Návštěvníci z jiných obcí často nevědí, že máme dvě radnice.

A pak tápou, protože město není schopné vytvořit vhodný informační systém pro všechny věkové i inteligenční skupiny.

Zažila jsem, že mladý muž u podatelny na Kojetické marně hledal na informační tabuli archiv. Když jsem ho upozornila, že tento odbor sídlí na náměstí, mladík zesinal a málem omdlel. "Vždyť jsem před chvílí vystupoval z autobusu na náměstí, proč tam není nějaké upozornění? "No, máte smůlu, musíte zpátky". Zjistila jsem, že i u nás v Nera mnoho lidi neví, že radnice není  pouze na Kojetické ulici, ale i ve výškové budově na náměstí. 


Jenže informovanost v Neratovicích je na úrovni kdysi odsunuté pohraniční vesnice. Vlastně je to ni urážka. V Neratovicích je to mnohem, mnohem horší. Většina vesnic i měst si zachovala místní nebo městský rozhlas na rozdíl od Neratovic, kde ho okamžitě nové vedení zrušilo, aby ho nemuselo opravit, stejně jako lávku přes plavební komoru. 


A ještě jednu perličku: Jeden zoufalý starší muž cloumal dveřmi od oddací síně, aby se dostal na radnici. Zřejmě se domníval, že hogo fogo prosklené dveře musí být vstupem na radnici. Nakonec byl upozorněn, že do radnice se dostane těmi dvojitými obyčejnými dveřmi. Jedny patří malometrážním bytečkům nad Městským úřadem, kterému patří druhé dveře. No prostě paradox. 


Na závěr: jdete na radnici, jsou úřední dny a vy doufáte, že v tuto dobu musí být úředníci k dispozici. Předpokládala bych, že pokud ´úředník není v kanceláři, měl by na dveře viset cedulka vysvětlující jeho nepřítomnost. Bohužel, je jen málokdy. A tak se ptáte v okolních kancelářích. Nejčastější odpověď zní: "Je tady, ale někde poletuje po úřadě". A tak si sednete na chodbě a čekáte. Někdy se dočkáte, někdy ne. Další frekventovaná odpověď zní: "Je v terénu už celé odpoledne." Tázaný netuší, že příslušný úředník byl viděn, jak kráčí k domovu či ve svém autě opouští Neratovice. Pak bychom se mohli ještě bavit o tzv. dress codu na radnici, i to by bylo zajímavé. Ale pro dnešek to stačí. 

Anna Spěváčková
Jméno:Jana
Datum:17.01. 10:40
Titulek:lávka
Nepatří Povodí ale městu??To zírám!Nojo opravy,to by musela být nějaká velká akce,nejlépe pro místní stálé pobírače veř.zakázek.Už to chápu.Včera kdyby táhnul (víme kdo),bylo pozdě.
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:17.01. 20:11
Titulek:ne, ne bylo to jinak
Ne. To bylo jinak. Povodí Labe požadovalo po městě, aby se podílelo na financování opravy trasy přes hydro a vybudování nové lávky. Tehdy se v zastupitelstvu ozvaly hlasy, že město přece nebude vydávat peníze na něco, co bude využívat okrajová část města (jako by tudy neproudily davy neratovičáků, hlavně rodin s dětmi, které se chodily dívat na lodě v plavební komoře) a tak bylo schváleno, že město se na opravě a výstavbě nebude podílet. Šedá eminence, radní Juda, to komentoval tak, že mlékojeďáci mohou chodit po železniční lávce. A bylo vymalováno. Podobně se radní Juda zasloužil o to, že byly zrušeny jesle, na které město přispívalo 1,5 miliony a ty by pak bylo možné uplatnit jinde. Víme kde...Nepomohly ani protesty matek s dětmi, nic...