Na radnici vlaje ukrajinská vlajka – Ukrajinci a naši bezdomovci...

Už pár hodin po vpádu Ruska na Ukrajinu hodlal starosta Kroužecký vyvěsit ukrajinskou vlajku. Jenže ouha, žádnou prý nesehnal. A tak, jak si vrabci cvrlikali na drátech, mu ji spíchla jakási dobrá víla.

Je-li to pravda nebo lež, ví bůh. A tak od této chvíle visí na stožáru současně s českou vlajkou u radnice vlajka ukrajinská. Je nutné se zmínit, že starosta tuto vlajku vyvěsil také bez souhlasu

nejvyššího orgánu města, zastupitelstva.

Údajně prý, také bez souhlasu, nechal zrekonstruovat za 600 tisíc barák s holobyty určený pro neplatiče a podobné případy. Do zrekonstruované budovy a ještě do další vedlejší byli nastěhováni Ukrajinci, převážně ženy s dětmi. Ochotné ženy mě provedli svým obydlím a musím konstatovat, že tam mají vše potřebné. Sprchy, WC, něco jako místnost pro praní apod., kuchyni s lednicí a mrazničkou, dvouvařiče, skříňky s kuchyňskými potřebami, ani já nemám tak vybavenou kuchyň. A pak následovaly místnosti na bydlení.

Jenže hned vedle, oddělenou zdí, vyčlenilo město místnost pro bezdomovce. Odhaduji místnost tak na 5x4 m, dvě lůžka, slamníky, umyvadlo se studenou vodou, WC toi-toika venku. To bylo na jaře v březnu, kdy venkovní teplota byla docela slušně pod nulou. Neexistovala žádná možnost se vykoupat či vyprat si špinavý oděv. Ráno v devět byli bezdomovci vykvartýrovaní městskou policií ven a mohli se vrátit až v šest večer. Mezi tím měli k dispozici lavičky či jiná podobná útulná zařízení ve městě.

Podle sdělení na středečním zasedání zastupitelstva na můj dotaz starosta odpověděl, že ve skutečnosti není nutné se zabývat bezdomovci. Nejsou, někdo umřel a už si ani nevzpomínám na podrobnosti.  Prostě není to potřeba.

O co mi vlastně šlo: je ostuda města, když o cizí státní příslušníky je lépe postaráno, než o naše lidi,  kteří kdysi, na rozdíl od Ukrajinců,  budovali náš stát a zasloužili by si alespoň trochu potřebné péče. Osprchovat se, vyprat a usušit oděv,  jít na WC aniž jim venku přimrzne zadek na prkýnko. A moci být pří nízkých teplotách ve vyhřáté místnosti.

Je to velká a nesplnitelná žádost? Co vy na to?

Anna Spěváčková
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:22.10. 18:17
Titulek:hrubka
opravuji: provedly!!!!
Jméno:Jan
Datum:23.10. 03:32
Titulek:tento typ
Bezpříjmových lidí,z kterých nic bokem "nekápne" do jiných kapes není logicky pro vrchnost zajímavá.To tak nějaký developer,ale toto??A taky se říká,že radnice tvrdí,že tu bezdomovce nemáme.Co jsou po tom ti lidé celodenně se pohybující po lavičkách a v zahrádkářských osadách s igelitkami os.věcí??! Trampové??Proč mezi nimi nejsou naši snědí spoluobčané?? Inu tito lidé nemají ostré lokte a neziskovky na své bytí.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:26.10. 16:47
Titulek:Slovensko zastavilo dodávky zbraní na UK
Slovensko zastaví pomoc Ukrajině, rozhodl první den Fico. Kreml hned reagoval. Záměr nové slovenské vlády zastavit vojenskou pomoc Ukrajině konflikt jen sotva změní, uvedl ve čtvrtek podle agentury AFP mluvčí Kremlu. O nulové vojenské pomoci Ukrajině hovořil nově jmenovaný předseda slovenské vlády Robert Fico. Slovensko ale podle Kremlu sehrává jen minimální roli v dodávkách západních zbraní Kyjevu.
A co my? Budeme dál dodávat zbraně a chudnout? Přejeme si, aby válka dál eskalovala nebo válku nechceme?
Jméno:Jan
Datum:26.10. 17:17
Titulek:na toto
Nevím co říci,každopádně Fiala a spol se nás stejnak ptát nebudou.Dostáváme se do situací,že sami přestáváme mít pro vlastní a vláda nás svými činy a rozhodnutími uvrhuje do chudoby.