Starosta podvedl občany. Nebo se angažoval i někdo jiný?

Jistě si pamatujete, když Spolana (tedy polský Orlen, na jehož pozemku se má stavět spalovna odpadů) nabídla městu milion korun jako dar. (Zlé jazyky tvrdily, že má lidem zacpat ústa kvůli spalovně.) 

Podmínkou bylo, aby si občané vybrali ze tří možností: buď tzv. odpočinkovou zónu na místě údajně protékající kašny na náměstí, nebo workoutové a dětské hřiště v Mlékojedech za hasičárnou či cvičební prvky pro seniory za tzv. Klubem důchodců. Jak se dalo čekat, zvítězilo odpočinkové centrum na náměstí v Neratovicích.  Mékojeďáci ani senioři nemohli přehlasovat neratovičáky, zvláště když mnozí hlasující vůbec nevěděli, která bije. Hodně lidí se domnívalo, že kašna bude obnovena a ta zóna bude někde u ní. 

Takže nakonec zvítězila odpočinková zóna. Bylo rozhodnuto, že občané se mohou zúčastnit besedy s architekty ve středu v 17.00 hod. v divadelním sále Společenského domu. Dva architekti na pódiu začali promítat a komentovat svůj návrh. 

Jenže místo nějaké místní úpravy plochy místo kašny architekti navrhli přebudování prakticky celého náměstí!! Jak je to možné? KDO je pověřil touto změnou? Nevím, jestli to všem lidem došlo. To byl přece podvod! Měla se řešit plocha místo kašny a ne celé náměstí. 

Byl to jenom starosta Kroužecký nebo mu to někdo poradil? Kdo zaplatí architektům za rozsáhlý projekt? To jsou otázky, na které bychom měli dostat odpověď. 

Kdo, kdy a proč změnil zadání. Kdo to bude financovat. Musí existovat písemné podklady. Měl by to být starosta Kroužecký, sám se k tomu nějak přihlásil, ale možná že s tím nápadem přišel někdo jiný a on tuto myšlenku pouze přejal. 

Pokud se týká přestavby náměstí, vznikl paskvil. Prakticky celá plocha by měla být zpevněna a to buď dlažbou nebo mlatem. Uprostřed náměstí by měla být vybudována stavba s WC a kavárnou, páni architekti si dokonce vymysleli, že by měla do ní být přesunuta i zastávka vlaku. Pan Vebr upozornil na to, že by tato akce stála miliony, je vidět, že páni architekti si ani nezjistili, zda je to možné. 

Rozrostlé jehličnaté keře u kašny by pokáceli, je prý pod nimi bordel. LŽOU, jak když tiskne. Dopoledne jsem prolezla pod všemi keři, kromě těch nejhustších, bylo tam čisto. I další vzrostlé stromy a keře na náměstí by měly být pokáceny. To je zvěrstvo. Kácet vitální dřeviny a nahradit je novými, u kterých není jistota, že se ujmou a budou růst. V cizině už ponechávají stávající dřeviny a respektují sukcesi - tj. laicky řečeno samovolně vyrostlé dřeviny. Abych nezapomněla, jeden z architektů prohlásil, že na náměstí jehličnany nepatří. Panebože, kde ty experty sebrali. Asi na náměstí vzniknou nové Kostomlatského sady. To budou zase miliony lítat z oken...

Škoda, že starosta zamítl můj návrh vystavit výkresy na náměstí na panelech, aby je lidi viděli a mohli se k nim vyjádřit. Nějaká dáma se nechala slyšet, že lidé měli přijít do kulturáku, jí se to vůbec dost líbilo. Proč asi? Už existují tři projekty rekonstrukce náměstí, jeden horší než druhý, tohle je čtvrtý..

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková SPD
Datum:19.11. 11:58
Titulek:doplnění
Obdržela jsem na nerátky pěkně urážlivý příspěvek. kde se anonymní osoba do mě navážela, co mám co mluvit do přebudování náměstí. Nebydlím tam a tak mám držet hu... ústa. Ta osoba si asi neuvědomuje, že náměstí je veřejný prostor a VŠICHNI mají právo se k němu vyjádřit. Já ty neratovické nepochopím. Už tady bydlím padesát let, ale je to marné. Mám se nechat urážet a ještě to zveřejňovat za své peníze? Co si ta dotyčná myslí?
Jméno: Hanka
Datum:19.11. 17:29
Titulek: já se Vám divím
P.Spěváčková,s radnicí jste na kordy,lidi Vás uráží a nadávají,to je furt něco.Je něco,co Vás uspokojuje,naplňuje a z čeho jste šťastná??Městem koluje,že si spoustu příspěvků píšete sama a i si na ně odpovídáte.Jste v pohodě??
Jméno:Anna Spěváčková, SPD
Datum:19.11. 19:12
Titulek:to jsou mi věci....
To je zvláštní příspěvek. S radnicí nejsem na kordy, radnice mi hází klacky pod nohy, protože si dovoluji kritizovat její práci a rozhodování. Kteří lidi mě urážejí a nadávají? To jsou asi ti, kteří se bojí o svou moc a peníze. Pokud se s někým bavím, naopak mi fandí a souhlasí se mnou. Tak jak je to tedy? Jak víte, co městem koluje? Odkud to víte? Z facebookové drbárny nebo z pomluv primitivních osob? Tak já si píšu příspěvky sama a ještě si na ně odpovídám. To jsou mi starosti. Kdyby blbost kvetla, tak bych si mohla pár těch ubožáků dát na balkon a nemusela se zdržovat pěstováním kytiček. Vlastně je ani nemám, na začátku jara sklízím salát a nyní mi ještě dozrávají papriky. No jo, maloměsto. Těžko snáší někoho, kdo se vymyká.