudou, radují se, že i někteří úředníci mi škod
Anna Spěváčková
Jméno:Michaela
Datum:18.05. 09:33
Titulek: opravdu hnus fialovej
A věřím tomu,jak se tu proti lidem jde.O tom,že se ztrácí spousta dřeva a dřevin žádná.Ty tůje tam byly už pěkně narostlé a pečovalo se o ně.Ale hlavně,že se našel "důvod".Další z důvodu,proč nejít k volbám.Nevěřím jim totiž.
Jméno:Miloš
Datum:18.05. 16:57
Titulek:běžte volit
No, když nepůjdete k volbám, oni se zvolí sami. Totéž platí pro EU volby. Já budu volit buď Kateřinu Konečnou z KSČM nebo koalici SPD s Trikolorou.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:18.05. 17:24
Titulek:doplnění
konec věty: škodí.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:20.05. 10:36
Titulek:doplnění
Tak jsem znovu zašla k domu Školní 678, podívat se na současný stav po odstranění thují. Od pánů u domu jsem se dozvěděla, že první várka thují byla ukradená, druhou pak úřednice Jelínková nakázala vyndat, jinak bude posekána zaměstnanci FCC. Skvělé, co! V hrušni jsou prý sršni, právě kolem proletěla fialová včela drvodělka, která úspěšně opyluje květy, a byla ručně odehnána, snad to měl být onen sršeň, nevím. Je fakt, že znalost hmyzu lidí z paneláků a z bytovek je minimální. Snad by stálo za to v Listech vytvořit rubriku Druhy hmyzu a jejich význam, mohl by ji vytvářet někdo z odboru životního prostředí, já už na to doopravdy nemám čas. Navíc oni jsou za to placeni.