Bunkr na sídlišti za domem Na Výsluní 1304

Už jsem psala o tom, že za výše uvedeným domem si někdo z ulámaných větví vytvořil něco jako bunkr. Mohl to být nějaký bezdomovec, ale i kluci různých národností, co se zde potulují.
Dvakrát jsem psala upozornění správkyni zeleně na nutnost ulámané větve uklidit, ale odpověď jsem nedostala. Vytahala jsem tedy větve na trávník, aby si někdo nepořádku všiml. Opět žádný úspěch. To nikdo ze správy majetku (dříve odboru životního prostředí) nechodí po městě a nekontroluje zeleň???? Věc začala už v listopadu, přesto se nic nezměnilo. Nebo jsem snad měla oslovit úředníka přes údržbu města či odpady? Taková věc je prý černá skládka a tudíž je nutné postupovat jinak. Já už si připadám jako ta slepička, co hledala vodičku pro svého kohoutka, který spolkl zrníčko a dusil se. Ta také lítala od jednoho k druhému jako já z kanceláře do kanceláře. Nyní máme začátek května, v keřích se opět ocitly ulámané větve, některé ale obklopily prostor, takže vytvořily něco jako stan. Nebo je to snad v gesci FCC, kde pan Vejvoda pracuje se zelení??? Sice nerozezná trnku od myrobalánu, ale to je detail. Tak tedy dnes jsem opět vytahala na trávník ulámané větve z prázdného prostoru mezi keři. Škoda, že tu nebyla správkyně zeleně, mohla si vyfotit zničené keře a fotky mohla zveřejnit, jak to udělala v minulých Listech. Tam ovšem "zapomněla" vyfotit plochu, kde svídy neobrazily, protože staré keře už nemají tu vitalitu jako mladé.
Anna Spěváčková
Jméno:Jitka
Datum:10.05. 05:21
Titulek:je to moc smutné
Co nám zde diletanti s přírodou a zelení páchají.Stále tiše a bezprecedentně.Jak dlouho ještě a kdo to uhradí??!
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:10.05. 07:11
Titulek:odpověď
To nám nepáchají zelení, ale diletanti na radnici a společnost FCC (majitelé rakušáci), která má smlouvu s městem na dobu NEURČITOU!!!!! , což snad nikde nemá obdoby a město jí platí PAUŠÁLEM!!!! To také nikde neuvidíte. To víte, něco za něco...Správkyni zeleně vedení města ochraňuje, v normálním městě by už existoval plán výsadeb a pravidla údržby zeleně, tady se tu něco ořeže, tam něco vyřeže...Stále mi telefonují lidé, že někde pokáceli spoustu stromů - pod vysokým vedením u átriáků, já si to vždy jdu zkontrolovat, protože někdy se stane, že nějaká dobrá radniční víla mi něco nahlásí a je to lež, aby mi uškodila. Teď zase ve Školní nechala správkyně vytrhat thuje, prý aby nepřekážely při sekání!!!! co je proboha důležitější - stromy a keře nebo tráva???? jenže já tady nic neprosadím, členové koalice se proti mě domluvili a nemám šanci, napohled slušní lidé a chovají se jako hyeny....A bohužel lidé si nestěžují, bojí se nebo je jim to jedno...
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:10.05. 07:29
Titulek:dodatek
Tak si představte, že správkyně zeleně donutila lidi, aby ty thuje vytrhali sami, protože je to městský pozemek, jinak to prý udělá FCC. Prý to tak probíhalo. Nebyla jsem tam u toho, podívám se tam. je to docela možné, už jsem zažila leccos. Pod mým balkonem mi správkyně zeleně vlastoručně se škodolibým úsměvem ořezávala keře, které krásně rostly a část už se nevzpamatovala. Tady jsou tedy poměry, to snad není možné.