Město je i o vánocích zaneřáděné a špinavé

Někdo řekne: No a co? Ježíšek se narodil v chlívě, tak se mu v Neratovicích líbilo

Jak je možné, že město, hlavně sídliště, je opravdu špinavé a neudržované? Už jsem to psala stokrát, tak ještě jednou. Údržbu města provádí soukromá rakouská firma FCC, která má smlouvu s městem na dobu NEURČITOU a platí se jí vše PAUŠÁLEM. Smlouva na dobu neurčitou nenutí firmu se nějak snažit a vylepšovat svou práci.

Naopak. Nejhorší situace je na Výsluní, kam vítr zanese jako do kotle všechen nepořádek. Občas ho způsobí i sami lidé.

Malý příklad. Za ulicí Na Výsluní za domy č. 1307 si kdosi natahal do keřů kusy sololitu, kovové tyče a z keřů nalámané větve. Je zajímavé, že si toho nikdo z domu nevšiml, nebo je to nezajímalo? Tak jsem si udělala brigádu v naivní víře, že si toho někdo všimne. Vytahala jsem věci na trávník  přes cestu, aby byly na očích. Doufala jsem, že někdo z radnice nebo FCC nepořádek při kontrole zaregistruje a nechá uklidit. Ha, ha, ha.

Ani náhodou. Po měsící se většina věcí ocitla pod polámanými keři o kus dál, za číslem 1303. Opět jsem vše vytahala ven a čekám. Skoro dva měsíce se nic neděje, jen k nepořádku přibyl veliká uhnilá větev z nedalekého jeřábu. To neexistuje žádná kontrola z radnice – úředník na údržbu města? Nebo správkyně zeleně? Když přijdu na radnici v úředních hodinách, některé už marně hledám ještě před jejich ukončením Ale k tomu se vrátím.

Další problém je neuklizené listí. Pokud je pod obrubníky, auta listy rozjezdí, ty se rozpadnou na drobounký prach, smísí se z částicemi z výfukových plynů a za sucha vše rozfouká vítr. My všichni prach dýcháme a pak se divíme, že pomalu každý kašle a doktoři se s tím neví rady, mnozí lidé trpí nebezpečnou fibrozou plic nebo dokonce onemocní rakovinou.

Podle statistik členských států Evropské unie umírá na následky znečištění ovzduší kolem 370 000 lidí a jen v Německu bylo prokázáno, že polétavý prach má vliv na 65 000 úmrtí ročně. Experti odhadují, že vysoká koncentrace polétavého prachu každého z nás připraví o 9 měsíců života.

Město v čele ze starostou dělá mrtvého brouka. Obyvatelé města je nezajímají.

 

Anna Spěváčková
Jméno:Hanka
Datum:02.01. 22:32
Titulek:Nejen špína,
ale např. veřejné osvětlení minimálně od prosince na mnoha místech nefunguje. Např.ulice Mládežnická - poslední "osvětlení" směrem ke křižovatce U Kavana je vánoční ozdoba naproti zastávce Nera-město. Parkoviště U staré benziny-neosvětleno, ulice Zelená-tma, lesík u úřadu-tma, ulice A.Nevole-tma atd.atd. Auto si posvítí, pro chodce při stavu chodníků hrůza.
Jméno:Lucie <Převzato s oficiálního webu >
Datum:03.01. 16:37
Titulek:města Neratovice - na vědomí všem
Dotaz: ze dne 2.1.2024

Dobrý den. Již několik večerů je nefunkční veřejné osvětlení na hlavní ulici KOSTELECKÁ cca od Benziny až k plaveckému bazénu. Prosím, když je někde výpadek, tak Vám to nesignalizuje? Děkuji za vyřešení

Vladimír PapežOdpověď

Dobrý den, pane Papeži.

