Luxusní garáže pro bohaté

Po Neratovicích se už delší dobu povídá, že se budou za kolejemi na Prahu U závor stavět nové, luxusní garáže na soukromém pozemku.

Pokud se pamatuji, tak na pozemku byly mokřady, které jsou biologicky velmi hodnotné a proto chráněné. Cituji: "Mokřady jsou životně důležité pro nespočet rostlinných a živočišných druhů. Patří mezi nejproduktivnější ekosystémy na světě, jsou zdrojem velké biologické biologické rozmanitosti a také lidem poskytují nezastupitelné ekosystémové služby. I přes jejich význam se ukazuje, že rozloha mokřadů i jejich kvalita nadále klesají a to ve většině regionů světa a s velkým přičiněním člověka."
Posléze se o pozemku přestalo hovořit, majitel pozemek oplotil a tím to skončilo. 

Najednou se dozvídám, že se tam budou stavět garáže. Velmi luxusní a drahé. Za jednu by měl zájemce zaplatit 900 000. Už před několika týdny jsem si všimla, že byly vysekány tzv. nálety a po sítích se začaly šířit zprávy o výstavbě. Mateřská společnost: Blue Brothers BDA a.s. Pak jsem
objevila oznámení, že byl zahájen předprodej na  30 garáží. Má se jednat celkem o 233 garáží a 4 mycí boxy. Pro realizaci záměru budou vybrány dvě společnosti. První společnost zajistí výstavbu 233 garážových jednotek včetně, přípravy pozemku pro stavbu, realizaci staveb, úklidu stavby a zhotovení pozemní komunikace a veškeré práce týkající se výstavby garážových jednotek a přilehlých prací. Generální stavebník, byl vybrán na základě výběrového řízení. Když si prohlédnete oznámení, zjistíte, že garáže budou další zpevněná plocha, která přispěje k zvýšení teploty v rozpáleném městě. Vedení města mělo požadovat zelené střechy a zachycování dešťové vody. Jenže, jenže....no to víte.Takže budeme mít parkovací dům, stovky nových garáží a jiné radovánky.Zmizí další zeleň, příroda ve městě dostane na frak. 

Anna Spěváčková
Jméno:Karel
Datum:09.04. 16:42
Titulek:normální cena
Abyste se z toho třídního boje proti bohatým neopupínkovala!

Garáž za 900 000 je úplně normální cena. A věřím, že o ně bude rvačka. Mít garáž je výhra.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:09.04. 17:52
Titulek:dodatek
Sprosťák zůstane sprosťákem. Abyste si při té rvačce neudělal bebínko....
Jméno:Anděla
Datum:12.04. 06:59
Titulek:taková je doba
Vy nemůžete posoudit co je mít garáž, co je mít auto. Vždyť jste nikdy žádné neměla. Jen kolo. Je dobře, že tu vyroste pár desítek garáží. Další řidiči budou mít kde parkovat a jejich auto nebude stát na silnici. A že budou stát k milionu korun. To je dnes bohužel běžná cena Spěváčková. S tím nic nenaděláte. Buďte ráda, že jste dostala byt ještě od Spolany. Dnes při těch cenách si svůj byt může koupit málokdo. Taková je doba. Staří už dnešní době nerozumí.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:12.04. 07:11
Titulek:a jeje, další mladá moudrá....
Co vy o mě víte. Nic. Co víte o nás, starších? Nic. Nedovedete pochopit, co jsme všechno zažili a jaké máme zkušenosti. Je vidět, že jste nejen hloupá, ale i neslušná. Jsem PANÍ Spěváčková, pro příště.
Jméno:Simon <simonvaclav>
Datum:11.05. 14:10
Titulek:garáž
Garáž je dnes bohužel k ničemu, auto je spotřební věc Měl jsem garáž u Bulhara bylo to kousek, ale potřebujete jet teď hned a ne někam chodit pro auto.
Chcete vyjít z domu a sednout do auta. Pokud nemáte auto za 2 miliony tak je to o ničem.
Jméno:Anděla
Datum:14.04. 03:51
Titulek:ty nemůžeš
Dělat čest svému jménu už jen pro svou přízemnost a aroganci.
Jméno:a
Datum:11.04. 18:21
Titulek:mistr Werich pravil
Zajímavé:"Kde blb-tam nebezpečno".
Jméno:Jindřich
Datum:15.04. 20:07
Titulek:Tady nejde o parkování
Tady nejde o vyřešení problémů s parkováním, ale o byznys. Těch pár garáží situaci nijak nepomůže, vlastně to nestojí ani za řeč. To by těch parkovacích míst muselo být minimálně 100 a to v každé lokalitě. A cena? Ať je třeba i poloviční, já to kupovat nebudu. Horší je, že se zlikviduje další přirozený biotop, kterých už Neratovicím moc nezbývá. Budou další vybetonované plochy, po kterých voda odteče do kanalizace a nevsákne se do půdy. Potom si všichni stěžují, že je sucho. Zkrátka, rozumná koncepce životního prostředí tu už dávno vzala za své. A bude ještě hůř.
Jméno:MIlan
Datum:27.04. 18:30
Titulek:Vtipné (luxusní) garáže
Upřímně osobně trošku nechápu, proč by si tu někdo kupoval garáž za poloviny ceny nějakého bytu v paneláku v Neratovicích, ale budiž. Nicméně co má být luxusního na garáži?