Venkovní koupaliště za miliony nesplnilo očekávání

Jak je to možné? Vždyť se lidé těšili, až bude otevřené a najednou jsou nespokojení. Co jim vlastně na koupališti vadí a co by zlepšili?

Takže začněme od začátku. Koupaliště stálo obrovské peníze. Kolik přesně? Ví bůh.

Provozovatel je Plavecký bazén Neratovice, který na zajištění provozu koupaliště podle názoru návštěvníků nestačí.

Co lidem vadí na koupališti? Na pořadí nezáleží.

- Nabídka občerstvení: je zde stánek s klasickou nabídkou, pak kiosek, kde se čeká na různá připravovaná jídla. To je málo. Jsou koupaliště, kde jsou stánky zvlášť na nápoje, rychlá jídla, zmrzlinu, sladkosti apod. Součástí koupaliště bývají i restaurace. My máme také restauraci, ale nemá nic společného s koupalištěm.  Je v soukromých rukou. Majitelem je firma Koupák -  Dostál, Bartoš, Michálek.  Kdysi restaurace patřila městu, měla okénko otočené do koupaliště a bylo možné se zde najíst. Koupaliště bylo totiž otevřené do pozdních hodin. Dokud bylo světlo.

- Doplňující akce: Jsou koupaliště, kde se večer pořádají různé akce, aby se zvýšily zisky. Módní přehlídky, koncerty apod.

- Nedomyšlené oddělení bazénů: Bazén s atrakcemi je prakticky spojen s plaveckým bazénem. Děti a pubertální mládež  přelézá do plaveckého bazénu, skáče z bloků plavcům na hlavu, provokují. Když jsou napomenuti plavčíky, hádají se s nimi, neuposlechnou apod. Jsou to napohled jen maličkosti, není nutné na na ně volat městskou policii, ale pro návštěvníky je to krajně nepříjemné.

- Málo ležení ve stínu, málo laviček, lehátka pouze za úplatu. Jsou koupaliště, kde jsou lehátka k dispozici návštěvníkům zadarmo. Je to součást služeb.

- Otevírací doba: Mimořádná otevírací doba 7. - 9. 7. 2023 :   10.00 – 20.00

Otevírací doba červenec + srpen:  10.00 – 19.00

V deset hodin ráno je pozdě, večer v 19.00 je brzy. Lidé by si klidně poseděli, dokud je světlo.

- Ceník vstupného:

Dospělí – všední den: 120,- od 17.00: 90,- (na dvě hodiny!)

víkend: 120,-

děti do 15 let, důchodci, studenti: 90,-  od 17.00: 90,-

o víkendu jen 90,-

Děti do 5 let: 50,- (včetně mimin v kočárku a batolat!)

Jsou koupaliště v jiných městech, kde děti do 100 cm mají vstup zdarma!!
Děti do 150 cm – celý den – za 110,-,od 16.00 za 80,-

Je možné zakoupit si permanentky na 10 vstupů!

Otevírací doba:   Po-Ne   9 - 20 v závislosti na počasí

Anna Spěváčková
Jméno:Minal
Datum:02.10. 10:09
Titulek:Stín + plavecký bazen
Pro mne osobně není problém v občerstvení, to by asi organizačně příliš nikdo nezvládl mít tolik nabídky. Opravdu stačí mít nějaké vařené jídlo, a ne moc smaženého, jak je to dnes.

Kromě té výtky k plaveckému bazénu, který je spojen s dětským (dříve byl prostě plavecký bazén samostatný), tak je to málo stínu, a hlavně kdykoli jsem tam byl, tak byla cítit čistička.

Jinak si myslím, že je koupaliště fajn.
Jméno:Minal
Datum:02.10. 10:11
Titulek:Stín + plavecký bazen
Ještě bych dodal, že chybí stojany na kola uvnitř areálu a obávám se, že relax naruší i ten skatepark. Fakt nechci trávit čas u bazénu s poslechem hiphopu a do toho třískání prken o beton.