Zlatí pejsci

Už slyším ty řeči: co si zase ta Spěváčková vybrala za téma. Jací zlatí? Štěkají, s..ou a trousí chlupy.

Ale já navzdory tomu na tom trvám.

Při svých potulkách po městě potkávám hlavně staré lidi se psy. Jsou to většinou lidé osamocení, hlavně ženy. Pes je pro ně doslova poklad. Kdyby ho neměli, seděli by doma u televize a koukali buď na nějaký přiblblý seriál, nebo, nedej bože, na zprávy v české televizi.

Pokud mají pejska, mohou si s ním povídat, pes je společník, přítel a někdy až partner.

Pes je nutí se hýbat. Ráno už netrpělivě postává u dveří, aby ho panička či páníček šli vyvenčit. Kvůli němu se nemohou povalovat v posteli, ale chtě nechtě musí s ním jít ven. Totéž odpoledne a večer. Je to tak. A pes jim umožňuje udržovat kontakty s lidmi. Majitelé pejsků se setkávají a sdělují si své radosti i strasti. Někdy je to pro ně za celý den jediný styk s nějakým člověkem.

Napadá mi, zda už byl udělán nějaký výzkum ohledně zdravotního stavu starých lidí s pejskem. Asi ne. Ze zkušenosti tvrdím, že zdraví osamělých lidí se psem je lepší než lidí bez pejska. Když jim není dobře, musí se uzdravit už kvůli svému příteli a kamarádu. Kdyby umřeli, kdo by se o něj postaral? Musí se uzdravit…

A jak už jsem se zmínila, lidé se psem mají více pohybu na čerstvém vzduchu než lidé bez psa. Tak je to. A trpí méně depresemi. Proto ať žijí zlatí pejsci!

A ještě jedna kategorie obyvatel je kvůli psům na tom lépe. Rodiny s dětmi. Je prokázáno, že děti v rodinách se psy jsou méně sobecké, protože musí brát ohled na potřeby pejska.

Jen mě mrzí, že město nemá žádný vysavač, kterým by odstraňovalo nějaké ty občasné psí exkrementy. Ačkoliv většina majitelů sbírá poctivě hovínka svých pejsků.

Tak co vy ně to?

P.S.: Ani nevím, jaké poplatky ze psů bude město vybírat v příštím roce a zda chystá nějaké úlevy pro staré lidi. Už několik měsíců nedostávám podklady na zasedání zastupitelů. Je to schválnost vedení města.

Anna Spěváčková
Jméno:A
Datum:23.10. 05:08
Titulek:víte
kolik tu máme pejskařů a kolik se od nich vybralo na poplatcích??
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:23.10. 07:00
Titulek:další otázka
Kolik tu máme pejskařů, co poctivě platí a kam jdou vybrané peníze? Nevíme a nedozvíme se.
Jméno:Lenka
Datum:23.10. 13:29
Titulek:nedělejte, že nevíte
Nedělejte, že nevíte. Měla jste na zastupitelstvu poslouchat. Schvalovala se vyhláška - poplatek ze psů. Tak rychle nastudovat, už bude zápis, tak si vše můžete přečíst. A nebo stačí si stáhnout do počítače svoje podklady, které vám město, jako zastupitelce elektronicky posílá. Když můžete psát plno článku a oči vás nebolí, tak stáhnout podklady taky zvládnete.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:23.10. 18:16
Titulek:Kdyby hloupost kvetla....
To víte, zastupitelstvo mi bude dělat každou půl hodiny přestávku, jakou si dělám doma, aby si oči odpočinuly. Vy jste hloupá nebo podplacená...
Jméno:třeba
Datum:24.10. 06:29
Titulek:nemá Ánn
Laserovku,papír taky drahý.Nevytisknou jí to na podatelně dámy???
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:24.10. 09:07
Titulek:pro vás nejsem žádná Ánn....
Můžete se jich zeptat....
Jméno:A
Datum:23.10. 11:53
Titulek:tak
hafiky-rafiky,ňaf...
Jméno:V
Datum:26.10. 11:07
Titulek:Co se to děje?
Snad poprvé v životě s vámi souhlasím. Pejsek je opravdu pro mnoho lidí požehnáním a v drtivé většině případů má pozitivní vliv na psychiku i zdraví člověka i jeho okolí.

A tak mě napadá. Nechtěla byste si také jednoho pořídit? Mohla byste například psát pravidelnou rubriku o výcviku, zážitcích při procházkách a roztrhaných gaučích, které ovšem tomu roztomilému zvířeti nemůžete dávat za vinu.

Chybí zde takový pozitivní obsah, pořád jen politika, kritika atd.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:26.10. 16:41
Titulek:bezpečnost ve večerních hodinách....
Milé V, ve skutečnosti mám i nemám psa. Dcera má středoasiata, fenu. S tou se kamarádím. Předtím měla psa stejné rasy. Takového mazlíčka, ale před třemi lety nám uhynul. A já ho našla mrtvého. Také jsem ho obrečela. Ještě jsem zapomněla napsat, že díky pejskařům je ve městě více bezpečno, než kdyby tam nebyli. Většinou se s pejsky vyráží ven naposled večer a přítomnost lidí v ulicích zvyšuje bezpečnost. Kdysi byli pejskaři večer v ulicích po skončení televizních pořadů a po příchodu z odpolední směny, ale to bylo, Spolana nám krachuje před očima. A na televizi se nedá koukat. Jo a cikáni se bojí psů.... Používám termín cikáni, jak je běžné od dávných časů.
Jméno:Jan
Datum:26.10. 17:13
Titulek:pozitivní obsah??
Vrámci tohoto města a radnice kde ho vzít?? Jo aha,přečteme si v LM..Jo,Spolana a nejen ta jde do kopru,otázka,zda to nebude přínos.Cikánům také říkám Cikáni,Romáky ať si nechají pro Brusel.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:26.10. 17:19
Titulek:EU zakáže i psy????
Jistě vám neušlo, že EU chce zakázat chov exotických zvířat - papoušků , i andulek, korel, křečků, chameleonů či hadů a pod.: musí nás přece ovládat ve všem, co nám zpříjemňuje život.. nesáhnou nám nakonec i na pejsky? Nebo je budeme prodávat jako v USA ve zverimexech v klecích a doma je také šoupnem do klecí?????
Jméno:Roman
Datum:27.10. 11:01
Titulek:tato zpráva je lež
Už jsem vás jednou upozornil, že jde o lživou zprávu. A přesto lež šíříte dál.

SPD prosazuje odchod z EU. Chcete šířením výmyslů zmanipulovat voliče, aby na tento nesmyslný bod vašeho programu kývli?

https://czechia.representa tion.ec.europa.eu/konec-kr ecku-v-cechach-kdepak-2023 -10-24_cs
Jméno:Romčo,
Datum:28.10. 06:31
Titulek:víme
Kdo v tomto městě šíří lež,tak si to nechte.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:28.10. 07:06
Titulek:ty lžeš
Víš co, uklidni se a běž se vyžívat jinam. Můžeš přispívat svými bludy na městském fóru. Že neexistuje? No vidíš. Tak můžeš navrhnout koalici, aby zřídila na webu města čtenářské fórum, kde by mohli přispívat občané a okamžitě dostávat odpovědi od příslušných kompetentních osob.
Jméno:Milan
Datum:28.10. 13:35
Titulek:to není lež
Můžete si to najít
https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/zakaz-chovu-divok ych-a-exotickych-zvirat-v- zajeti-evropska-unie.A2310 23_192548_domaci_kori?zdro j=vybava_idnes

smažte mezery