Děkujeme za upozornění. O tomto problému víme, jen jsme zatím nedokázali zjistit příčinu. S veřejným osvětlením máme problémy po celém městě. Spodní vedení je staré 60 let, kabely jsou hliníkové a tak jsou často po těch letech poruchové. Výměnou svítidel za ledková (mají velké náběhové napětí) často vypadávají jističe, nebo to nevydrží svorkovnice v lampách. Při každé rekonstrukci vozovky automaticky měníme podzemní vedení. Nedokážeme to ale udělat najednou, abychom nepřekopali celé město. Mějte prosím strpení, pracujeme na odstranění závady.

Hezký den.

Roman Kroužecký


Stav řešení: v řešení
Jméno: Eva
Datum:03.01. 06:33
Titulek:je to tak
Město špinavé jak jetel.Listí po trávnících i chodních,někde i pěkné hromady a nánosy,hrůza.není možný plošný úklid.Chce to výpověď firmy a jinou,bez vazeb na radnici.Pár nezaměstnaných s bodci a pytlem to nezachrání.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:03.01. 07:25
Titulek:nic se nezmění
Vážení, firma FCC je přece investorem spolu s POláky výstavby spalovny. Má lidi ve vedení města na háku. Tak se nedivte, že město mlčí, neboť...co jsem to jen chtěla napsat? No to si musíte domyslet, jako za komoušů...kdepak, mnohem horší. Tak užívejte dne....
Jméno: Jan
Datum:03.01. 15:32
Titulek: nevím,zda probíhal
Nějaký úklid po Silvestru,na mnoha místech se válí pozůstatky po pyrotechnice,po úklidu žádné památky.Zkrátka na nás zvysoka radnice+ FCC ...kálí.
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:03.01. 18:39
Titulek:doplnění
Jistě. Nemusí nic uklízet, protože podle smlouvy s městem (zcela nevýhodné pro město!) provádí FCC pouze tzv. blokový úklid 4X do roka. 4X!!!!!!!! Nikdo to nebude měnit, protože...no protože.....
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:04.01. 17:48
Titulek:katastrofa
Dnes se u gymnázia pilně uklízelo. Lidé (bylo jich tak osm) z FCC FUKARY vyfoukávali listí. Kolem smradu jak u Cařihradu (pro neznalé, je to takové starší české úsloví vycházející ze skutečnosti, že město Cařihrad strašně páchlo a nezměnilo se nic na situaci, i když bylo město přejmenované na Istanbul) z výfukových plynů. Vyfoukávali MOKRÉ listí a za pomoci lopat je házeli na valníček. Skvělá práce!!! Někdy mám dojem, že FCC si vymyslí nějakou činnost, aby odůvodnilo svou existenci. Totéž platí i pro některé úředníky na radnici.
Jméno:jitka
Datum:04.01. 19:52
Titulek:jedna vlašťovka
Jaro nedělá co se týče úklidu a péče od FCC o město.Dnes kopalo Teplo jakousi jámu (asi prasklé potrubí) ve vedlejší silnici u Anity.Kousek u výměníku byla halda listí,mno hrůza.Takových hald a neuklizených ploch je po městě mraky a jak bývá tradicí,válí se zde před začátkem jara.Nikoho ten humus shora netrápí,hnus.Jasně,hlavně ne ručičkama,hezky fukárky.To nemá chybu.Hlavně že kolem radnice a SD je relativně čisto.
Jméno:Věra
Datum:07.02. 11:34
Titulek:Špinavé město
Dobrý den,
tak špinavé a neuklizene město, hlavně na sídlišti jsem za 54let co zde bydlím nezažila. Co dělá slavná firma FCC.Kdyz vidím pracovníky uklízet, tak to by snad lépe uklidili děti základní školy.
Kontrola jejich práce veškerá žádná .Hlavně že je uklizeno kolem úřadu a jinak náš slavný úřad nic víc nezajímá v jakém nepořádku lidé žijí.Asi by stálo za to pozvat ČT.
.