Proč nedostávám podklady na zasedání zastupitelstva?

Všechno začalo schválením jednacího řádu neratovického zastupitelstva, který vypracoval tajemník městského úřadu (zastupitelé nedostali možnost ho připomínkovat!) zastupitelstvo jej schválilo na zasedání 10. května 2023.

Podle jednacího řádu měli zastupitelé dostávat podklady na zasedání zastupitelstva pouze v elektronické podobě, ačkoliv vzorový jednací řád předložený Ministerstvem vnitra umožňoval požádat o podklady i v papírové podobě. Jenže neratovické zastupitelstvo po dvakrát neschválilo můj návrh, aby byl jednací řád v tomto smyslu upraven. Neschválili ani moje další návrhy úprav jednacího řádu.

Takže v jednacím řádu zůstalo vše při starém.Lidé postižení vadami zraku mají smůlu. Bohužel i já mám podobné problémy. Když jsem žádala starostu, aby mi byla povolena výjimka, požadoval, abych předložila lékařské potvrzení. Bohužel, nenapsal jaké. Pak se nemohl divit, že jsem mu předložila potvrzení o vyšetření stolice. Velmi se rozlítitl a od té doby se mi mstí.

Mimochodem, informace o zdravotním stavu jsou chráněné a starosta nemá právo je požadovat.

No a tak od té doby už čtyři zasedání nedostávám žádné podklady na zasedání zastupitelstva.

Aby bylo jasné, že v mnoha případech nehlasuji nebo se zdržím hlasování, protože si nejsem jistá, o čem se má hlasovat, mám před sebou leták s textem:

NEDOSTALA JSEM (OPĚT) PODKLADY V PAPÍROVÉ PODOBĚ. BEZ PODKLADŮ NELZE HLASOVAT! JSOU TO SCHVÁLNOSTI!!!!

Tak jsme zvědavá, jak dlouho bude trvat, než dostanu papíry! Nemohu hledět na monitor dlouhou dobu. Prostě s lidmi s nějakou vadou se v zastupitelsvu nepočítá. 

Už několikrát jsem se obracela na starostu s žádostí o výjimku v jednacím řádu. Buď mou žádost ignoruje nebo prý není kompetentní.

Pane starosto, odejděte už, prosím!

Anna Spěváčková
Jméno:Jarka
Datum:02.01. 18:33
Titulek:přidávám se
Včera bylo pozdě.Tohle není starosta,ale jen loutka.
Jméno:Roman
Datum:02.01. 20:17
Titulek:odvolejte ho, paní zastupitelko!
O složení zastupitelstva rozhodují občané ve volbách, zastupitelstvo si pak zvolí radu a starostu. Jestli máte pocit, že starosta je k ničemu, najděte dostatečný počet zastupitelů se stejným názorem a odvolejte ho. To je politika.

Proč kandidujete, když se neumíte s nikým na ničem dohodnout (ani s vlastní stranou!) a jen vykřikujete, proti čemu jste a co všechno je úplně špatně?
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:02.01. 21:08
Titulek:mýlíte se....
Vážený pane, občané rozhodli, že že zvolí skupinu osob kolem Kroužeckého. Ale proč? Měli nejrozsáhlejší volební kampaň, na každém rohu plakáty, ještě den před volbami Kroužecký rozdával letáky a lákal lidi. Jak je to možné? Údajně ho sponzorovala firma Kasten, která ve výběrovém řízení vyhrála veřejnou zakázku na výstavbu polikliniky, ačkoli byla mnohem dražší, než tří zamítnuté firmy nad ní. Kroužecký následně vytvořil koalici se stranami, které by se nikdy samotné do zastupitelstva nedostaly, čili něco podobného jako to udělala vládní koalice. Koalice kolem Kroužeckého je pevně semknutá, neboť má přístup k moci a penězům. Stačí?
Jméno:Roman
Datum:03.01. 15:54
Titulek:a jak to bylo doopravdy?
- volební kampaň si každý může udělat jakou chce
- jak si každý může ověřit v registru veřejných zakázek, ve výběrovém řízení na výstavbu polikliniky podaly nabídku dvě firmy, VCES a.s. s nabídkovou cenou 209 906 834 Kč a SDRUŽENÍ KASTEN - EMH POLIKLINIKA NERATOVICE s cenou 198 429 000 Kč. Vyhrála firma s nejnižší cenou. Vaše tvrzení nejsou pravdivá.
- tvořit koalice je v politice normální a ukazuje to schopnost se dohodnout. V Neratovicích se utvořila koalice MISE, ODS, Speciál Neratovice, Společně pro Neratovice. Jednotlivá uskupení získala 3, 2, 2, 6 zastupitelů. Vaše věta "následně vytvořil koalici se stranami, které by se nikdy samotné do zastupitelstva nedostaly" opět není pravdivá, jak jsme snadno ověřili.

Proč někteří lidé lžou o věcech, kde se dá pravda snadno najít? Mají pocit, že si toho nikdo nevšimne? Chtějí být zajímaví?
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:03.01. 18:36
Titulek:můj omyl
V jednom máte pravdu: napsala jsem, že malé strany by se nedostaly do zastupitelstva. Dostaly by se, ale nedostaly by se k moci a k penězům, pokud by nevytvořily koalici s dalšími trpaslíky a Kroužeckého grupou.

Jinak je typické pro určitou skupinu lidí, že když někdo má jiný pohled na věc, lže. Když chce mír, ke chcimír. Když je zastáncem spolupráce s velkým státem, jako je Rusko, je russký troll. Když se mu něco nelíbí a využije zákona o právu shromažďovacím, je desperát, jedna nadávka za druhou. Je to ,pane, hnus.
Jméno:Alena
Datum:04.01. 13:30
Titulek:Co to je?!
Údajně ho sponzorovala firma Kasten?! Není to šíření poplašné zprávy nebo pokud máte informace, tak proč jako zastupitelka nekonáte? Když můžete hodiny psát na nerátky, tak můžete též jako zastupitelka sledovat podklady. V opačném případě ...víte co, dámo! Mj. Vám by vadil kdokoliv jiný, do by starostoval. Ke Kroužeckému se chováte jako socialistická účitelka, jestli si to neuvědomujete!
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:04.01. 15:41
Titulek:........
Údajně, údajně...
Jméno:Jaroslav
Datum:03.01. 08:19
Titulek:paní Spěváčková
I pan prezident v projevu řekl, že úkolem opozice je kritika a představování alternativních řešení. Tak co vyskakujete? Paní Spěváčková prý nespolupracuje. Jak může spolupracovat s někým kdo dělá mrtvýho brouka a nechce si to rozházet s mocnými? Jak může přemlouvat osoby, které manipulují s Kroužeckým a díky němu mají zajištěný penězovod a přístup k moci? To chcete pomlouvat nebo provokujete?